3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#10 Przegląd Narodowy 9- 15 stycznia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Wojska amerykańskie w Polsce. Polskie organizacje nacjonalistyczne zrezygnowały z wydania oświadczeń w tej sprawie, prawdopodobnie dlatego, że wydaję się oczywistym iż serwilizm Prawa i Sprawiedliwości i wybłaganie od USA przysłania tutaj swojego kontyngentu jest oczywistą zdradą i formą okupacji. Więcej niezależności zachowywali komunistyczni aparatczykowie wobec Kremla od rządzących na kolanach przedstawicieli „Dobrej zmiany”. Warto jednak wspomnieć, że nie dla wszystkich „nacjonalistów” jest to tak niewątpliwe. Oczywiście my nie znamy się na polityce i nie wiemy jak to polska racja stanu zyskuję dzięki przeznaczeniu bycia kolejny raz w historii polem bitwy imperiów, ale wiedzą to światlejsi od nas. Na przykład- jak obiecaliśmy tak robimy- Marian Kowalski, który nagrał film noszący tytuł „Marzenie Żołnierzy Wyklętych spełnia się!” (KLIK). Tak, dobrze myślicie. Kolejny raz wytarto sobie mordę Niezłomnymi, tym razem przekraczając chyba wszelkie granice dobrego smaku. Zachwyt niedoszłego (dzięki Bogu!) prezydenta Kowalskiego nad wojskami USA w Polsce jest tak daleko posunięty, że uznał właśnie teraz skończył się komunizm. Będziemy apelować bez końca: Kowalski zamknij się w końcu, weź książki i poczytaj, a Wy polscy nacjonaliści myślcie o tym jaką idee przekażemy naszym dzieciom zanim znów kogoś poprzecie.

***

Przy okazji tematu wojsk amerykańskich musimy polecić świetny tekst Ronalda Laseckiego na Xportal.pl (KLIK). W dużej mierze możemy się pod nim podpisać.

***

Nasi koledzy organizujący Nacjonalistyczny Klub Dyskusyjny zaprosili dr Bawera Aondo- Akaa na prelekcje pod tytułem „Dystrybucjonizm G.K. Chestertona”. No i to wystarczyło, by Ci antyszowinistyczni (głównie względem Ukrainy- oh jaka to piękna miłość), wykształceni, oczytani narodowcy zdjęli maski. Uznali, że NKD promuję multikulturalizm, zapraszając niepełnosprawnego murzyna na prelekcje. Niestety są rzeczy, które trzeba powtarzać milion razy, ale nie przejmujcie się, płaci nam Moskwa, Hezbollah i Czarne Pantery więc nie ma problemu, możemy to robić. Rasa jest wartością. Jesteśmy dumni z bycia białymi, uważamy, że jest to jeden z elementów tworzących nasza tożsamość narodową. Co za tym idzie, multikulturalizm jest według nas polityką uderzającą i niszczącą naszą cywilizacje. Sprzeciwiamy się małżeństwom mieszanym i gdyby NKD zrobiło o tym prelekcję ustawiając jako autorytet murzyna bylibyśmy pierwszymi, którzy opisaliby żenującą postawę, pewnie już wtedy byłych kolegów. Uważamy, że Cywilizacja Łacińska by się odrodzić i trwać potrzebuję separatyzmu rasowego. Nie mniej jednak- panowie wykształceni narodowcy- z tego co doczytaliśmy, wykład dotyczył dystrybucjonizmu. Tak tak, to ta idea ekonomiczna, którą jeszcze niedawno za Januszem Korwin- Mikke uznawaliście za socjalizm. Chcąc promować własność prywatną i twórczość Chestertona szukamy osób, które mogą zwiększyć naszą wiedzę. Dlatego nie zapraszamy Was, tylko gościa który jest doktorem teologii i jednym z największych znawców wyżej wymienionego systemu gospodarczego i osoby Gilberta Keitha Chestertona. Czy dzięki temu promujemy mieszane rasowo małżeństwa? Cóż, nie za bardzo widzimy związek multikulturalizmu z dystrybucjonizmem. Dostrzegamy jednak związek głupoty z rasizmem. Może już czas zdjąć szelki i glany, zamiast tego kupując książki?

***

W Krakowie odbyło się spotkanie Sekcji Szkoleniowo- Naukowej Obozu Narodowo-Radykalnego. Przyjechał Kierownik Główny ONR, Aleksander Krejckant co jest kolejnym potwierdzeniem, że projekt Adama Seweryna jest ważny dla władz ONR. Zakłada on, jak sama nazwa wskazuję, by zwiększać ideowość i wiedzę członków tej organizacji. Bardzo nas to cieszy, póki tak będzie nie grozi nam powrót ONL, poparcia Kowalskiego i uznawania za promowanie multikulturalizmu słuchania prelekcji o Chestertonie. Mocno kibicujemy! No i oczywiście czekamy z niecierpliwością na „Narodowy Horyzont”.

***

Co do dobrych inicjatyw to zapowiedziano już V Kongres Narodowo- Społeczny (KLIK). Trzymamy kciuki, dla nas to jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat. Mamy nadzieję, że nie będzie to inicjatywa zjadająca własny ogon i organizatorzy mają w zanadrzu bagaż dobrych pomysłów.

***

Magna Polonia rośnie w imponującym tempie. Po dobrych wynikach sprzedaży pisma, rozwija się portal magnapolonia.org. Już teraz publikuje tam Stanisław Michalkiewicz. W przyszłości ma również Leszek Żebrowski czy Grzegorz Braun. Mówiąc szczerze te osoby nie są dla nas szczególnymi autorytetami, ale sam projekt wydaję się mieć przed sobą duże możliwości.

***

Dziś nie będziemy publikować polecanych artykułów. Poza już w tym Przeglądzie Narodowym wymienionymi, musielibyśmy reklamować tylko te opublikowane na 3droga.pl (no może jeszcze coś z Kierunki.info.pl), a przecież łatwo je wszystkie znaleźć na naszym portalu. No chyba, że macie problem z poruszaniem się po nim to napiszcie na redakcja@3droga.pl. Chętnie przeczytamy wszystkie uwagi, chcemy być dla Was naprawdę dobrym merytorycznie i wizualnie źródłem informacji.

***

Do końca stycznia można głosować w organizowanym przez nas konkursie Kosmita Roku 2016. Zapraszamy wszystkich do zabawy!

***

Pamiętajcie!

One thought on “#10 Przegląd Narodowy 9- 15 stycznia 2017 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.