3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#12 Przegląd Narodowy 23- 29 stycznia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Dobra wiadomość przyszła nieoczekiwanie z Sejmu RP, gdzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak ocenił Krzyż Celtycki i napis „White Pride” jako symbole niepodchodzące pod art. 256 kodeksu karnego, czyli propagowanie ustroju totalitarnego i nie zamierza się w najbliższej przyszłość zakazywać tych znaków. Przypomnijmy, że cała sprawa ma związek z kibicami ŁKS, którzy kalendarze z ww wymienionymi znakami rozdawali dzieciom, za co zostali postawieni w stan oskarżenia. Posłowie PO pytający w interpelacji Ministerstwo Sprawiedliwości nie mogą uwierzyć, iż nie wszystko co białe, katolickie i narodowe jest nazistowskie, więc oczywiście będą się domagać zaostrzenia słynnej już w naszym środowisku „256”. My apelujemy do posłów (szczególnie tych odwołujących się do idei narodowej) o zlikwidowania tego paragrafu, mającego na celu jedynie zamknięcia ust nacjonalistom.

Materiał tygodnia. Bardzo ciekawy wywiad z Zygmuntem Miernikiem, jednym z głośnych więźniów politycznych III RP. O antypolskich sądach trzeba mówić ciągle, dopóty dopóki będzie trwało ciche gnębienie polskiego społeczeństwa, w szczególności patriotów. Oczywiście musimy dodać od siebie, że pan Miernik widzi jedynie komunistów i antykomunistów. Do pierwszej kategorii zalicza sądy, byłe rządy i lewice, a do drugiej głównie siebie. Oczywiście takie osoby to idealny narybek dla PiS chcącego zawłaszczyć przeciwników poprzedniego systemu widzących w III RP państwo polskie. Mamy nadzieję, że z Miernikiem tak nie będzie.

Polityka tygodnia. Stowarzyszenie Endecja potwierdziło chęć zorganizowania Kongresu Programowego. Nie ma żadnej wątpliwości: jest to kolejny etap współzawodnictwa z Ruchem Narodowym. Mimo, iż dla dla wyżej wymienionych organizacji jest to wyniszczająca walka, tak dla polskiego nacjonalizmu można rozpatrywać tą konkurencje jako budującą. Nie ukrywamy, że póki co Endecja jawi nam się jako śmieszna parodia partii Winnickiego, ale cóż: dajmy im szansę. Pracami programowymi będzie kierował Krzysztof Tenerowicz, który zachęca ekspertów do nadsyłania życiorysów, by zgłosić się do Rady Programowej. Jest to lekko komiczne, nie mniej jednak chętnie przeczytamy ich program którego publikację zapowiadają na okres przedwakacyjny.

Kontrowersja tygodnia. Żeby być popularnym wśród polskich patriotów ocierających się o nacjonalizm nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy parę razy wspomnieć, że Unia Europejska jest zła i pomachać flagą. Ostatnią spory rozgłos udał się aktorowi Wojciechowi Olszańskiemu vel Aleksandrowi Jabłonowskiemu, który przebrany za członka Związku Jaszczurczego w ładny i przystępny sposób opowiada naprzemiennie prawdę i bzdury. Tym razem, mamy materiał na który czekaliśmy, czyli szczere i całkiem kulturalne pytania o jego przeszłość. Rozumiemy, że w reakcjach Jabłonowski chciał zagrać tajnego przez poufnego twardziela, ale niestety strach przed odpowiedziami jest zbyt widoczny. Kolejny śmieszny prostacki parodysta. Niestety polski ruch narodowy takich uwielbia, więc pewnie czuję się jak ryba w wodzie odgrywając rolę życia.

Ogłoszenie PN. Jutro kończy się głosowanie na Kosmitę Roku 2016. Wszystkich zachęcamy do udziału w naszej zabawie, a także do nadsyłania propozycji nowych kosmitów na rok 2017 (KLIK).

Szuria tygodnia. Bardzo zabawna historia, opowiedziana przez karykaturzystów narodowych. Niestety oglądając Telewizję Narodową widzimy wyolbrzymiony problem całego naszego ruchu. Szanowni czytelnicy, nie idźmy tą drogą. Nigdy.

Artykuł tygodnia. W związku z sprawą opisaną w Temacie Tygodnia, polecamy tekst Adama Busse, naszego stałego współpracownika, „O pochodzeniu i symbolice Krzyża Celtyckiego” (KLIK). Skoro już używamy tego symbolu- warto dowiedzieć się o nim więcej.

Akcja tygodnia. Najgłośniejszą akcją tygodnia było zorganizowanie przez Młodzież Wszechpolską prelekcji w  X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu na temat Żołnierzy Wykletych (KLIK). W czasie spotkania  Joanna Scheuring- Wielgus zakłóciła odczyt czym prawdopodobnie wywołała jeszcze większe zainteresowanie młodzieży tematyką opozycji antykomunistycznej, wzmacniając swoją osobą wiarygodność odczytu. Posłanko Scheuring- Wielgus: bądź zawsze przeciw nam!

Cytat tygodnia. Zbigniew Stonoga w programie „Skandaliści” dla Polsatu (KLIK):

To jest chore państwo. To jest państwo, w którym  tylko wybrani mogą coś zrobić. Gdy pojawia się ktoś znikąd jak Stonoga czy Lepper (…) to nagle on jest kawałkiem… nie jest akceptowany

Piosenka tygodnia. Patriotyczny hiphop. Klasa światowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.