3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

14 letni Palestyńczyk zabity przez izraelskie wojsko!

Izraelskie wojsko otworzyło ogień do dwóch Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, zabijając jednego na miejscu, a drugiego poważnie raniąc. Palestyńska agencja prasowa Ma’an podaje, że całe zdarzenie miało miejsce podczas walk ulicznych w mieście Halhul na północy Hebronu.

Świadkowie mówią o dwóch dzieciach w miejscu zdarzenia: jednym leżącym w kałuży krwi a drugim rannym ze związanymi rękami i zasłoniętymi oczami. Według nich, izraelscy wojskowi ciało zamordowanego dziecka włożyli do czarnej torby i jednocześnie uniemożliwiali medykom udzielnie pomocy, co potwierdził także Palestyński Czerwony Półksiężyc.

Zabite dziecko, zostało zidentyfikowane jako Haitham Ismail Al-Baw (14 lat), drugi dzieciak to jego kuzyn, młodszy o dwa lata Wajdi Yusif Al-Baw.

14 letni Haitham Ismail Al-Baw, zabity z zimną krwią przez izraelskie wojsko

Zachodni Brzeg jest ostatnimi czasem sceną walk pomiędzy palestyńskimi bojownikami a izraelskimi siłami zbrojnymi. To w połączeniu z ostatnio nieoficjalnie ogłoszoną Intifadą Nożowników, że Naród Palestyński wcale nie porzucił myśli o niepodległym państwie i znów zrywa się do walki o należne im prawa. Nam pozostaje tylko powiedzieć, to co mówimy od dawna: Niech żyje Wolna Palestyna! Śmierć syjonistom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.