3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#14 Przegląd Narodowy 6- 12 lutego 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Organizatorzy Marszu Niepodległości z rozmachem rozpoczęli akcje „Tworzymy Media Narodowe”. Mają zamiar stworzyć od zera portal i telewizje narodową na co organizują zbiórkę (KLIK). Inicjatywa jest wprost rewelacyjna. Posiadając dobre kontakty z MW, ONR i RN, organizatorzy mają szansę stworzyć naprawdę wiodące źródło wiedzy o sprawach narodowych. Przy okazji tematu zastanawiamy się, czy Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie stanie się z czasem konkurencją organizacyjną dla tych, spośród których teraz pochodzą. Nawet jeśli, uważamy, że rozdrobnienie organizacyjne nie jest złe samo w sobie. Koszmarem jest za to rozdrobnienie ideowe i mamy nadzieję nie ujrzeć tego w nowych mediach narodowych.

Materiał tygodnia. Świetny materiał z organizatorem First to Fight. Naprawdę powinszować profesjonalizacji nagrania jak i oczywiście samej inicjatywy.

Polityka tygodnia. Mamy nieodparte wrażenie, że polityka zagraniczna to konik Roberta Winnickiego. Stąd ciągłe punktowanie Witolda Waszczykowskiego. W tym temacie możemy być spokojni, że Winnicki będzie nas dobrze reprezentował.

 

Szuria tygodnia. Gdy środowisko nacjonalistów wydało tzw. oświadczenie antyszurowe dostaliśmy kilka wątpliwości od kolegów, że niepotrzebnie na równi z Jabłonowskim i Kowalskim stawiamy tam Piotra Rybaka. Sami pomyśleliśmy, że może nie zasłużył. Mieliśmy rację! Przy nim Kowalski i Jabłonowski to oazy normalności. Rybak to jednak poziom Zdzisława Kozłowskiego z Sokółki, czyli jednak stanu z którego nie wiemy czy moralnie jest się śmiać. Rozmowa Rybaka i Bogusławskiego nazwane przez nich „Rozmowy niekontrolowane” to prawdziwa uczta  szurii. Szkoda, że nie kontrolują tego jakimiś lekami. Ponad godzina rozmowy o tym, że Krejckant (problemu z wypowiedzeniem nazwiska nie wspominamy) to na pewno żyd, nasi przywódcy organizacyjni wodzą nas za nos, a on jest „Polakiem z krwi i kości” (zdanie użyte około milion razy) i on walczy i się nie podda. Studenci psychologii zamiast czytania czym jest megalomania powinni oglądnąć Piotra Rybaka. On naprawdę uznał się za współczesnego Żołnierza Wyklętego i prawdopodobnie uwierzył w ten swój własny mit. No i wisienka na torcie. Wystąpienie w bluzie NOP i odwoływania się do tej jedynej wspierającej go organizacji. Cóż, żadną tajemnicą nie jest, że większość naszego środowiska wywodzi się z tej partii. Wielu namawia nas, żebyśmy w Przeglądzie Narodowym opowiedzieli o całej sytuacji naszego odejścia co pewnie kiedyś uczynimy, choć póki co z szacunku do starych dobrych lat pomyśleliśmy: „ciszej nad tą trumną”. Tak czy tak, kiedyś poza nami byli tam wspaniali ludzie, którzy ciągle- już poza strukturami- wykuwają swoją idee. Dziś jest tam Piotr Rybak, który o idei trzeciej drogi mówi: „trzecia noga, ta po środku hahaha”. Gratulujemy i ocenę zostawiamy Wam.

Kontrowersja tygodnia. W zaprezentowanym powyżej materiale, a więc wywiadzie Piotra Rybaka pada pytanie: dlaczego nas atakujecie? Odpowiadamy tutaj, bo nie znaleźliśmy żadnej innej kontrowersji, więc stworzymy ją sami. A więc: krytykujemy Was bo się Panowie ośmieszacie. Robicie z siebie zwykłych pajaców i to nam by nie przeszkadzało, gdyby nie fakt, że poczuliście możliwość wybicia się na narodowych hasłach. Piszemy hasłach, bo idei nawet nie próbowaliście zgłębić. Jesteście parodystami i każdy inteligentny młody człowiek, który zaciekawi się ideą narodową, a trafi na taki film jak powyżej będzie wolał zostać lewakiem. I my się mu nie będziemy dziwić. Wiemy, że tego nie dojrzycie, ale właśnie na tym polega szuria, ale szur nigdy nie wie że nim jest.

Artykuł tygodnia. Chcielibyśmy w tym podpunkcie polecać innych, ale co mamy zrobić jak naprawdę również i w tym tygodniu najciekawszy materiał ukazał się u nas. Jest to ankieta dotycząca cywilizacji. Udział wzieli Aleksander Krejckant (czy jak mówi Rybak: Krejsmant), Adam Danek, Jakub Sieimątkowski i Bartosz Biernat. Polecamy gorąco! (KLIK)

Cytat tygodnia. Rocznica śmierci profesora Feliksa Konecznego. Zamiast nowej koszulki kupcie, którąś z jego książek:

Parlamentaryzm wymaga jednak dwóch warunków: zamożności powszechnej i decentralizacji. W społeczeństwie ubogim system reprezentacyjny zawsze będzie szwankować, albowiem demokracja wymaga zamożności, bo musi być oparta na jak największej ilości osób niezależnych. Parlamentaryzm zaś przy centralizacji, to już incompatibilia.

Piosenka tygodnia. Przepiękny utwór Jacka Kowalskiego. Zanim były hiphopy w naszym środowisku, to właśnie tak się uspokajaliśmy po RACu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.