3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#14 Tygodnik Antysystemowy. W każdą niedzielę

Od Redakcji: W swoim założeniu formuła Tygodnika Antysystemowego ma na celu osiągnięcie czegoś więcej, niźli pełnienia roli zwykłego serwisu informacyjnego powielającego kolejne wiadomości za pomocą czarodziejskich słów „kopiuj wklej”. Pragniemy się rozwijać i poruszać określone – niekoniecznie zawsze ważne i poważne – sprawy z innej, niecodziennej perspektywy, determinującej nową jakość i kreującej nowy obraz rzeczywistości, również z dozą specyficznego poczucia humoru, a nade wszystko zależy nam na pobudzeniu refleksji Czytelnika. Z przyczyn praktycznych nieuniknionym jest przeoczenie przez nas wielu bez wątpienia ciekawych tematów, które chcielibyśmy podjąć, lecz mamy nadzieję, że takie sytuacje będą miały miejsce jak najrzadziej. Jeśli masz uwagi napisz na redakcja@3droga.pl, bądź pozostaw komentarz.

*

Papież Franciszek podczas Mszy Świętej w Casa Santa Marta wypowiedział znamienne słowa o podójnych standardach, które nie są obce katolikom w codziennym życiu. Stwierdzenie to powinno pobudzić do refleksji i zrobienia szczerego rachunku sumienia – czy aby na pewno nasza postawa jest godna przyświecajacym nam wartościom? Głowa kościoła z całą słusznością określiła takie postępowanie skandalem, poddając zarówno krytyce podejście niejednego człowieka odkładającego zmianę woli i postępowania na później z przesadną ufnością w miłosierdzie boże z nadzieją, że „Pan i tak mi wybaczy”. Nie jest tajemnicą, że argument ten paraduje na ustach koronnych ateistów, agnostyków i wrogów kościoła, zalecamy jednak, by nie popadać w kompleksy i przesadę – nie każdy niewierzący jest osobą dobrą, za jaką pragnie uchodzić i nieczyniącą krzywdy. Warto pamiętać, że ludzie błądzą i wykazują się podwójną moralnością niezależnie od wiary w Boga lub jego nieistnienie.

*

Świat stał się po raz kolejny światkiem błysku polskiego geniuszu. Naukowcy z start-up Scanway z Wrocławskiego Parku Technologicznego są twórcami wiertarki służącej do badań nad wydobywaniem surowców z asteroid. Skonstuowana przez nich maszyna ma czerpać informacje potrzebne do konstrukcji maszyn górniczych dla kosmosu obfitującego w przydatne ludzkości pierwiastki. Szkoda, że rządzące nami elity niezależnie od przynależności do strony politycznej przeważnie nie potrafią dostrzec potencjału innowacjności drzemiącego w naszym narodzie, skutkiem czego jest przejmowany i wykorzystywany przez zagraniczne koncerny. Dziwnym trafem opłaca się to zawsze każdemu, tylko nie nam.

*

Skradziona dwa lata temu brama z obozu koncentracyjnego Dachau uwieńczona napisem „Arbeit macht frei” powróciła do muzeum. Pomimo rozwiązania kwestii nazistowskiej przez demoliberalno-komunistyczną spółkę dewiza ta jest ciągle aktualna nad Wisłą. Faktem jest, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie, w zamian za co odwięcza się nam niedostatkiem, lichwiarskimi kredytami i brakiem własności, co – pomimo całego krytycyzmu – zdecydowanie lepiej wygląda w zachodnich krajach. To jest unijna solidarność – utrwalanie peryferności jednych i zyski innych pracą tych pierwszych. Ideologiczna spuścizna pozostawiona przez III Rzeszę jest ciągle w użytku.

*

Doskonałą odtrutką na jad sączony przez postępowe środowiska, według których patologia i występki są domeną katolików, jest postępowanie ludzi z klasą. Na pewno zaliczyć do nich można biznesmena, który wraz kolegą skatował swoją żonę, możliwe że z zamiarem odebrania kobiecie życia. Dobrze znanym jest fakt, że ubodzy często mogą pozazdrościć ostrej zabawy wyższym sferom, jednak umyka on nadspodziewanie często bystrym, oświeconym umysłom.

*

Przypadłością obecnych czasów jest, że wolność traktowana jest tylko jako możliwość doświadczenia degeneracji i wszystkiego tego, co złe. Nie inaczej jest w przypadku sztuki, która przez pseudoartystów najwyraźniej nie jest wykorzystywana do przedstawiania piękna i przekazywania dobra – jak ma to miejsce w spektaktu „Klątwa”. Nie jesteśmy pewni, czy ten projekt, a zarazem marną prowokację, można w ogóle nazwać sztuką. Aktorka imitująca seks oralny – czyli umiejętność, zapewne dzięki której osoby zaangażowane w spektakl zawdzięczają swoją pozycję – z figurką Jana Pawła II przy akompaniamencie kazań wygłaszanych przez Polaka nie jest nawet tandetą. O gustach nie powinno się dyskutować, ale wzbudza współczucie to, że komuś może podobać się tego typu rodzaj wolności wykorzystywanej tylko do sprawdzania, jak bardzo można posunąć się w szokowaniu i niszczeniu kultury.

*

Donald Tusk wespół z wiceprezydentem USA Mikeiem Penceem podkreślili, że przeciwdziałanie dezintegracji Zachodu jest we wspólnym interesie Stanów Zjednoczonych i UE, które spajają te same wartości. Rozmumiemy to i się zgadzamy. Należy przy tym przypomnieć, że walka z nimi jest natomiast w interesie Europejczyków, jeśli jeszcze pragniemy, by na naszym kontynencie kiedykolwiek zapanowała powszechna sprawiedliwość i łaciński ład. W tym miejscy polecamy naszą ankietę. [KLIK]

***

Na podstawie:
wprost/onet/rmf24/3droga

2 thoughts on “#14 Tygodnik Antysystemowy. W każdą niedzielę

  1. Powtarzam się, ale naprawdę znacznie podniesiecie poziom tego portalu dbając o korektę tekstów przed publikacją…

    1. Dziękujemy za uwagę. Będziemy się starać nad poprawieniem tego aspektu. Na swoje usprawiedliwienie mamy to, że większość tekstów jest tworzona w sposób taki by było jak najbardziej aktualnie, co utrudnia korektę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.