3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#15 Przegląd Narodowy 13- 19 lutego 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ostatnimi czasy naprawdę rozwinęło skrzydła. Tym razem ogłosili Warszawski Marsz Żołnierzy Wyklętych (KLIK), który jak rozumiemy ma być inicjatywą podobnie zrzeszającą narodowe organizację jak Marsz Niepodległości. Jest to naprawdę ciekawa inicjatywa, w którą już włączyły ONR i MW z Warszawy. Podejrzewamy, że inicjatywa ta powoli będzie się centralizować i lokalne marsze przeniosą się do Stolicy. Może nie jest złym pomysłem, gdyby jedno stowarzyszenie w Polsce organizowało marsze, a reszta mogła zajmować się ważniejszymi rzeczami? Dobra dobra- widzimy już Wasze oburzenie- trochę żartujemy. Ale tylko trochę.

Materiał tygodnia. Świetny spot reklamowy książki Łukasza Growera „Nienawidzę świata, który mnie nakręca” opublikowała DrogaLegionisty.pl. Kreatywność, profesjonalizm i świetny mroczny klimat. Polecamy!

 

Polityka tygodnia. Stowarzyszenie Endecja powołało Akademie Młodej Endecji, która ma być odpowiedzią na brak narodowych elit politycznych. Adepci elitarnej (jak piszą organizatorzy) szkoły będą uczyć się zagadnień ekonomicznych, politycznych, historycznych, stosunków międzynarodowych i mediów. Oczywiście mają tworzyć również młodzieżówkę Endecji. Generalnie pomysł jest całkiem ciekawy i naprawdę by nam się podobał, gdyby nie to, że podejrzewamy, że te warsztaty nigdy się nie odbędą, a jeśli już to przeczytają tam kolejne tomy dzieł Ziemkiewicza. A jeśli redaktor Ziemkiewicz- który dziwnym trafem objął nad tą inicjatywą osobisty patronat- będzie kształcił przyszłe elity narodowe w Polsce to już możemy gasić światło i rozejść się w spokoju.

Kontrowersja tygodnia. Na portalu Antykapitalizm.pl ukazał się artykuł Bartłomieja Lawa pt. „Dystrybucjonizm- droga donikąd” (KLIK), w której autor słusznie wymienia redakcję 3droga.pl jako gorących zwolenników tej idei ekonomicznej. Napiszemy w skrócie tezy autora: dystrybucjonizm jest zły bo nie znamy sołtysów, ludzie są przyzwyczajeni do masowej produkcji,  zagraniczne banki zniszczyłyby taką społeczność, a tak w ogóle to jest to powrót do feudalizmu. Naszym zdaniem realna władza sołtysa,  byłaby z dużo większym stopniem prawdopodobieństwa wybrana w sposób właściwy w przeciwieństwie do produktów medialnych przy wyborze władz centralnych, o których praktycznie nigdy nie dowiadujemy się niczego. Ludzie są przyzwyczajeni do masowości, tak jak i do niewolniczego przeżycia w III RP za 1200 zł, ale nie jest to dobre przyzwyczajenie i nie stanowi chyba zbyt mocnego argumentu. Decentralizacja państwa nie oznacza jego osłabienia jak chciał nieudolnie niestety dowieść autor. Jest po prostu zwiększeniem roli narodu w nim. Zawsze myśleliśmy, że właśnie o to chodzi w naszej idei, ale jak widać człowiek uczy się całe życie. Przypominamy więc w największym skrócie: w nacjonalizmie chodzi o naród. Jego siłę ekonomiczną, polityczną i kulturową. Państwo, banki, fabryki i wszelkie przedsiębiorstwa służą właśnie temu podmiotowi. Chyba właśnie ta różnica w myśleniu nie pozwoli nam nigdy znaleźć consensusu w dyskusji. A szkoda. Odpisalibyśmy lepszą repliką na ten artykuł, ale czekamy na taki o wyższym poziomie, bo trudno nam też rozmawiać o takich niewyobrażalnych do rozwiązania, bez decyzji z Stolicy, problemach jak drogi międzygminne.

Szuria tygodnia. Czasem mamy wrażenie, że są ludzie którzy nie cofną się przed niczym, by liderować wśród szurów. Tydzień temu pisaliśmy z radością o tym jak Rafał Mossakowski zakończył współpracę z Sumieniem Narodu TV, a Trupa Cyrkowa już odpowiedziała. I to jak! Musicie to zobaczyć. W roli głównej: Damian Bieńko, Aleksander Jabłonowski i Maciej Poręba oraz Toi Toi, czyli uliczna ubikacja. Nie chcemy za mocno atakować żartów powyższych parodystów, bo trochę boimy się Damiana Bieńko,  ale wydaję nam się, że pukanie w drzwi szaletu i bredzenie coś o bolszewickiej zdradzie jest przekroczeniem rubikonu. Panowie, jeśli to czytacie: bardzo Was prosimy. Dla dobra naszego, środowiska narodowego, ale przede wszystkim Waszego osobistego. Zadzwońcie jak najszybciej na poniższy numer i cierpliwie czekajcie: 22 781 68 44. Wszystko będzie dobrze.

Akcja tygodnia. Młodzież Wszechpolska od wielu lat organizuję Kampanie Społeczną „Kocham Polskę” 14 luitego, czyli w popularne walentynki. Na początku trochę się z tej akcji śmialiśmy, ale trzeba przyznać, że weszła już na stałe w kalendarz inicjatyw narodowych. W tym roku szczególnie chcemy pochwalić kolegów z MW za plakat. Rewelacja.

Ogłoszenie. Tylko do końca lutego możecie wysyłać swoje wiersze na 3. edycję konkursu Orle Pióro. Można wygrać rewelacyjne nagrody, rozwinąć samego siebie i wesprzeć nacjonalistyczną stronę kultury, więc chyba naprawdę warto!

Cytat tygodnia. Z przemówienia Jakuba Kubackiego z Małopolskich Patriotów podczas pikiety Kosowo jest Serbskie w Krakowie:

W imię naszej idei mówimy dzisiaj jasno, że Kosowo jest serbskie, a Śląsk jest polski! Mówimy, że nie chcemy w Europie amerykańskich wojsk i islamskich terrorystów! Nie chcemy bałwochwalczej czci dla kapitału i manipulacji na rynkach finansowych! Nie chcemy sprowadzania człowieka do roli instrumentu osiągania zysku! Nie chcemy trującej żywności i jeszcze bardziej trującej demokratycznej propagandy!

Piosenka tygodnia. W 9. rocznicę ukarania Serbii przez NATO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.