3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#16 Przegląd Narodowy 20- 26 lutego 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Nie raz pisaliśmy o Jacku Międlarze w negatywnym kontekście. Być może dlatego, że nie lubimy egocentryków. Może miało na to wpływ, że Jacek Międlar raczej kieruje się tysiącami sloganów bez poparcia w głębszej idei. Nie powinno to wszystko wpływać jednak na ocenę ostatnich wydarzeń. Były ksiądz został zaproszony przez Polonie w Wielkiej Brytanii na odczyt dotyczący skandalicznego odbierania dzieci naszym rodakom. Za głoszone poglądy nie został jednak wpuszczony na teren kraju, w którym miał wygłosić wykład. O całej sprawie opowiada dziennikarzowi The Nowy Polski Show (KLIK). Sytuacja jest oburzająca i nie ma dla brytyjskich władz żadnego usprawiedliwienia. W tej sprawie w pełni popieramy Jacka Międlara i czekamy na opublikowanie jego prelekcji, by jak najszerzej ją promować.

Materiał tygodnia. Środowisko Magna Polonia wyjedzie do Syrii, gdzie zmontuje- jak zapowiada- sporo materiałów dotyczących tak ważnej dla wolnego świata wojny. Rewelacyjna inicjatywa, która potrzebuje wsparcia finansowego, do czego i my zachęcamy. Tak przy okazji: jesteśmy pod wrażeniem postawy Przemysława Holochera. Wszyscy pamiętamy jego rozmowy i wydawało się, że nie podniesie się po takim upadku. Pokazał, że jest mężczyzną za co należy mu się ogromny szacunek. Gazeta, portal, kolejne inicjatywy. Świetnie.

Polityka tygodnia. Dużo emocji wywołał wpis Pawła Kukiza na Facebooku dotyczący Żołnierzy Wyklętych, głównie o „Burym” i „Ogniu”, którym lider partii Kukiz’15 zarzuca mordy na ludności cywilnej i brak honoru. Cóż, jesteśmy zwolennikami mówienia prawdy, nawet tej brutalnej. Problem w tym, że historycy nie raz obalali już komunistyczne mity na temat Żołnierzy Wyklętych. Dobrze, gdyby polityk paradujący w koszulkach odwołujących się do nich i zdobywający na nich mnóstwo głosów w wyborach miał jednak jakieś pojęcie na ten temat. Po Pawle Kukizie nie spodziewamy się niczego dobrego, szczególnie że kontekst wypowiedzi był na temat UPA, a jak wiemy miłość do Ukrainy jest ślepa dla wielu polityków.  Powyższe stwierdzenia postawiły w bardzo niezręcznej sytuacji Stowarzyszenie Endecja, z którym jak widać Kukiz nie liczy się w ogóle. Adam Andruszkiewicz na swoim profilu FB opublikował dosyć wyważoną opinie, iż trzeba to wszystko jeszcze zbadać. Naszym zdaniem w dużej mierze zostało już to zbadane, a Endecja zachowuję się niestety zgodnie z swoją rolą. Efemerydy. To też jest jakaś brutalna prawda, czyż nie?

Szuria tygodnia. Nie chcemy Was zanudzać ciągle tymi samymi postaciami z szurii narodowej. Poszukaliśmy więc innej, a gdzie takową znaleźć najłatwiej? U monarchistów. Czy ktoś kiedyś zbadał korelacje pomiędzy zwolennikami monarchizmu, a chorobami psychicznymi? Jeśli tak- prosimy nam wysłać: redakcja@3droga.pl. Z drugiej strony, czy my możemy mówić o chorobach skoro tracimy 3,5 godziny życia, by napisać dla Was dwa zdania?

Kontrowersja tygodnia/Artykuł tygodnia. Adam Danek napisał bardzo ciekawy tekst pt. „Gdzie są patrioci Ukrainy?”  Jest to najbardziej kontrowersyjny temat ostatnich lat w naszym ruchu. Jedni widzą w Ukraińcach banderowców marzących jedynie o mordowaniu Polaków, drudzy Rycerzy Europy walczących o ostatni bastion naszej tożsamości. Nie zaliczamy się do żadnej z tych grup. Nie ma tutaj niestety czarno- białej rzeczywistości. Warto jednak czytać, myśleć i rozmawiać. Artykuł naprawdę daje do myślenia.

Akcja tygodnia. Wspomnimy o dwóch. Pierwsza, medialna dotyczącą sztuki (?) „Klątwa” w Teatrze Powszechnym. Tam kilkadziesiąt osób z Warszawy zaprotestowało, choć pewnie również niechcący zareklamowało powyższy spektakl (KLIK). Tak czy tak, warto reagować. Kultura przejęta została przez lewice wiele lat temu i długo jeszcze pozostanie w ich rękach, Bądźmy jednak poważni. To nawet nie jest lewica, to jest ścierwo.

Druga rzecz to II krakowski turniej w hołdzie Żołnierzom Wyklętym organizowany przez naszych przyjaciół z Małopolskich Patriotów. Kolejny raz impreza się udała, choć nasza drużyna zajęła  ostatnie miejsce (KLIK). Nie możemy doczekać się rewanżu. Przy okazji Krakowa warto wspomnieć o Marszu Milczenia- w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym, gdzie wspomniane MP, Młodzież Wszechpolska- oddział Małopolski i Trzecia Droga organizują nocny przemarsz z 28 lutego na 1 marca (KLIK). Dawno nikt czegoś podobnego nie robił, więc sami jesteśmy ciekawi jak to wyjdzie. Obyśmy się pozytywnie się zaskoczyli.

Cytat tygodnia. Robert Winnicki komentujący wizytę Andrzeja Dudy w Monachium:

Tzw. „jedność Zachodu” oznacza bowiem od kilkudziesięciu lat system oparty o dominację kosmopolitycznych elit, międzynarodowej finansjery, globalnych korporacji i marksistów kulturowych. System niszczący tożsamość narodów i suwerenność państw.

Piosenka tygodnia. Gimby nie znajo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.