3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#17 Przegląd Narodowy 27 lutego- 5 marca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Jak co roku polscy nacjonaliści uczcili Żołnierzy Wyklętych. Maszerowano w Warszawie (KLIK), Wrocławiu (KLIK), Krakowie (KLIK) i w wielu innych miastach w Polsce. Powinniśmy się oczywiście teraz rozpływać w zachwytach jak wspaniale narodowcy znów pamiętali o Niezłomnych, ale odpuścimy i pomarudzimy. Smutna prawda jest taka, że od wielu lat propagowaliśmy ich osoby i postawę, a środowiska zwolenników serwilizmu wobec USA pstryknęły palcami i skanalizowały ich idee w służbie obcemu mocarstwu. Mamy przy tym wrażenie, że doszliśmy już do ściany jeśli chodzi o dzień 1 marca. Obecnie każdy marsz dla Wyklętych z jednej strony słusznie przypomina legendę i postawę naszych ideowych ojców, ale z drugiej strony wspiera politycznie PiS. Daje im legitymację patriotyzmu. To oczywiście temat na głębszą analizę, którą formuła naszej rubryki raczej wyklucza, ale musimy się zastanowić jak jednocześnie podgrzewając popularność Żołnierzy Wyklętych w społeczeństwie przypomnieć jego ogółowi kim naprawdę byli i jakimi ideami się kierowali. Patrząc na nasze możliwości jest to zadanie karkołomne, ale być może najważniejsze w najbliższych latach. Wiemy jednak, że pułapka pt. „jak największa manifestacja organizowana przez nas” utrudnia refleksje.

Materiał tygodnia. Polecamy Wam kolejny odcinek programu Right Side, tym razem o Fight Club Fanga w Warszawie. Często mamy wrażenie, że już za chwilę, już za momencik ta moda na patriotyzm polany dawką nacjonalizmu minie i znów wrócą trudne czasy, gdy odwoływanie się do idei narodowej było obciachem. Dzięki takim inicjatywom będziemy mogli jednak powiedzieć, że czas mody nie był do końca stracony. Choć to nie nasza bajka, zdecydowanie polecamy.

Polityka tygodnia. Adam Andruszkiewcz z Stowarzyszenia Endecja, poseł Kukiz’15 wypowiedział się na temat sądownictwa w Polsce:

Reforma sądownictwa jest w Polsce jak najbardziej potrzeba. My, jako Kukiz‘15, uważamy, że na polskie sądownictwo nie mają żadnego wpływu polscy obywatele. Nie może być tak, że dzisiaj są np. sędziami we własnej sprawie. Jak sędzia popełni przestępstwo, to odpowiada przed swoimi kolegami. Czas kast III RP musi się zakończyć

Z jednej strony powinniśmy się cieszyć. Ostatecznie sądy to jedne z najbardziej antypolskich instytucji tego kraju. Z drugiej w tle tych słów widzimy postać Zbigniewa Ziobry i poparcie dla jego chorych reform. Mamy nadzieję, że się mylimy.

Kontrowersja tygodnia. Dosyć dużą dyskusje wywołał udział Jacka Międlara w serialu Policjanci i policjantki w jakiejś żenującej scenie potrąconego rowerzysty. Z jednej strony, skłamalibyśmy mówiąc, że uważamy to za coś złego i jest to godne potępienia. Tym bardziej, że były ksiądz jasno wskazał powody, dla których wziął udział w produkcji (prośba koleżanki) i przeprosił. Z drugiej wiemy jak bardzo Międlar lubi błysk fleszy co oczywiście wzbudza zabawne wrażenie, że nie cofnie się on przed niczym by wystąpić przed kamerami. Ktoś całkiem ładnie skomentował sprawę na facebooku, pisząc iż kiedyś grał księdza, teraz gra rowerzystę oburzonego na rozjebaną kamerę. Generalnie wiemy jedno, z Międlarem nudzić się nie będziemy…

Szuria tygodnia. … szczególnie, że wiele wskazuję na to, że sojusz Kowalski- Chojecki- Międlar jest coraz bliższy. Już teraz panowie z Idź pod prąd dyskutują na jego temat, a zakulisowo również z nim. Przeszkodą jest radykalizm Chojeckiego, który chce być jedyną gwiazdą od duchowości w swojej telewizji. Jest to zrozumiałe, w końcu po to ją zakładał. Tak czy tak, Międlar gdy wokół niego przycichnie szum, raczej właśnie tam skieruję swoje pierwsze kroki. A to oznacza, że „szuria tygodnia” będzie jeszcze ciekawsza! Dzięki chłopaki!

Artykuł tygodnia. Co środę publikowaliśmy dla Was analizy polityczne niezależnych twórców, przetłumaczone przez naszą redakcje. W tym tygodniu umieściliśmy na naszym portalu list Ahmadineżada do Donalda Trumpa, który po prostu trzeba przeczytać (KLIK). Co do samego cyklu politycznego: od teraz będzie ukazywał się co piątek, gdy dysponujecie większa ilością czasu na lekturę.

Akcja tygodnia. Przy okazji dnia 1 marca musimy wyróżnić akcję Tropem Wilczym (KLIK), mimo że nie jest to inicjatywa nacjonalistyczna. Sukces akcji jednak jest na tyle duży, że można odnieść wrażenie iż Niezłomni to musieli być lekkoatleci skoro wszędzie się dla nich biega. Może innowacyjne pomysły oddania czci Wyklętym to jest właśnie sposób na pułapkę opisaną w „temacie tygodnia”?

Ogłoszenie. Zakończyliśmy zbieranie wierszy do 3. edycji konkursu Orle Pióro- nacjonalistyczna strona kultury. Wyniki będziemy ogłaszać sukcesywnie przez cały marzec. W kwietniu natomiast ogłosimy kolejną edycję, już teraz mamy mnóstwo pomysłów na rozwój tej inicjatywy. Chcesz pomóc? Napisz: redakcja@3droga.pl

Cytat tygodnia. Ronald Lasecki w świetnym artykule „Dziedzictwo polityczne Żołnierzy Wyklętych” dla xportal.pl:

Państwo katolickie to nie państwo w którym prawo do życia mają jedynie katolicy, lecz państwo przeniknięte porządkującym je katolickim duchem miłości, obejmującym również autochtoniczne wspólnoty innowiercze. Dewastowanie dziś tatarskich meczetów i mizarów lub żydowskich kirkutów nie ma nic wspólnego z walką o katolicki porządek w duszach i w państwie. Jest tego porządku zaprzeczeniem, podobnie jak palenie lub siłowe przejmowanie cerkwi prawosławnych za sanacji lub dewastacja cerkwi unickich w trakcie i po zakończeniu Akcji „Wisła”. Ktoś, kto pochwala takie postępowanie, zanim zajmie się walką o katolicki porządek w państwie, powinien pierwej zbudować go we własnej duszy.

Piosenka tygodnia. Utwór do filmu „Wyklęty” autorstwa Lukasyno i Marka Kubika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.