3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#18 Przegląd Narodowy 6- 12 marca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Dzień kobiet za nami. Dramat intelektualny reprezentowany przez środowiska feministyczne jest zjawiskiem, które powinno zapisać się w historii świata. Byłoby dobrze, gdyby alternatywny obraz polskiej kobiety przyszedł z naszego środowiska. Inteligentne dziewczyny stawiające na pierwszym miejscu walkę o ognisko domowe powinny być- w naszym przekonaniu- wizytówką ruchu narodowego. Niestety wszystkie „sekcje kobiece” w rzeczywistości umierały zanim się narodziły. Kobiety są częścią naszych organizacji, ładnie prezentują się różnego rodzaju akcjach, ale jednocześnie kompletnie nie są przygotowane do dyskusji nawet z takimi ignorantkami jak feministki. Bądźmy szczerzy: rzadko wnoszą też coś oprócz wewnętrznych kłótni.  Jeśli przyszedł czas, że płeć piękna zajmuje kierownicze stanowiska w naszych grupach, to chyba możemy zacząć wymagać. Dziewczyny, przywróćcie kobiety na polskie ulice. Podejmijcie wyzwanie rzucone przez feministki, dyskutujcie i nie wstydźcie się tradycyjnego modelu rodziny.

Materiał tygodnia. Proponujemy całkiem ciekawy odcinek nagrywanego przez Magna Polonia „Zapytaj Grzegorza Brauna”. Lider Pobudki został zapytany między innymi o dystrybucjonizm, a więc temat bardzo nas interesujący. Odpowiada troszkę dyplomatycznie, ale dobrze że jednak wydaję się ma on przynajmniej pojęcie czym jest idea upowszechnienia własności. W przeciwieństwie do innych „antysystemowych” kandydatów.

Polityka tygodnia. Polityka zagraniczna to element, w którym politycy narodowi powinni najmocniej punktować rządy Prawa i Sprawiedliwości. Całkiem trafnie w naszym przekonaniu Krzysztof Bosak skomentował wstydliwą porażkę III RP (KLIK) w sprawie wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Cieszy, że stać nas obecnie na głębsze analizy niż obrazki przebranego w mundur Wermachtu Tuska. Taki poziom zostawmy wyborcom PiS.

Kontrowersja tygodnia. Za udział w „Policjantach i policjantkach” Jacek Międlar został wyrzucony z redakcji Gazety Warszawskiej i Polski Niepodległej. Zapowiada publikowanie na swoim blogu i założenie nowej organizacji. Z tego co zrozumieliśmy Międlar z tego żyje. Jeśli tak to chyba częściej będzie musiał brać fuchy w serialach, masło maślane napisane dużymi literami na dłuższą metę nudzą nawet małpy. My oczywiście niezmiennie stawiamy na to, że były ksiądz odnajdzie się w protestanckiej telewizji internetowej.

Szuria tygodnia. Aleksander Jabłonowski wraz z swoją świtą postanowili zapisać się do oszołomów spod znaku „Wielkiej Lechii” i dodatkowo panslawistów. Jak widać szaleństwa nigdy za wiele.

Artykuł tygodnia. Polecamy artykuł Jana Kuśmierczyka dla nowego numeru pisma Szturm! pt. „7 grzechów kapitalizmu” (KLIK). Dobra lektura, z niecierpliwością czekamy na drugą część.

Akcja tygodnia. Jak się nie ma co się lubi… akcją tygodnia zostaje pikieta kilku dziewczyn z rozdawaniem ulotek zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską w Lublinie (KLIK).

Cytat tygodnia. Fragment świetnego oświadczenia działaczek Młodzieży Wszechpolskiej z województwa Lubelskiego. Tak jak wspomnieliśmy w „temacie tygodnia”: trzymamy za słowo.

W naszej ocenie kobieta powinna pielęgnować takie cechy jak subtelności, skromność, delikatność, wrażliwość. Powinna być świadoma własnej godności oraz swojego piękna. Ponad to kobieta z uszanowaniem przyjmuje dar jakim jest zdolność noszenia w sobie nowego życia i zna powołanie do którego została stworzona, jakim jest dbałość o ognisko domowe. Na koniec, o czym zapominają współczesne feministki, kobieta we współpracy z mężczyzną tworzy najwyższe dobro jakim jest rodzina, dlatego też chcemy promować taki obraz kobiety w społeczeństwie.

Piosenka tygodnia. A co tam- w końcu dziś mamy 18 odcinek Przeglądu Narodowego. Może i nie tęsknimy do tych czasów, ale jednak jakiś sentyment pozostał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.