3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#21 Przegląd Narodowy 27 marca- 2 kwietnia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia/Akcja tygodnia. IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego dopiero co się zakończyła. Już odtrąbiono jej sukces. W końcu mnóstwo młodzieży i dobry przekaz chrześcijańskiego nacjonalizmu powinien zyskiwać poklask wszystkich. No, poza nami. My uważamy, że pielgrzymka to nie miejsce na żenujące racowisko (pisaliśmy o tym tydzień temu- dlaczego narodowcy muszą przejmować na siłę styl kibicowski?) to jeszcze nie do końca współgra nam dostojność Jasnej Góry z przyśpiewkami propagandowymi Młodzieży Wszechpolskiej. Czy zawsze musimy postępować według jakiejś sztampy? Jest okazja, to krzyczymy te wszystkie nasze hasła, a nóż-widelec ktoś zgłosi się do nas i powiększymy psychologiczną przewagę nad rywalem, który robi dokładnie to samo? Może po prostu pielgrzymka powinna zostać pielgrzymką. Wiadomo, że się czepiamy. A może po prostu dajemy kolejny temat pod dyskusje.

Materiał tygodnia.  Uwielbiamy takie materiały jak poniższy. Po pierwsze, kwestie ustrojowe i gospodarcze w współczesnej myśli narodowej wywołują u nas ogromne zainteresowanie. Po drugie, obaj prelegenci wypadli znakomicie i choć nie zgadzamy się w większości poruszanych tematów z żadnym z nich, to poziom jest naprawdę rewelacyjny, a ich inteligentne wypowiedzi wnoszą wiele bodźców dla sprawy rozwoju idei ustroju narodowego. Oczywiście formuła naszego cyklu wyklucza dyskusję w ramach tego akapitu, nie mniej jednak na naszym portalu można znaleźć wiele artykułów polemizujących z tezami gości zaproszonych przez CEPowiśle. Choćby analiza krytyczna często przytaczanego podczas debaty programu Ruchu Narodowego (KLIK).  Aż żałujemy, że nas tam zabrakło. Musicie to obejrzeć.

 

 Polityka tygodnia. Czasami nam głupio, że chwalimy Roberta Winnickiego w średnio co drugim Przeglądzie Narodowym. Ale prawda jest taka, że ten poseł w kwestiach zagranicznych naprawdę głosi postulaty narodowe. Gdy Ruch Narodowy, ustami Winnickiego nie mówi o polityce wewnętrznej zaczynamy być pewni, że podpiszemy się pod tymi słowami. Obiecujemy- z RN nie łączą nas żadne interesy organizacyjne czy ekonomiczne. Po prostu dobrze życzymy nacjonalizmowi, a nie tylko swojej organizacji. To oczywiście w przeciwieństwie do Was wszystkich.

Kontrowersja tygodnia. Z czym większości z Was kojarzy się organizacja Falanga w Polsce? Starsze pokolenie pamięta gazowanie dziadków i bicie piątki z maoistami na gadu-gadu. Młodsze nie kojarzy, bo nie wypuszczają swojej serii ubrań. Nam afiliują się od dawna z intelektualnym rozwojem tego środowiska wpływającym na cały nacjonalizm głównie za sprawą Xportal.pl. Tym razem ogłoszono tam „Dziesięć haseł polskiego falangizmu”(KLIK). Z zdecydowaną większością trudno nam się nie zgodzić. Oczywiście hasła jak to hasła- mają charakter ogólnikowy. Ale- tak sobie tylko głośno myślimy- może już czas zdjąć jarzmo infamii z organizacji Bartosza Bekiera?

Szuria tygodnia. Jest taka grupa na facebooku: „jak będzie w nacjonalizmie?”. Generalnie chodzi w niej o to, żeby intelektualiści- nacjonaliści podwyższali swoją samoocenę drwiąc z niedorozwiniętych umysłowo jednostek. Ponieważ jesteśmy od nich tylko nie wiele lepsi również przeglądamy filmy Telewizji Narodowej z Radosławem  Siedleckim. Wklejamy poniżej film tego szura, ale doprawdy nie wiemy dlaczego dostał z powodu niego krwotoku („co jest znaną rzeczą powszechnie”) i zakazu wypowiadania się dla telewizji Eugeniusza Sendeckiego. Chyba jednak ten poziom szurii to dla nas za wysokie loty.

Artykuł tygodnia. Trafiliśmy w końcu na dobry artykuł w narodowych mediach. W nowym numerze Szturm! Miłosz Jezierski pisze o przyszłości naszej cywilizacji dając jednocześnie do myślenia czy przypadkiem tak już nie wygląda teraźniejszość. Polecamy! (KLIK). Chętnie rekomendowalibyśmy artykuł jakiejś kobiety- skoro w ostatnim czasie często nawołujemy do ich udziały w nacjonalistycznym rozwoju idei- ale powiedzmy sobie prawdę. Przeczytaliśmy teksty o pornografii gorszącą młodzież czytającą literaturę Brunona Schulza (kierunki.info.pl) i artykuł Marty Niemczyk (nowy Szturm!) zastanawiającej się dlaczego kobiety nie są wysłuchane. No cóż, mamy jedną odpowiedź, ale trochę boimy się jej napisać. Taki to patriarchat.

Cytat tygodnia. Anna Baryłka, sekretarz warszawskiego Ruchu Narodowego na spotkaniu otwartym jej partii:

Unia Europejska wiele obiecywała krajom biednym, a uczyniła z nich gospodarczą kolonię. Obecna Unia i jej rdzeń dążą do dalszego umocnienia integracji, regulacyjnej centralizacji, wspólnej ideowości, wspólnego prawa i unifikacji kulturowej, budowy struktur policyjnych, co ma stworzyć unijne superpaństwo, bez wolnych narodów. Polska jako wolne państwo powinna odrzucić taką postawę.

Piosenka tygodnia. Polubiliśmy dedykacje. Nasi koledzy mniej, ale będziemy z tym żyć. Tym razem bezpiecznie zadedykujemy Marianowi Kowalskiemu rewelacyjny utwór zespołu Rammstein. Wiemy, że tej ironii Kowalski by nie zrozumiał, więc mu szybko wyjaśniamy: życie w globalnej Ameryce uważamy za coś złego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.