Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#22 Przegląd Narodowy 3-9 kwietnia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Dla nas tematem numer 1 ostatniego tygodnia była sytuacja w Syrii. Nie będziemy jej jednak omawiać na łamach niniejszej rubryki. Nie taka jej rola. Musimy jednak wspomnieć o kilku sprawach z nią związanych w naszym środowisku. Z jednej strony cieszy zgodność ruchu narodowego co do postaci Bashara al- Assada. Przynajmniej większość organizacji jasno opowiada się za prezydentem Syrii. Z drugiej, mamy oprócz grup nacjonalistycznych,  ludzi którym brak rozumu niestety nie przeszkadza w otwieraniu ust. Marian Kowalski wraz z pastorem Pawłem Chojeckim przyzwyczaili nas do utożsamiania patriotyzmu z życiem na kolanach wobec USA. Tym razem jednak, gdy oglądaliśmy ich ostatnie nagranie  trzymając kciuki za Antoniego Macierewicza i Donalda Trumpa nie wzbudzali już naszego śmiechu. Patrząc na poniższy materiał czuliśmy tylko obrzydzenie. To już nie wariactwo bez idei.  To już po prostu mentalna kloaka. Jesteście zerami.

Co ciekawe na temat Kowalskiego wypowiedział się ostatnio znany raper Ptaku, uważając iż to wszystko „prywatne animozje” spowodowały odsunięcie go od środowiska nacjonalistycznego. Zachęcamy w takim razie do oglądania telewizji Idź Pod Prąd. Jeżeli to dla tego artysty jest „najlepszy kandydat RN na prezydenta” to jest to jakiś obraz naszego środowiska. Cholernie smutny.

Materiał tygodnia. Środowisko skupione wokół Janusza Korwin- Mikke zorganizowało Wielką Konferencję Prawicy. Generalnie pogardzamy tak samo prawicą, jak i całym środowiskiem JKM, ale wystąpienie na ww konferencji Rafała Ziemkiewicza, Stanisława Michalkiewicza, Michała Miszalskiego czy Grzegorza Brauna musiało wzbudzić nasze zainteresowanie. Tego ostatniego, referat pt „Aktualna sytuacja w kraju oraz prognozy co do jej rozwoju” uznajemy za autentyczny majstersztyk. Oglądaliśmy wiele wystąpień Pana Brauna. Czasami męczy nas zasypywanie tymi samymi nowymi definicjami, które dominują nad całością przedstawionego tematu. Tym razem jednak wykład lidera Pobudki ogląda się naprawdę dobrze. Negatywnie oceniamy tylko bredzenie o monarchii, jako jedyną alternatywą dla demokratyzmu. Ocena sytuacji, objęcie całościowe problematyki naszej okupacji, a także delikatne szpilki wbite w środowisko „wolnościowców” wydają nam się jednak doskonałe. Zdecydowanie polecamy!

Polityka tygodnia. Dobre wystąpienie Pawła Kukiza kolejny raz uderzające w system partiokracji. Wcale nie uważamy, by Kukiz’15 był partią spełniającą postulaty nacjonalistyczne. Nie mniej jednak demontaż tego systemu poprzez mówienie o nim prawdy zawsze będzie budził nasz aplauz.

Kontrowersja tygodnia. W ostatnim tygodniu miały odbyć się dwie rozprawy elementów folkloru nacjonalistycznego. Jedna nie odbyła się z powodu choroby Jacka Międlara. Przypominamy, że miał sądzić się z Joanną Wielgus- Scheuring. Jeżeli mamy coś poradzić Międlarowi to uważamy, że nie pomaga mu wsparcie szurii z Jabłonowskim na czele. Może skończyć się kaftanem. Tak czy tak trzymamy kciuki.

Druga rozprawa to słynna kukła Piotra Rybaka. Sąd w związku z dużą mobilizacją ogłoszoną w internecie na uczestniczenie w procesie wprowadził wejściówki. Ogłosił to na swoich stronach www. Oczywiście zwolennicy Rybaka nie popatrzyli na to i zrobiła się awantura w związku z niemożnością ich uczestniczenia w procesie. Jasne, że sądy to najgorsze instytucjonalne ścierwo w Polsce, jasne że w jakimś stopniu pewnie przewidzieli nieogarnięcie życiowe polskich patriotów, pewnie prezes sądu wiedział, że jednym zdaniem jest w stanie obalić ich argumenty co też uczynił, ale nam narzuca się w tym wszystkim co innego.

Oglądając nagrania z wrocławskiego sądu zastanawiamy się. Naprawdę tak wygląda nacjonalizm? Czy to jest to nasza idea w pigułce? Rybak nie potrafiący powiedzieć zdania poza „jesteśmy Polakami i suwerennem i polskim narodem” (?), jego zwolennicy widzący że jest to kompletny kretyn i przerywający mu na szczęście gdy tylko nadarza się okazja; Radosław Siedlecki trzymający ogromny Krzyż i przyjaciele Rybaka z bałaganem w oczach. W tym kuriozalnym obrazku poznajemy kolegę z NOP Zgorzelec. Grzesiu, naprawdę czujesz się w tym towarzystwie komfortowo? Dla nas to jakaś katastrofa.

Przechodząc do procesu. Prokurator żąda 10 miesięcy ograniczenia wolności (prace społeczne), Rybak odpowiada że to nie on zrobił kukłę tylko inni, nie on organizował manifestacje tylko inni (oby ten człowiek nigdy nie uczestniczył w poważnym procesie karnym) i chce uniewinnienia. Zapewne skończy się więc pewnie na ok. 6 miesiącach prac społecznych. Wielu z nas ma to już za sobą więc i Rybak przeżyje. Polecamy audiobooki narodowe w słuchawkach w czasie zamiatania liści. Może przyjdzie w końcu jakaś refleksja. A tak poważniej: oczywiście bez względu na wszystko życzymy sprawiedliwego wyroku- a więc: uniewinnienia. Lubimy się pośmiać więc nie bierzcie wszystkie zbyt poważnie. Sama sprawa pozostaję dla nas skandaliczna. Szczerze trzymamy kciuki. Wyrok 13 kwietnia.

Szuria tygodnia. W 22. Przeglądzie Narodowym wystąpił już Marian Kowalski, Paweł Chojecki i Piotr Rybak, a jeszcze nie doszliśmy do tematu szurii. Tutaj jednak za wszelką cenę chcą występować panowie z Telewizji Narodowej, którzy nadają nowego znaczenia poniższej kategorii. Całkowity odlot.

Artykuł tygodnia. Wracając do tematu Syrii. Xportal.pl znany jest z tego, że znajdziemy tam dobre materiały dotyczące wojny w tym kraju. Jest oczywiście analiza na temat ostatnich wydarzeń (KLIK) pióra Michała Mazura. Polecamy!

Akcja tygodnia. Za dobry trend uznajemy wsparcie polskiej emigracji dla nacjonalistów z poszczególnych państw zamieszkiwanych przez naszych rodaków. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Sztokholmie, organizacja Nordisk Ungdom zorganizowała demonstracje przeciwko przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów. Akcje wsparła Młodzież Wszechpolska (KLIK). Brawo. Zachęcamy do podobnego wspierania nacjonalistów wszystkich Polaków na obczyźnie.

Cytat tygodnia. Samar Radwan, syryjska dziennikarka wojenna w komentarzu dla portalu 3droga.pl odnośnie ataku USA na bazę lotniczą w Syrii (KLIK):

Ta agresja, to wynik postępów militarnych Syrii i jej sojuszników. Społeczeństwa krajów zachodnich muszą wreszcie stanąć w prawdzie i przyjąć do wiadomości, że w ujęciu globalnym to Stany Zjednoczone są najważniejszym partnerem terroryzmu, że to one go finansują i wzmacniają. Powiedzcie „policjantowi świata” za jakiego uważa się Ameryka, że Syryjczycy nie poddadzą się polityce Zachodu i będą bronić swojego kraju, aż do samego końca i ostatniego wolnego Syryjczyka

Piosenka tygodnia. Przez cały PN nawiązujemy do tematu amerykańsko- syryjskiego. Oczywiście również piosenka również…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.