Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#24 Przegląd Narodowy 17- 23 kwietnia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Przeciwko spektaklowi „Klątwa” wracającego na deski Teatru Powszechnego w Warszawie protestowali działacze Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo- Radykalnego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Młodzieży Wszechpolskiej. Ci ostatni oczywiście zaczęli od konferencji prasowej:

Tym razem konferencja wydaję się dobrym pomysłem. Szczególnie pod kątem tego co wydarzyło się później, a więc przepychanek z milicją i zatrzymania kilku działaczy narodowych, w tym Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Choć jak na stolicę i ilość organizacji uczestniczących w proteście, liczba uczestników wydaję się mała to jednak udało się kolejny raz głos zdrowego nacjonalizmu przepchnąć do mediów głównego ścieku. Obrona chrześcijańskich wartości i walka z lewicową kulturą, a to wszystko obserwowane i komentowane przez TV Republike czy Polsat News. Teraz czekamy tylko, aż wyżej wymienione organizację wykorzystają drzemiący w nich potencjał i zaczną wystawiać swoje sztuki teatralne. To byłby mały krok dla człowieka, a ogromny dla nacjonalistycznej kultury.

Materiał tygodnia. Jakiś czas temu wspominaliśmy o świetnie zmontowanych filmach z serii Right Side. W minionym tygodniu doczekaliśmy się kolejnych dwóch odcinków o Czarnych Szczurach i Autonomicznych Nacjonalistach. Poziom realizacji zdjęć jest naprawdę rewelacyjny i tutaj nie mamy nic do dodania. Warto wspomnieć, że Czarne Szczury wydają się naprawdę ciekawą grupą, choć młody kolega wypowiadający się do kamery chyba jeszcze powinien sporo się nauczyć. Puszka z farbą, książka i rewolucjonizm. Film o AN wzbudził w nas pewną refleksję. Mają rację koledzy mówiący o ożywczym powietrzu, który wszedł do naszego środowiska wraz z „Autonomami”. Minęło już od tego czasu sporo lat i wydaję się teraz to oni takiego nowego oddechu potrzebują. Tajność przez poufność, xXx, kominiarki na klatkach schodowych i delikatne zabarwienie socjalizmem to całkiem widowiskowe pomysły na organizacje, ale skazującą ją na bardzo niską średnią wieku. Beż żadnej złośliwości, niezmiennie życzymy tej grupie powodzenia i nowego powietrza.

Polityka tygodnia. W rocznicę 90. urodzin Tadeusza Mazowieckiego w Sejmie RP odbyło się pełne powagi czczenie jednego „autorytetów moralnych”, którego nie wolno było pytać o pochodzenie. Nie mamy zamiary przypominać jak obrzydliwą postacią był Mazowiecki, wystarczy spojrzeć jak odrażające jest dzieło jego życia: III RP. Na szczęście po części przypomniał to Robert Winnicki, zakłócając tym samym demoliberalne święto i nie dopuszczając do przyjęcia uchwały przez aklamacje. Musiało odbyć się głosowanie nad Mazowieckim. Na 393 posłów, tylko 39 przeciw gloryfikacji byłego premiera. Reszta „za”, w tym współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja, Marek Jakubiak.

Szuria tygodnia. Adam Czeczetkowicz to bardzo ciekawa postać. Wokalista RP Oi, doradca marketingowy Krzysztofa Kononowicza i stały współpracownik Telewizji Narodowej mógłby opowiedzieć niejedno na temat szurii w naszym ruchu. Oczywiście, gdyby sam nie był jej częścią…

Artykuł tygodnia. Bez fałszywej skromności- najlepszy artykuł znów znalazł się na portalu 3droga.pl. Jest to kolejna ankieta, tym razem dotycząca wojny w Syrii. Na jej temat odpowiadali: Bartosz Bekier, Adam Busse, Tomasz Kostyła i Dawid Kaczmarek. Naprawdę warto przeczytać! (KLIK)

Akcja tygodnia. Myślicie, że napiszemy znów o „Klątwie”? Nie. Chyba się starzejemy, ale przestały nas cieszyć szarpaniny z mundurowymi, za to radują nasze serca akcje takie jak ta. Gratulujemy kolegom z Młodzieży Wszechpolskiej!

Cytat tygodnia. Redaktor naczelny Magna Polonia, Wojciech Kempa prosto z Syrii:

Właśnie wracam z arcyciekawego spotkania z dowódcą lokalnej samoobrony z dzielnicy Damaszku Bab Tuma. Gdy w 2011 roku wybuchła rebelia, miejscowi chrześcijanie utworzyli samoobronę i zwrócili się do rządu o wydanie im broni. Po jakimś czasie otrzymali oni broń i w ten sposób w Bab Tuma powstał oddział, który obecnie liczy ok. 200 osób. Podobnych oddziałów samoobrony powstało wiele. Odgrywają one istotną rolę w toczącej się wojnie, zabezpieczając tyły regularnej armii.

Piosenka tygodnia. Jak tylko przypomnieliśmy sobie o istnieniu kolegi Czeczetkowicza od razu musieliśmy odpalić poniższą piosenkę. Mówcie co chcecie o jej poziomie. Moralnym, ideowym i muzycznym. Słuchaliśmy jej wtedy, gdy Wam trzeba było zmieniać pieluchy. Siłą rzeczy budzi więc piękne wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.