Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#25 Przegląd Narodowy 24- 30 kwietnia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Miniony tydzień, był jednym z najciekawszych z ostatnich miesięcy. Działo się naprawdę dużo dobrego o czym postaramy się w poszczególnych rubrykach wspomnieć. Generalnie bardziej lubimy krytykować i wyśmiewać, ale cóż możemy zrobić po tylu słusznych inicjatywach i reakcjach? Zaczynamy!

Najważniejszym wydarzeniem był dokument Konferencji Episkopatu Polski  pt. „Chrześcijański kształt patriotyzmu” (KLIK), w którym autorzy usilnie starają się wygonić nacjonalistów z kościołów. Niestety, manipulacja katolicyzmem w takich kwestiach dosyć szybko przegrywa z faktami, które wyłożyli: Robert Winnicki (RN), Bartosz Berk (MW) i Aleksander Krejckant (ONR) w wspólnym, bardzo dobrym, nieco ironicznym oświadczeniu (KLIK). Nie wiemy czy działania Episkopatu są podyktowane całkowitym oderwaniem od rzeczywistości (możliwe) czy autentyczną próbą skierowania katolicyzmu na drogę wytyczoną przez New Age. Wiemy natomiast, że summa summarum doprowadza to do wzmocnienia pozycji oszołomów pokroju pastora Pawła Chojeckiego (na 100% z radosną miną będzie prowadził o tym poniedziałkowe „Kowalski&Chojecki”) i przekreślania budowy katolicko- narodowego pokolenia. Czy pogłaskanie przez demoliberałów, jest tego warte? Na szczęście świadomi nacjonaliści wiedzą, że chrześcijański nacjonalizm nie poradzi sobie bez katolicyzmu, natomiast bez KEP jak najbardziej.

Na powyższy temat i o „Klątwie” znakomitego wywiadu udzielił Krzysztof Bosak w programie „W 4 oczy” dla wRealu24.pl. Polecamy!

Materiał tygodnia.  Można już obejrzeć pierwszy film z wyprawy do Syrii, redaktora naczelnego Magna Polonia, Wojciecha Kempy. Relacja całkiem ciekawa, choć nie ukrywamy, że oczekujemy więcej i mamy nadzieję, że to tylko rozgrzewka.

Kanał na YT, Right Side opublikował kolejny odcinek o różnych stronach polskiego nacjonalizmu. Tym razem o jednej z najlepszych inicjatyw naszego światka w XXI wieku, Festiwalu Orle Gniazdo.

Polityka tygodnia.   Trwa walka o przywództwo w polityce narodowej. Endecja tworzy forum dla swoich członków, a Rafał Ziemkiewicz, Marek Jakubik i Adam Andruszkiewicz jeżdżą po Polsce z prelekcjami. Ruch Narodowy odpowiada m.in. takimi materiałami.

Kontrowersja tygodnia.  Paweł Bednarz reprezentant kilku dziwnych organizacji, których na szczęście nie znamy opublikował film, gdzie siedzi obok znudzonego chłopaka i nakazuję mu wyliczać jak bardzo mu pomógł, by toczyć jakieś abstrakcyjne wojny z- jak się domyślamy- innym podobnym sobie świrem. Nie mamy zamiaru akurat dziś zajmować się tymi dżentelmenami, ale przyszła nam do głowy pewna refleksja. Czy tak jak wspomniany jegomość nie zachowuję się cały nasz ruch? Czy pomoc potrzebującym, tak bardzo rozpowszechniona w właściwie wszystkich organizacjach narodowych, wynika z szczerej chęci pomocy czy propagowaniu swojej grupy bądź ocieplaniu jej wizerunku? Pewnie każdą sytuację należałoby rozpatrywać indywidualnie i nie można generalizować, ale warto zwrócić uwagę na takie niebezpieczeństwo. Nie bądźmy jak Paweł Bednarz.

Szuria tygodnia. Nareszcie szuria ma swoją nową organizację łącząc siły: Sumienia Narodu, Narodowej Wolnej Polski, Obozu Wielkiej Polski 1936, Klubu Narodowej Demokracji czy Stowarzyszenia Narodowego im. Romana Dmowskiego i tworząc Narodowy Front Polski (KLIK). Brakuję nam tam jeszcze tylko Partii Sponsorów Agnieszki Holland (czy jakoś tak), ale wszystko przed nami.Tak czy tak, to zdecydowanie ułatwi nam pracę w pisaniu tej rubryki. Dziękujemy.

Często śmiejemy się z szurii jaka nas otacza, ale trochę na przekór chcielibyśmy Wam pokazać politycznego świra jaki zaistniał w Polsce parę ładnych lat temu. Miał po części swój związek z klimatem narodowym, gdyż „zaopiekował” się nim Adam Czeczetkowicz. Mowa oczywiście o Krzysztofie Kononowiczu. Teraz nagrywa takie filmiki. Trochę smutne, co?

Artykuł tygodnia. Coraz więcej osób zauważa drogę donikąd jaką idzie większa część narodowych grup w Polsce. Zakłada ona jedynie wykorzystywanie patriotycznej mody celem budowy swoich struktur, by tworzyć gromadzić się na kolejnych manifestacjach. Witold Dobrowolski, na łamach nowego miesięcznika Szturm! w artykule „Nacjonalizm nieśmiały?” (KLIK) wskazuję alternatywną koncepcje, która również i naszym zdaniem wprowadziłaby nas w kolejny etap budowy Wielkiej Polski. Przy okazji wspomnimy, że wspomniana redakcja wydała „Antologie nowoczesnego nacjonalizmu”, gdzie w formie już papierowej można przeczytać wybrane artykuły Szturmowców (KLIK). Kolejna dobra wiadomość. Wyszedł również nowy numer Polityki Narodowej, której temat przewodni jest dla nas arcyciekawy, tj „Narodowa polityka społeczna” (KLIK). W numerze można znaleźć między innymi wywiad z Filipem Paluchem.

Akcja tygodnia. Obóz Narodowo- Radykalny zorganizował 83. rocznicę podpisania deklaracji ideowej przedwojennego ONR. Manifestacja w Warszawie wyszła im naprawdę bardzo dobrze, porównywalnie z tą- słynną z innych względów- białostocką. Postanowiono również podpisać Nową Deklarację ONR. Dokument ten (KLIK) to świadectwo zmiany jaka nastąpiła w tej grupie w ostatnich latach. Spokojnie bylibyśmy w stanie podpisać się pod jego większą częścią. To naprawdę dobry kurs. Można już chyba przestać traktować przejęcie nazwy ONR za profanację i nie zastanawiać się już jakie liberalne koncepcje wyjdą z ust ich liderów. Oby tak dalej!

Cytat tygodnia. Konrad Rękas w dającym do myślenia tekście dla Xportal.pl pt. „Dla Polski nie ma nadzieji?” (KLIK)

„Przyjaciel Rosji” – to brzmi strasznie w dzisiejszej Polsce, gorzej niż ukrywanie Żydów za niemieckiej okupacji. Wskazujesz, że NATO sprowadza na Polskę zagrożenie, a nie przed nim chroni – jesteś agentem Rosji. Pamiętasz o zbrodniach nacjonalistów ukraińskich i wzywasz do niepopierania oligarchiczno-zapadnicko-szowinistycznych rządów w Kijowie – jesteś agentem Rosji. I najśmieszniejsze – domagasz się przywrócenia niepodległości Polski, zależnej politycznie od Waszyngtonu, gospodarczo od Berlina a strukturalnie od Brukseli – jesteś rosyjskim agentem, koniec kropka i nieważne, że postulat normalizacji stosunków polsko-rosyjskich jest SKUTKIEM, a nie punktem wyjścia tych wszystkich naturalnych w polskiej sytuacji obserwacji i poglądów. Jeszcze gorzej niż być „agentem Rosji” – może jednak być, jeśli się jest… agentem Dugina.

Piosenka tygodnia. 42 lata temu, po kilku tygodniach walki o życie zmarł Sergio Ramelli. Zabity przez komunistów, 18 latek nigdy nie może zostać zapomniany przez europejskich nacjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.