3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#26 Przegląd Narodowy 1- 7 maja 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Ogłoszenie nowej deklaracji ideowej przez ONR i organizacja manifestacji 1 maja przez MW wywołała falę krytyki z strony ruchów prawicowych, samych określających się- nie wiedzieć czemu- wolnościowymi. Chodzi o to, że nacjonaliści- a szczególnie ONR zdradził „ideały” demokracji i kapitalizmu. Jan Bodakowski z portalu Prawy.pl, jako osoba będąca zaznajomiona z naszymi ideami powinien lepiej wiedzieć, iż ONR po prostu wraca na łono właściwych dla swojej nazwy postulatów i nie pisać apeli o wskrzeszanie idei narodowo-demokratycznych w tej grupie (KLIK). Całkiem niezłą, choć niepozbawioną niepotrzebnej grafomanii i męczeństwa odpowiedź z strony ONR udzielił Tomasz Dorosz (KLIK). Do Bodakowskiego dołączył oczywiście jego projekt czyli Takt.tv, który pomiędzy zastanawianiem się nad dewiacjami seksualnymi kandydata na prezydenta Francji, Macrona daje nam wyraz swojego niesmaku z zachowania organizacji Krejckanta. Ponieważ ONR woli przyjąć rolę biednego, bo otoczonego przez hejterów chłopca odpowiemy Wam jak przystało jak nacjonalistów. Prawica musi zginąć. Im szybciej tym lepiej. Zdechła już lewica i teraz czas na was drodzy antywolnościowi „wolnościowcy”. Ruch ONR, MW czy nawet Ruchu Narodowego to po prostu powrót do źródła jakim jest budowanie marzenia o Wielkiej Polsce. Wy zastanawiajcie się kto jest agentem i jakie kwiaty kupić jakim wojskom, a my- narodowcy, będziemy utopijnie wierzyć w nasz naród. Nie chcemy z wami mieć nic wspólnego i chętnie przyłożymy ręce do waszego końca.

Materiał tygodnia. Temat geopolityki zaczyna być tym, w którym narodowcy mają naprawdę sporo ciekawego do powiedzenia. Tym razem polecamy arcyciekawy wykład Mariana Piłki. Warto oglądnąć i wysnuć własne wnioski.

 

Polityka tygodnia. Marek Jakubiak (Stowarzyszenie Endecja) w programie „Gość Poranka”

 Mam pozwolenie na broń. Absolutnie jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej. Robienie niewinnych ludzi z przestępców, którzy są złodziejami i atakują nas we własnym domu, powoduje, że musimy mieć prawo do obrony. Prof. Zoll uważa, że człowiek, który się broni we własnym domu przed agresją bezpośrednią i nieuprawnioną, powinien uciekać. To jest jakaś aberracja

Kontrowersja tygodnia. Narodowcy w sądowym natarciu. Jacek Międlar i ONR postawili walczyć z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, a także Teatrowi TrzyRzecze na drodze sądowej. Cieszą się przy tym, że Rafał Gaweł mający ich oskarżać, sam otrzymał wyrok za malwersacje finansowe, Z jednej strony mają rację: trzeba walczyć z tzw. antyfaszystami każdą możliwą drogą, Z drugiej- musicie przyznać- to jednak trochę żenujące. Nacjonaliści z ONR, tuż po ogłoszeniu deklaracji ideowej zawierającej antyglobalistyczny przekaz skaczą z radości, że jakiś lewak dostał wyrok za wyłudzanie kredytów w międzynarodowych bankach. Cóż, naszym zdaniem okradanie banków to czyn na granicy patriotyzmu, a donoszenie do prokuratury na granicy kurewstwa. Sprawa tym bardziej niepokojąca, że ONR zapowiada kolejne pozwy. Musimy wyjaśnić: wybaczcie nasze słownictwo, ale zawsze jesteśmy podirytowani, gdy oglądniemy filmy Jacka Międlara. Czy tylko nam on tak cholernie działa na nerwy?

A i jeszcze jedna kontrowersja. Na końcu filmu dziennikarz pyta rzecznika ONR o planowaną przez PiS nową konstytucje. Zaskoczony Tomasz Kalinowski zamiast wykorzystać okazję do powiedzenia postulatów nacjonalistycznych w kwestii ustawy zasadniczej, opowiada o tym że Konstytucja Kwaśniewskiego była zła bo to projekt lewicy, a teraz się wyrówna bo prawica odpowie w końcu na bardzo ważne pytanie czy mamy system prezydencki czy kanclerski. Serio? To wszystko, co ma do powiedzenia w tej sprawie Obóz Narodowo- Radykalny?

 

Szuria tygodnia. Wspomniany przez nas tydzień temu, Narodowy Front Polski ogłosił swój plan działania. Przyznacie, że ambitny?

  1. Przedstawiamy uszeregowane listy uczestników , weryfikujemy i łączymy (na suwak) w jedną uszeregowaną listę
  2. wyznaczamy terminy i lokale wyborcze np. na 10 czerwca 2017 r
  3. powołujemy Narodowy Front Polski – wybieramy Radę Frontu (statut i regulaminy wzorujemy na przykładzie Klubu Narodowej Demokracji)
  4. nadal apelujemy o zjednoczenie w oparciu o doły nie o ,,wodzów” np. Na Marszu Niepodległości (ulotki; media społecznościowe)

Artykuł tygodnia. Nasz kolega, Filip Paluch napisał ciekawy artykuł pt. „Kilka porad, jak nie odejść z organizacji” (KLIK). Zawiera on cenne wskazówki jak czerpać radość z budowania sceny nacjonalistycznej w Polsce. W pełni zgadzamy się z znakomitym tekstem, ale oczywiście od siebie coś dodamy.  Większość ludzi odchodzi w ideowy niebyt z jednej przyczyny: są mentalnymi pizdami. Tu niestety żadna dobra rada nie pomoże. Tych niewolników możemy tylko kupić.

Akcja tygodnia.  1 maj od lat był akcją Autonomicznych Nacjonalistów. Wiemy, że się obrażą, bo to wrażliwe środowisko, ale od dawna słychać o ogromnym kryzysie wewnątrz tej grupy. Brak organizacji ich manifestacji- wizytówki pokazuję, że jest naprawdę źle, czy wręcz dramatycznie.  Z swojej strony życzymy organizacyjnej reanimacji. To środowisko jest zdecydowanie potrzebne w naszym ruchu. Tak czy tak, tym razem akcje zorganizowała Młodzież Wszechpolska.  Woleliśmy, gdy  w Warszawie to właśnie AN podnosili socjalne kwestie dla Polaków. Nie mniej jednak MW utrzymuję dobrą antyglobalistyczną narrację i może to naprawdę pozytywnie wpłynąć na Wszechpolaków, jeszcze niedawno przeżartych kapitalizmem. Tym lepiej dla środowiska- jak wspomnieliśmy w temacie tygodnia- że poniższa manifestacja wywołała tyle bólu w środowiskach ped… to znaczy prawicowych. Może oznaczać to ostateczne rozstanie prawicy i nacjonalizmu. To, że dzieje się to w 2017 roku jest żałosne, ale lepiej późno niż wcale.

 

Cytat tygodnia. Łukasz Grower z DrogaLegionisty.pl, fragment „Dziennika odsuwania gałęzi”:

Kilka lat temu czułeś, że coś się tu zmieni, ale okłamywałeś się czytelniku – nie zmieni się nic, to tylko nasza młodość. Tak to już jest z romantyzmem w naszym życiu, opisywanym latami w „Drodze Legionisty”. Najpierw stwierdzasz, że chcąc coś zmienić walisz głową w ścianę. Potem jest bluza i transparent. Kończysz Koktajlem, by chociaż jedną nogą być przez chwilę w swoim domu. Pan z opatrującej Cię karetki twierdzi, że wspiera manifestację, ale musi siedzieć w robocie, bo dziecko w drodze. Kolejne dziecko, które wkurwi się na rzeczywistość. Które będzie Polakiem. Które będzie narzekać…

Piosenka tygodnia. Wiecie dlaczego dzisiejszy Przegląd Narodowy jest tak beznadziejny? Ten numer może Wam trochę wyjaśnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.