Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#28 Przegląd Narodowy 15-21 maja 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Dla Was pewnie nie, ale dla Trzeciej Drogi i portalu 3droga.pl jest to zdecydowanie wiadomość tygodnia. Facebook kolejny raz zablokował nasze konta, przez co macie utrudniony dostęp do treści tu publikowanych. Wiemy, że wielu z Was się boi udostępniać Przegląd Narodowy, by nie narazić się na infamie, ale mimo to bardzo Was o to prosimy. Już dziś wieczorem konta TD na facebooku powinny wrócić, więc zachęcamy do klikania “lubię to!” i udostępniania strony, a także poszczególnych artykułów. Dzięki Wam i dla Was ten portal działa. Piszemy to szczerze i nie jest to tani chwyt z książki “Marketing nie dla idiotów”.

Materiał tygodnia. Ksiądz prałat dr. Roman Kneblewski otrzymał zakaz wypowiedzi “politycznych” od Episkopatu. Nie znamy osoby z naszego środowiska, która miałaby księdzu Kneblewskiemu cokolwiek do zarzucenia, a jego pogłębianie symbiozy nacjonalizmu i katolicyzmu ma ogromne znaczenie dla naszej idei. W jego obronie wystąpił Jerzy Robert Nowak, dosyć celnie podsumowując nie tylko działalność naszego kapłana, ale i stan polskiego duchowieństwa. Oprócz materiału polecamy podpisanie petycji w tej sprawie (KLIK).

Polityka tygodnia. Adam Andruszkiewicz został zaatakowany za korzystanie z ryczałtu na paliwo, mimo iż nie jest kierowcą. Cała sprawa wydaję się śmieszna, a jednak dała posłowi z Stowarzyszenia Endecja możliwość wystąpienia w mediach i rozgłosu, który można wykorzystać.

Kontrowersja tygodnia. Zbigniew Stonoga na pewno nie jest postać, którą łatwo ocenić. Z jednej strony można od niego usłyszeć sporo prawdy na temat politycznego establishmentu, z drugiej nie da się się ukryć iż informację czerpał będąc wewnątrz tej mafii. Jak pewnie wszyscy wiecie, obecnie Zbigniew Stonoga przebywa w więzieniu co dla jednych jest dowodem, iż nikt nie jest bezkarny, a dla drugich że zemsta wspomnianej sitwy zadziała pomimo pieniędzy i rozgłosu jakie miał Stonoga. Pewnie cała sprawa nie jest czarno- biała, dlatego niezbyt często wypowiadaliśmy się w temacie kontrowersyjnego biznesmena, ale zmusił nas do tego poseł Kukiz’15, Jakub Kulesza. W jednym z wywiadów internetowych możemy znaleźć taki kwiatek:

Możemy źle oceniać Stonogę, ale życzyć komuś źle w więzieniu i cieszyć się z zamknięcia człowieka, który pomógł wielu potrzebującym jest dla nas poniżej wszelkiej krytyki. Pośle Kuleszo: nie jesteś już tylko “popierdoleńcem”. Od dziś jesteś dla nas śmieciem.  Wpis musimy uzupełnić ostatnim,przed uwięzieniem nagraniem człowieka, który ujawnił wiele faktów w temacie funkcjonowania III RP:

Szuria tygodnia. Pojawił się ostatnio nowy szur, Jan Potocki. Całkiem sympatyczny i inteligentny człowiek, ma niestety tylko jedną wadę. Ubzdurał sobie, że jest legalnym prezydentem i postanowił walczyć o to poprzez pozew przeciw Andrzejowi Dudzie w sądzie III RP. Ono raczej też nie jest legalne, więc jak tam można szukać sprawiedliwości? No, ale prawo prawem, ale najważniejsze że Potocki dobrał sobie dobrych towarzyszy w walce o “odzyskanie” urzędu. Telewizje Narodową. Gratulujemy.

Akcja tygodnia. Zapomnieliśmy tydzień temu, a musimy o tym wspomnieć. Odbył się Marsz Powstańców Śląskich, akcja niezwykle ważna w kontekście ciągle powracającej hydry w postaci szukania tożsamości narodu śląskiego. Na 150 osobowej manifestacji można było spotkać działaczy ONR, MW, Fundacji Orle Gniazdo, Ruchu Narodowego i Stronnictwa Narodowego.

Cytat tygodnia.

Ludzkość przechodzi rozmaite fazy: walk, odkryć, prześladowań, szaleństw, pomorów… W tej epoce, na którą dziś patrzymy, jest wszystkiego po trochu, ale bodaj czy nie za dużo pozorów – i gonitwy za użyciem. Otóż mówię ci: strzeż się tego prądu!… Kto mu uwierzy, może znaleźć hańbę i zatracenie duszy.

Bolesław Prus

Piosenka tygodnia. Na Festiwalu Orle Gniazdo wystąpi ciekawy zespół Kategorie C. Jest to kolejny powód, by tam się pojawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.