3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#28 Przegląd Narodowy 15-21 maja 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Dla Was pewnie nie, ale dla Trzeciej Drogi i portalu 3droga.pl jest to zdecydowanie wiadomość tygodnia. Facebook kolejny raz zablokował nasze konta, przez co macie utrudniony dostęp do treści tu publikowanych. Wiemy, że wielu z Was się boi udostępniać Przegląd Narodowy, by nie narazić się na infamie, ale mimo to bardzo Was o to prosimy. Już dziś wieczorem konta TD na facebooku powinny wrócić, więc zachęcamy do klikania „lubię to!” i udostępniania strony, a także poszczególnych artykułów. Dzięki Wam i dla Was ten portal działa. Piszemy to szczerze i nie jest to tani chwyt z książki „Marketing nie dla idiotów”.

Materiał tygodnia. Ksiądz prałat dr. Roman Kneblewski otrzymał zakaz wypowiedzi „politycznych” od Episkopatu. Nie znamy osoby z naszego środowiska, która miałaby księdzu Kneblewskiemu cokolwiek do zarzucenia, a jego pogłębianie symbiozy nacjonalizmu i katolicyzmu ma ogromne znaczenie dla naszej idei. W jego obronie wystąpił Jerzy Robert Nowak, dosyć celnie podsumowując nie tylko działalność naszego kapłana, ale i stan polskiego duchowieństwa. Oprócz materiału polecamy podpisanie petycji w tej sprawie (KLIK).

Polityka tygodnia. Adam Andruszkiewicz został zaatakowany za korzystanie z ryczałtu na paliwo, mimo iż nie jest kierowcą. Cała sprawa wydaję się śmieszna, a jednak dała posłowi z Stowarzyszenia Endecja możliwość wystąpienia w mediach i rozgłosu, który można wykorzystać.

Kontrowersja tygodnia. Zbigniew Stonoga na pewno nie jest postać, którą łatwo ocenić. Z jednej strony można od niego usłyszeć sporo prawdy na temat politycznego establishmentu, z drugiej nie da się się ukryć iż informację czerpał będąc wewnątrz tej mafii. Jak pewnie wszyscy wiecie, obecnie Zbigniew Stonoga przebywa w więzieniu co dla jednych jest dowodem, iż nikt nie jest bezkarny, a dla drugich że zemsta wspomnianej sitwy zadziała pomimo pieniędzy i rozgłosu jakie miał Stonoga. Pewnie cała sprawa nie jest czarno- biała, dlatego niezbyt często wypowiadaliśmy się w temacie kontrowersyjnego biznesmena, ale zmusił nas do tego poseł Kukiz’15, Jakub Kulesza. W jednym z wywiadów internetowych możemy znaleźć taki kwiatek:

Możemy źle oceniać Stonogę, ale życzyć komuś źle w więzieniu i cieszyć się z zamknięcia człowieka, który pomógł wielu potrzebującym jest dla nas poniżej wszelkiej krytyki. Pośle Kuleszo: nie jesteś już tylko „popierdoleńcem”. Od dziś jesteś dla nas śmieciem.  Wpis musimy uzupełnić ostatnim,przed uwięzieniem nagraniem człowieka, który ujawnił wiele faktów w temacie funkcjonowania III RP:

Szuria tygodnia. Pojawił się ostatnio nowy szur, Jan Potocki. Całkiem sympatyczny i inteligentny człowiek, ma niestety tylko jedną wadę. Ubzdurał sobie, że jest legalnym prezydentem i postanowił walczyć o to poprzez pozew przeciw Andrzejowi Dudzie w sądzie III RP. Ono raczej też nie jest legalne, więc jak tam można szukać sprawiedliwości? No, ale prawo prawem, ale najważniejsze że Potocki dobrał sobie dobrych towarzyszy w walce o „odzyskanie” urzędu. Telewizje Narodową. Gratulujemy.

Akcja tygodnia. Zapomnieliśmy tydzień temu, a musimy o tym wspomnieć. Odbył się Marsz Powstańców Śląskich, akcja niezwykle ważna w kontekście ciągle powracającej hydry w postaci szukania tożsamości narodu śląskiego. Na 150 osobowej manifestacji można było spotkać działaczy ONR, MW, Fundacji Orle Gniazdo, Ruchu Narodowego i Stronnictwa Narodowego.

Cytat tygodnia.

Ludzkość przechodzi rozmaite fazy: walk, odkryć, prześladowań, szaleństw, pomorów… W tej epoce, na którą dziś patrzymy, jest wszystkiego po trochu, ale bodaj czy nie za dużo pozorów – i gonitwy za użyciem. Otóż mówię ci: strzeż się tego prądu!… Kto mu uwierzy, może znaleźć hańbę i zatracenie duszy.

Bolesław Prus

Piosenka tygodnia. Na Festiwalu Orle Gniazdo wystąpi ciekawy zespół Kategorie C. Jest to kolejny powód, by tam się pojawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.