Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#29 Przegląd Narodowy 22-28 maja 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Uznacie to pewnie za przejaw populizmu, ale uważamy że walka z bandytami w mundurach powinna być czołowym postulatem polskich nacjonalistów. Próbowanie przeciągnięcia ich na naszą stronę nie ma żadnego sensu, gdyż dla nich liczą się tylko pieniądze i poklepanie po plecach przez szefa. Oczywiście piszemy to głównie w kontekście faktów, które wypłynęły w związku z morderstwem Igora Stachowiaka. Obrzydzeniem napawa bezczelność, buta i kłamstwo jakie wylewają się z ust milicjantów i całego resortu Ziobry.
Warto pamiętać, że na tym odcinku walki nacjonaliści mieli cennego sojusznika. Zbigniew Stonoga, obecnie przebywa w Areszcie Śledczym. Nawet gdyby idea narodowa nie zyskiwała na jego działalności, to na pewno nie traci. A jego nienawiść do rządów politycznych prostytutek można porównać chyba tylko z naszą.  Może zamiast doszukiwać się wad kontrowersyjnego przedsiębiorcy, warto wznieść się ponad przeszłość i wspomóc klasyka polskiego internetu. Jak? Czasem wystarczy list:

Zbigniew Stonoga
Areszt Śledczy Warszawa Białołęka
ul. Ciupagi 1
03-016 Warszawa

Materiał tygodnia. Często piszemy o Jacku Międlarze w pejoratywnym znaczeniu. Nie ukrywamy, że traktujemy go jako osobę niebezpiecznie szybko zbliżającą się do szurii. Czasami jednak zdarzają się jego naprawdę całkiem ciekawe nagrania i chcąc być obiektywnymi postanowiliśmy polecić jeden z nich. Oprócz tego warto zaznaczyć, że były kapłan otworzył portal wPrawo.pl. Nie ma, póki co, nic do polecenia, ale obiecujemy, że popatrzymy na niego w neutralny sposób oceniając tylko pod kątem ideowym.

Polityka tygodnia. Podczas pikiety Ruchu Narodowego i Unii Europejskiej przeciwko imigracji i UE, zdecydowanie najbardziej zapadły nam w pamięć świetne 5 minut przemówienia Krzysztofa Bosaka. Miejmy nadzieję, że dla wszystkich polskich nacjonalistów jest to oczywistość. Oczywiście w tym wypadku nadzieja matką głupich, więc przypominamy.

Kontrowersja tygodnia. Często narzekamy, że ruch narodowy nie posiada prawdziwych elit. W rzeczywistości systematycznie- choć powoli kształtują się w sposób naturalny. Stowarzyszenie Endecja postanowiło pomóc w budowaniu elity narodowych w polityce. Sam pomysł dobry, ale… napiszemy wprost: po obejrzeniu poniższego filmu pomyśleliśmy, że może i młodzi adepci będą polityczną elitą III RP, ale raczej nie nacjonalizmu. Tu jest trochę trudniej. I raczej nie pomoże nauka ich mentora, Rafała A. Ziemkiewicza.

Szuria tygodnia. Co u szurii? Wszystko w porządku. Po staremu. Teraz zmieniają masoński hymn, by wyrzucić z niej „masona Napoleona” i wstawić Jana III Sobieskiego. Już widzimy, że się przyjmie. Wystarczy na nich spojrzeć.

Artykuł tygodnia. Kierunki.info.pl tworzą wartościowi, bardzo zaangażowani nacjonaliści. Niestety rzadko możemy przeczytać tam artykuł wykraczający poza ramy wypracowania szkolnego. Warto tam jednak regularnie zaglądać choćby dla takich tekstów, jak ten Małgorzaty Jarosz o św. Brygidzie Szwedzkiej (KLIK). Mamy w nim kawał historii, religii i zagadnień ustrojowych. Czego chcieć więcej?

Akcja tygodnia. Zdecydowanie ta pod Teatrem Powszechnym. Pewnie przeczytaliście już o niej sporo, więc my podkreślimy jeszcze mocne, podgrzewające atmosferę wystąpienia Roberta Bąkiewicza i Mateusza Pławskiego. Pewnie znajdą się krytycy, ale nam poza drobnymi szczegółami taka retoryka wydaję się idealna na ten moment akcji. Może Kościół Wojujący to jeszcze nie jest, ale jego grzeszna i prymitywniejsza strefa już jak najbardziej.  Pławskiego chwaliliśmy już nie raz, pozytywnie zaskoczył nas teraz też prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Mamy nadzieję, że jeszcze korzystniej będziemy myśleć po starcie jego portalu (na dniach).

Cytat tygodnia. Konrad Rękas był prelegentem na IV Międzynarodowej Konferencji New Horizon w Iranie. Pełny zapis wystąpienia znajdziecie na Xportal.pl (KLIK).

Pamiętajmy, że zwłaszcza społeczeństwom europejskim podsuwane są fałszywe strachy, by wywoływać fałszywe reakcje. Fałszywe pytania – by pojawiały się fałszywe odpowiedzi. Żyjemy w czasach, gdy w zasadzie niemal wszystko ma być względne (oczywiście, poza dwoma fundamentalnymi, systemowy kłamstwami, czyli holokaustem i 9/11…), w związku z czym raz z powodzeniem stosując fejkowy, wahabicki islam  – podbechtuje się fejkowy zwłaszcza zachodnioeuropejski pseudo-nacjonalizm, a raz, gdy przestaje być potrzebny – znowu się go potępia i odgania jak niepotrzebnego kundla, by grać na znanej nucie amerykańsko-syjonistycznego demoliberalizmu. A wszystko nie tylko po to, by terroryzm zatriumfował, ale i by ostatecznie zatriumfowały jego składowe i sojuszniczki – ograniczenie swobody myślenia, społeczna niesprawiedliwość, interesy globalnego korporacyjnego kapitalizmu, od których wciąż stara się odwracać uwagę naszych społeczeństw. Jeśli chcemy pomóc naszym braciom wygrać z terrorem, odzyskać wolność, także wolność umysłów, a przede wszystkim przywrócić godność i własną tożsamość Europejczyków, każdego z naszych narodów – musimy być widoczni!

Piosenka tygodnia. Wychowaliśmy się na tym. W czasie jak tego słuchaliśmy połowa kumpli płakała po Szczerym, a druga połowa po Tupacu. Gwoli ścisłości- Wy w tym czasie płakaliście w kołyskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.