3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#3 Newsroom 3droga.pl: 24-29 września

Newsroom 3droga.pl to nowy cykl na naszym portalu. W każdą sobotę: członkowie naszej redakcji będą przygotowywać omówienie najciekawszych i najważniejszych wydarzeń zza granicy z całego tygodnia. Stawiamy na jakość, nie na ilość. Także spodziewajcie się trafnych opisów, dużej ilości ekskluzywnych zdjęć, nagrań i opinii. Bliski Wschód, Azja, Europa i Ameryka- tam gdzie rozgrywają się najbardziej istotne sprawy.

Portal 3droga.pl tworzą także (a może przede wszystkim) jego Czytelnicy! Chcecie żeby coś znalazło się w Newsroomie? Macie ciekawego newsa, albo warte pokazania zdjęcie lub nagranie? Napisz do nas na redakcja@3droga.pl!

*******

PALESTYNA: KOLEJNE PROTESTY NA ZACHODNIM BRZEGU. RANNI DZIENNIKARZE I DZIECI. LIDER HAMASU RAZEM Z PROTESTUJĄCYMI

Kolejny tydzień- przyniósł nam kolejne protesty na okupowanym przez wojska izraelskie Zachodnim Brzegu. Były one związane z inicjatywą #GreatReturnMarch. Po raz kolejny pojawiły się przy tej okazji raporty o strzelaniu ostrą amunicją do protestujących; dzieci i dziennikarzy, do Internetu wyciekły nagrania pokazujące rannych. Po raz kolejny dowodów mamy aż nadto: jednak cywilizowany świat woli milczeć. Kiedy po raz kolejny zobaczycie w prasie, w mediach czy gdziekolwiek, jęki i lamenty o odradzającym faszyzmie czy braku demokracji w naszym kraju, przypomnijcie sobie o tym co dzieje się w Palestynie i rzućcie im to w twarz!

Zdjęcie, które zamieszczamy poniżej przedstawia dziecko, postrzelone w głowę przez izraelskiego snajpera. Według palestyńskich blogerów- zmarło od odniesionych ran w szpitalu.

Źródło: https://twitter.com/QudsNen/status/1045704917397254144

Poniższe zdjęcie przedstawia z kolei jednego z dziennikarzy, którzy relacjonowali protesty. Wbrew różnym regulacjom i przepisom prawa międzynarodowego, przedstawiciele prasy nie mogą liczyć na należącą się im ochronę Izraela. Tak wygląda skutek wystawienia na działanie gazu.

Źródło: https://twitter.com/QudsNen/status/1045704587989127168

W protestach Palestyńczykom towarzyszył szef Hamasu w Strefie Gazy Yahya Senwar. Od paru miesięcy obserwujemy próbę wzmocnienia pozycji zajmowanej przez tą organizację i jej „rebrandingu”. Z pewnością zjawisko stanie się to w niekrótkim czasie, przedmiotem zainteresowania analityków i ekspertów.

Źródło: https://twitter.com/QudsNen/status/1045685055778107392

********

IRAN: IZRAEL OSKARŻA IRAN W ONZ O POSIADANIE TAJNEGO MAGAZYNU ATOMOWEGO. IRAN DEMENTUJE DONIESIENIA. MOŻLIWA AKCJA DEZINFORMACYJNA KORPUSU STRAŻNIKÓW REWOLUCJI. ISIS PUBLIKUJE INFORMACJE O ZAMACHU W AHWAZIE.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu na sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych oskarżył Iran o posiadanie „tajnego magazynu atomowego” w Teheranie, co ma według niego dowodzić tego, że „Teheran nie zrezygnował z rozwijania swojego programu atomowego” i nie wywiązuje się z przyjętych wcześniej w tym zakresie zobowiązań.

Źródło: AFP

„Dziś ujawniam po raz pierwszy, że Iran ma kolejny tajny ośrodek w Teheranie, tajny magazyn atomowy do przechowywania ogromnych ilości sprzętu i materiałów z tajnego programu nuklearnego Iranu” (za: https://fakty.interia.pl/swiat/news-premier-izraela-oskarza-iran-o-posiadanie-tajnego-magazynu-a,nId,2637207)

Podał on nawet na swoim koncie w serwisie Twitter dokładne koordynaty:

https://twitter.com/haloefekti/status/1045605079749922816

Ciekawe, że po kontrowersjach w mediach społecznościowych- wpis usunięto. O tym jednak opowiemy później.

Pomimo deklaracji Izraela, to co widzieliśmy na sesji ONZ to kolejny odcinek kampanii propagandowej wymierzonej w Iran. Wiadomo, każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że rządy w Iranie są dalekie od ideału i mają swoje własne problemy, jednak jakiekolwiek trzymanie w tym sporze strony Ameryki, Izraela, czy „zachodniej cywilizacji” to przykładanie ręki do kolejnej awantury w rejonie Bliskiego Wschodu- z której skorzystają jedynie wielcy tego świata, a Europa (podobnie jak w przypadku obecnego kryzysu imigracyjnego) poniesie wszelkie konsekwencje.

Twierdzenia izraelskiego premiera, zostały oczywiście niemal od razu zdementowane przez irańskie czynniki rządowe. Pierwszy odniósł się do tego, szef sztabu Sił Zbrojnych Irańskiej Republiki Iranu, który zamieścił na swoim profilu takiego tweeta o dość jasnej wymowie:

Pojawiło się nagranie pokazujące komentarz reprezentantów irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którzy mówią o tym, że najwyraźniej ktoś z premiera Izraela musiał najwyraźniej po prostu zażartować.

Parę dni później, na kanałach informacyjnych powiązanych z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej, pojawiły się informacje o zakończonej sukcesem akcji dezinformacyjnej przeprowadzonej przez irańskie służby specjalne, której celem miał być właśnie Izrael. W jej ramach miano przekazać izraelskim wojskowym, całkowicie fałszywe informacje o istnieniu „magazynu atomowego” w Teheranie. Ciężko stwierdzić na ile może być to prawdziwa informacja- jeśli jednak to Mossad dostał solidny policzek.

Wg. Irańczyków- zaznaczona lokalizacja to pralnia dywanów 😉

*******

Powraca temat ostatniego zamachu ISIS na paradę wojskową w Ahwazie (Iran). Państwo Islamskie na swoich profilach opublikowało infografikę przedstawiającą członków grupy zaangażowanej w zamach, wraz z informacjami na jego temat. Pozostaje nam tylko wierzyć, że odpowiedź Iranu na ten fakt będzie adekwatna, zresztą pierwsze rezultaty już widać.

SYRIA: SYRYJSKA ARMIA ARABSKA WZNAWIA OPERACJE WOJSKOWE W PROWINCJI AL-SWEIDA. DO WSCHODNIEGO ALEPPO WRACA NORMALNOŚĆ.

Jak podaje portal Al Masdar News- Syryjska Armia Arabska wznowiła swoją operacje wojskową przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego w regionie Al-Safa (w prowincji Al-Sweida). Akcja odbywa się przy wydatnym wsparciu rosyjskich sił lotniczych i stanowi ona odpowiedź na ostatnie rajdy islamistów w tym regionie. (Za: https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-advances-in-rugged-area-packed-with-isis-terrorists/)

********

Fares Sehabi, członek syryjskiego parlamentu z regionu Aleppo, opublikował zdjęcie przedstawiającą młodzieżowy festiwal odbywający się na ziemiach, które jeszcze do niedawna znajdowały się pod okupacją „demokratycznych bojowników”. Czy takie rzeczy byłyby wtedy możliwe? To pytanie jest pytaniem natury retorycznej. Nam pozostaje się cieszyć, że wraz z postępami rządu, do syryjskich miast wraca normalność, która daje wielkim rzeszom młodych ludzi nadzieję na przyszłość.

JEMEN: ATAK REWOLUCJONISTÓW NA KWATERĘ SIŁ WOJSKOWYCH ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ARABSKICH

Atak rakietowy na kwaterę sił wojskowych lojalnych wobec Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Aden, o którym donosiły ostatnio media, okazał się według wolontariuszy należących do projektu Yemen Resistance Watch, zasługą lokalnych grup partyzanckich niechętnych wojskowej interwencji prowadzonej pod egidą Arabii Saudyjskiej.

Odpowiedzialność za ten atak, wziął na siebie ruch przedstawiający się jako: „Wolność Południa”. Przeprowadził on bezpośredni atak rakietowy na budynek- szybko i efektywnie, nie pozostawiając przy tym żadnych poszlak, czy dowodów mogących służyć identyfikacji.

UAE headquarters in Aden attacked by revolutionaries

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *