3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#31 Przegląd Narodowy 5- 11 czerwca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Jacek Międlar uwielbia być w centrum uwagi, więc choć jego wątek w tym serialu nie jest najciekawszy postanowiliśmy docenić jego starania. Odbyła się rozprawa przeciwko niemu z pozwu Joanny Scheuring- Wielgus. Przypominamy, że cała sprawa dotyczy słów „kiedyś dla takich była brzytwa- dzisiaj prawda i modlitwa”, które wypowiedział były ksiądz, a które posłanka Nowoczesnej uznała za nawoływanie do przestępstwa przeciwko niej. Oczywiście,  zarzut jest idiotyczny i nawet sądy w Polsce nie powinny traktować go poważnie. Scheuring- Wielgus kompromituje się na każdym kroku w czasie oskarżania Międlara i ten akapit byłby pochwalnym tekstem na rzecz zwycięstwa zdrowego rozsądku nad lewackim wariactwem, gdyby nie…

No właśnie, gdyby nie nagrania i rozmowy na korytarzu pod salą rozpraw, gdyby nie okrzyki z ulicznych manifestacji kompletnie nie mających związku z sprawą, gdyby nie dziwolągi, których Międlar legitymizuje. Możliwe, że w sądzie „prawa strona” wygra. Jednak- piszemy to z żalem- nic już nie uratuje tych ludzi.

Materiał tygodnia. Rafał Ziemkiewicz od jakiegoś czasu jeździ po Polsce z wykładami dotyczącymi Józefa Piłsudskiego. Jest to w pełni zrozumiałe, wszak napisał książkę „Złowrogi cień Marszałka” i chce ją promować. Naszym zdaniem całkiem dobrze mu się to udaje. Choćby po wywiadzie jakiego udzielił  Marcinowi Roli czujemy się mocno zachęceni do przeczytania tej pozycji. Uważamy, wbrew coraz częściej pojawiającym się głosom na naszej scenie, że o historii trzeba rozmawiać i trzeba ją wyjaśniać po to by znaleźć własną tożsamość, poznać wroga i uczyć się na błędach ojców. Wywiad ewidentnie nie spodobał się natomiast Marianowi Kowalskiemu, który wszystkich krytykujących Marszałka nazywa skurwysynami. W porządku, może i masz rację Kowalski, ale to nadal dla Ciebie zbyt wysoka półka.

Polityka tygodnia. Odbyło się Forum Gospodarcze Stowarzyszenia Endecja. Już wcześniej zaznaczaliśmy, że spodziewamy się po tym wydarzeniu wszystkiego co najgorsze. Po cichu liczymy jednak na miłą niespodziankę w postaci nacjonalistycznych postulatów. Póki co nie mamy jeszcze na temat minionego zjazdu zbyt wielu informacji. Za tydzień, miejmy nadzieję już podzielimy się ciekawymi wnioskami.

Na 21 czerwca, zaplanowano Konferencje z okazji 10- lecia kwartalnika Mysl.pl, który można z czystym sumieniem nazwać organem prasowym Endecji. Na nagrania i z tego wydarzenia warto poczekać, gdyż- choć nie są to ludzie z naszej bajki- jest to podstawa do ciekawej dyskusji. A tego potrzebuje, naszym zdaniem, nacjonalizm.

Kontrowersja tygodnia. Takt.TV już nie popiera całej „narodowej prawicy”, gdyż nawet oni zauważyli że szuria nam po prostu szkodzi. W ostatnim materiale niezwykle- jak na swój cykl- punktowali zarówno Jacka Międlara jak i parę Kowalski/Chojecki. Traktujemy to jako małe przyznanie się do błędu. Oby tak dalej.

Szuria tygodnia. Nie tak dawno temu wyrażaliśmy zadowolenie z tego iż szuria zebrała się w jedną organizację i od tego czasu nasza praca będzie znacznie łatwiejsza. W sobotę, 10 czerwca odbył się Kongres Założycielski Narodowego Frontu Polski. Cóż to był za zjazd! Aleksander Jabłonowski, Damian Bienko, Eugeniusz Sendecki, Piotr Rybak i wielu (no bez przesady- kilkunastu) świrów o oczach tęskniących za zdrowym rozsądkiem. Nie było wspomnianego dziś Jacka Międlara, który raz NFP poparł, potem się wycofał, a następnie jednak znów dał swój mandat zaufania trupie cyrkowej Olszańskiego (KLIK). Brakuję nam tam jeszcze pary Kowalski/Chojecki, ale na to chyba nie możemy liczyć. Atlantycka szuria nie ma tego wdzięku, nie potrafi puścić „oka” do publiczności, potrafi tylko klękać albo pluć. Szkoda. Wracając do kongresu NFP wrzucamy film z przemówieniem Rybaka. Wiecie, on jest Polakiem, ma polską krew, a nie żydowską, a Polska ma być Polską.

Artykuł tygodnia. Przy braku ciekawych artykułów na portalach nacjonalistycznych wstukaliśmy na klawiaturze konserwatyzm.pl, znajdując niezwykle ciekawy tekst Adama Wielomskiego „Dogasanie katolicyzmu” (KLIK). Autor zarzuca polskiemu kościołowi intelektualny marazm wieszcząc powolny upadek Kościoła. Artykuł – choć w swoich wnioskach niezwykle smutny- daje do myślenia, a więc gorąco go polecamy.

Akcja tygodnia. Pod Ministerstwem Spraw Zagranicznych pikietowała cała masa (choć w małych grupach) środowisk narodowych domagając się działań na rzecz uwolnienia Janusza Walusia. Cieszy, że akcja jak te łączy wszystkich nacjonalistów. My oczywiście jak najbardziej podpisujemy się pod postulatami pikietujących.

Cytat tygodnia. Raper CR w wywiadzie dla portalu Autonom.pl (KLIK):

Ciężko mnie jednoznacznie przyporządkować do danej opcji politycznej. Każda poza zaletami ma minusy. Na pewno określam się jako narodowy syndykalista, antykapitalista. Swoje poglądy buduję na społecznej nauce Kościoła Katolickiego. Odrzucam kapitalizm, socjalizm, czy jakie kolwiek mniej lub bardziej nieudolne idee polityczne. Popieram całym sercem socjalny charakter naszej idei, uważam go za priorytet naszej działalności narodowej.

Staram się czerpać z każdej dobrej idei to co najlepsze tym samym odrzucając aspekty które zawiodły. Tym jest dla mnie narodowy radykalizm, który staram się promować. Oczywiście ta opcja jest wsparta mocno rewolucyjnym charakterem, bez niego te poglądy niewiele znaczą.

Piosenka tygodnia. Ten kawałek nigdy nam się nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.