Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#32 Przegląd Narodowy 12- 18 czerwca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Ruszyły Media Narodowe. W przeciwieństwie do wielu środowisk narodowych w Polsce, nie patrzymy na kolegów z zazdrością. Cieszymy się, że projekt naprawdę się udaję, a portal medianarodowe.com z miejsca stał się ważnym medium w naszym środowisku. Wszystko co wspiera rozwój ideowy i intelektualny polskich nacjonalistów będzie przez nas wspierane. A jest to potrzebne, bo ten poziom jest- jak często wspominamy- dramatyczny. Mamy nadzieję, że Media Narodowe będą podnosić poprzeczkę, a nie dostosowywać się.

Materiał tygodnia. Na IV Chrześcijańskim Kongresie Społecznym przemawiał Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. Nie jest to człowiek, którego uznawalibyśmy za sojusznika, a jednak wielokrotnie dał świadectwo swojej praworządności pomimo rozbieżnej z naszą optyki ideowej. Kontynuując rozmyślania na temat konstytucji nacjonalistycznej, zachęcamy do wysłuchania głosu z strony chrześcijańskiej prawicy. Pozornie wydaję się, że z tym środowiskiem moglibyśmy wspólnie napisać Ustawę Zasadniczą. Jednak z drugiej strony ich demokratyzm mógłby go przekreślać. Jak sądzicie?

 

Polityka tygodnia. Z okazji drugiej rocznicy powstania ugrupowania Pobudka, Grzegorz Braun pozwolił sobie na szczere podsumowanie realizacji założonych celów. Przyznamy, że z początku z ogromnym dystansem podchodziliśmy do tej inicjatywy. Jesteśmy też, zwolennikami bardziej rozbudowanej idei niż wieloznacznych sloganów. Z drugiej strony, proste cele, brak politykierstwa, a przede wszystkim osoba lidera- Grzegorza Brauna, erudyty i świetnego mówcy każą nam przyjaźnie patrzyć na działania Pobudki.

Szuria tygodnia. Duet Kowalski & Chojecki walczy obecnie z telewizją Takt.tv. Co jakiś czas parodyści z Idź Pod Prąd obierają nowy cel do ataków. Zawsze wychodzą z tych kłótni ośmieszeni. To przykre, ale gdyby Marian Kowalski wygrał wybory prezydenckie, byłby największym głupkiem w historii na tym stanowisku. A przecież ma sporą konkurencje.

Artykuł tygodnia. Tomasz Dorosz na łamach portalu medianarodowe.com porównuje  obecną sytuacje polskiego nacjonalizmu z tym w XX leciu międzywojennym i wskazuję możliwe kierunki działań. Choć nie z wszystkim się zgadzamy to kilka wniosków jest godnych uwagi. Polecamy! (KLIK)

Akcja tygodnia. Przez całą Polskę przetaczają się Marsze dla Życia i Rodziny, które zbierają naprawdę budującą ilość Polaków. Oczywiście wszędzie wspierane są one przez środowiska nacjonalistyczne. Warto wyróżnić tutaj wsparcie jakie Młodzież Wszechpolska udzieliła tej inicjatywie w Katowicach (KLIK), a Obóz Narodowo- Radykalny w Warszawie (KLIK).

Cytat tygodnia. Ronald Lasecki na swoim facebookowym profilu:

Szlachta szlachtą, ale tymczasem rozmawiałem sobie dzisiaj przez dobrą godzinę ze sprzedawczynią w sklepie we wsi Zdów i okazało się, że jednego syna ma w Australii, drugiego w Niemczech, żaden nie wraca do kraju, pozakładali tam rodziny, mają jakieś biznesy i pojawiają się w rodzinnej wsi raz do roku na kilka dni, generalnie nie bardzo interesując się rodzinnymi stronami. Jeśli będą mieli jakieś dzieci, to wychowają je w językach swoich nowych ojczyzn. Przed wyjazdem mieli jakieś plany żeby knajpę otworzyć, ostatecznie jednak wyemigrowali. Kobieta wyprzedaje po nich graty, za chwilę pozbędzie się ziemi i idzie na emeryturę. Tak samo mniej więcej wszyscy inni; czyjś syn jest w Warszawie, czyjaś córka w Szwecji etc. W roczniku jej syna do komunii z samego Zdowa przystępowało osiemnaście osób, w tym roku przystąpiło troje dzieci. Dzieci po zmarłych rodzicach wyprzedają ziemię letnikom i wieś stopniowo się wyludnia.

Odpowiedziałem, że z czymś podobnym zetknąłem się na ścianie wschodniej i na Kurpiach i że to chyba konsekwencja tego, że ludzie nie chcą być dziś rolnikami. A gdzie tam -odpowiedziała moja rozmówczyni – za PRL-u w promieniu dwudziestu kilometrów było sześć zakładów przemysłowych; ktoś kończył studia albo zawodówkę i szedł tam pracować, jak jej mąż. W latach 90. wszystko to polikwidowali i teraz to sobie można co najwyżej otworzyć sklepik, taki jak jej. Ale w sumie, to też bez sensu, bo nasprowadzali sieciówek i supermarketów; Biedronka, Intermarche, Carrefur, Lidl, które mają masową podaż i niskie ceny, więc indywidualne sklepiki się nie utrzymają. W tej chwili w Zdowie są trzy, przed pojawieniem się supermarketów było dziewięć. Dlatego, dla młodego małżeństwa sklepik to nie jest rozwojowy interes i dlatego młodzi migrują.

Tak wygląda kapitalistyczna polityka depopulacji i etnobójstwa na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wolny rynek zabija polskość.

Piosenka tygodnia. Piosenka nie z klimatu, ale każdemu życzymy by była to rzeczywistość (a nie pusty slogan) w każdej organizacji narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.