Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#35 Przegląd Narodowy 10- 16 lipca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Ogromny napływ imigrantów z Ukrainy, ich całkowicie odmienne pojmowanie historii w stosunku do Polaków przy jednoczesnej proukraińskiej polityce Prawa i Sprawiedliwości spowodowały, że ani się nie obejrzeliśmy, a nacjonaliści są liczącym się głosem w dyskusji na temat naszych wschodnich sąsiadów. Właśnie taka refleksja naszła nas po społecznych obchodach Dnia Paimęci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Polakach jaki odbył się niedawno w Warszawie. To może być jedna z ważniejszych polemik w Polsce, więc bardzo dobrze że bierzemy w niej realny udział. Obyśmy tylko nie pełnili roli wyznaczonej przez system.

Póki co- jest dobrze. Warto podkreślić bardzo dobre przemówienie Roberta Winnickiego, wyrastającego na godnego reprezentanta Kresów.

Materiał tygodnia. Bardzo krótki, ale konkretny komentarz Grzegorza Brauna na temat pojmowania hasła: Polak- katolik.

Polityka tygodnia. Unikamy, jak tylko możemy, brania udziału w żenującej dyskusji na temat walki politycznej tak zwanej opozycji z tak zwanym rządem. Bardzo podobał nam się jednak komentarz Tomasza Kalinowskiego, rzecznika ONR na temat Obywateli RP, Solidarności a przede wszystkim Lecha Wałęsy i Władysława Frasyniuka.

Kontrowersja tygodnia. Musimy to podkreślać za każdym razem: wyrok bezwzględnego więzienia za spalenie kukły to skandal. Nie zgadzamy się z żenującą argumentacją sądu i życzyliśmy Piotrowi Rybakowi od samego początku uniewinnienia. Tyle dla porządku. Przejdźmy dalej: Krzyż, na nim szalik Polski (chyba z promocji Tyskie) i powieszone medale. A przed nim ON. Piotr Rybak. Polak. Z krwi i kości, który dziękuje Trumpowi za przywrócenie godności naszemu narodowi i za walkę Żydami. Ktoś złośliwy powiedziałby: jaka scena, taki męczennik.  Nas jednak bardziej intryguję pytanie czy  nie jesteśmy świadkami  namaszczenia kolejnego oszołoma do wykpienia naszego ruchu? Pewnie się przekonamy za kilka miesięcy. A póki co męczennik- niestety dla niego i dla nas wszystkich- mówi dalej.

Oprócz apelów do Polaków, lewaków i Żydów mamy też apel “do tej prawej strony”. Rybak jak sam mówi nie rozumie dlaczego wszyscy nie są w stanie usiąść przy jednym stole i nie stworzyć wielkiego frontu patriotycznego. Raczej już nie zrozumie. I apeluje: szeregowcy w organizacjach, sprawdźcie pochodzenie swoich liderów. W tej jednej sprawie postanowiliśmy go posłuchać i zadzwoniliśmy do prezesa Trzeciej Drogi, Filipa Palucha. Wyglądało to tak:

  • ej Kolo, piszemy przegląd. Potrzebujemy informacji: jakie jest Twoje pochodzenie?
  • Słuchaj Człowieku. Nie interesuj się, bo kociej mordy dostaniesz.

No i wszystko. Czy ktoś jeszcze tworzy listy żydów w Polsce, bo chcemy wysłać zgłoszenie?

 

Szuria tygodnia. Proszę bardzo. Jesteśmy obiektywni. Reprezentant, czy właściwie symbol, szurii narodowej Aleksander Jabłonowski przez 7 minut mówi całkiem sensownie i trudno nam się do czegokolwiek przyczepić. Napiszemy o czymś innym. W trakcie wywiadu padł pomysł debaty Aleksander Jabłonowski z Marianem Kowalskim. Trzeba sobie jasno powiedzieć: to byłoby coś. Na kogo byście postawili? My chyba jednak na Olszańskiego, ale walka byłaby zażarta. Jesteśmy pewni, że- pomimo deklaracji- do takiego wydarzenia dojdzie. Musi tylko im spaść oglądalność.

Artykuł tygodnia. Ostry, bezpośredni, celny, a przez to wyśmienity tekst napisał Konrad Rękas na temat przemówienia Donalda Trumpa i jego wizyty w Polsce. Oczywiście wielu zacznie płakać nad jego rusofilstwem, ale spróbujmy na chwilę zapomnieć kto dla kogo pracuję, a zacznijmy zastanawiać się kto mówi prawdę (KLIK).

Akcja tygodnia. Absolutnie i zdecydowanie: V edycja Festiwalu Orle Gniazdo. Jak zawsze wielkie brawa za świetną inicjatywę!

Cytat tygodnia. Może zbyt płytko, ale jednak ten głos obecnie przeważa w narracji polskich nacjonalistów na temat Ukrainy. Lech Mucha dla Polski Niepodległej:

Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że przyjmowanie do Polski imigrantów zarobkowych z Ukrainy również jest działaniem na dłuższą metę szkodliwym. Wpuszczamy tu ludzi, którzy powinni raczej budować swój własny kraj, co – jako się rzekło – leży w naszym interesie; ludzi, którzy powinni raczej bronić swego kraju, bo jego obrona również jest w naszym interesie! Nie ma żadnej gwarancji, że oni wtopią się w nasze społeczeństwo i nasz naród, a wobec podsycanych przez władze Ukrainy instynktów i nastrojów antypolskich, ich obecność w Polsce może się w pewnych warunkach stać niebezpieczna. Zamiast zatrudniać Ukraińców, należy zrobić wszystko, by poprzez zmniejszenie kosztów pracy umożliwić polskim pracodawcom takie podniesienie wynagrodzeń za pracę, by można było ściągnąć z powrotem do Polski rodaków z Europy Zachodniej!

Piosenka tygodnia. Wspominaliśmy w kontrowersji tygodnia o listach żydów. Od razu do głowy przyszedł nam on. Prekursor narodowej szurii i nacjo disco-polo. Dzisiaj już trochę zapomniany, a szkoda, bo chętnie zobaczylibyśmy Leszka Bubla w jednym szeregu z Jabłonowskim, Rybakiem czy pojebami z Idź Pod Prąd. Panie Bubel, szuria Cie potrzebuje! Czas wracać do gry!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.