3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#36 Przegląd Narodowy 17- 23 lipca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Przypuśćmy, że na chwilę wszyscy eksperci polityczni w końcu zamykają mordy. Przypuśćmy, że po wyłączeniu ich jadowito- intelektualnego bełkotu wyłączymy również emocje.  Teraz postawimy taką odważną tezę. Rząd uznał, że idealnym dla nich poletkiem do wprowadzenia zmian wzmocnienia pozycji państwa będzie uliczno-ideowa wojna domowa. Po jednej stronie konfliktu będą skompromitowani starzy liberałowie, po drugiej młodzi jurni narodowcy. Awantury, bijatyki, podpalenia i pobicia zaogniają się, a wtedy wkraczają oni- już nie radykalni, ale właśnie umiarkowani- mężowie stanu, zaprowadzający porządek pomiędzy ekstremistami z obu stron. Oczywiście, by wprowadzić ten nowy ład, potrzebne są im lepsze narzędzia, a więc większa władza. No, ale w innym wypadku któż uratuję tę umęczoną Ojczyznę?  Tak właśnie PiS może wygrać wszystko nokautując rywali z PO/.Nowoczesnej i upokarzając użytecznych idiotów z prawej sceny politycznej.  Oczywiście to tylko kolejna nasza fantastyczna teza, która na pewno nie będzie miała pokrycia w najbliższych wydarzeniach. Jednak choćby z względu na taki scenariusz może warto trzymać emocje na wodzy, zanim pójdziemy walczyć z nowym Majdanem, Sorosem, Banderą i kto wie z czym jeszcze. Bo może okazać się, że jesteśmy tylko łatwymi do przestawienia pionkami w tej grze, a tego byśmy nie chcieli nie?

https://twitter.com/1934ONR/status/888762581938315264?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.magnapolonia.org%2Fonr-da-odpor-sorosowi%2F

Materiał tygodnia.  Rewelacyjny materiał o obrońcach życia. Po jego obejrzeniu nabiera się jeszcze większego szacunku do ich niezwykle potrzebnej pracy. Wspierajmy ich, kiedy to tylko możliwe.

Ponieważ nie było w minionym tygodniu żadnej godnej uwagi „kontrowersji tygodnia”, więc dodamy jeszcze jeden świetny materiał. Zrealizowała go ekipa z Mediów Narodowych, rozmawiając z młodymi Polakami mieszkającymi na Litwie. To jeden z niewielu filmów stworzonym przez nacjonalistów, które ogląda się z prawdziwym zainteresowaniem. Mimo tego, że jeden z występujących zasnął w trakcie nagrania, szczerze polecamy!

Polityka tygodnia. Tak. Wiemy. Również mamy to poczucie. Ostatnio zbyt dużo chwalimy Ruch Narodowy, Roberta Winnickiego czy Krzysztofa Bosaka. Ale co mamy zrobić? Kłamać? Nacjonalistyczny zdrowy rozsądek tego ostatniego mogliśmy zobaczyć w ostatnim materiale dla wRealu24.pl.  Jedyne do czego możemy się przyczepić do legitymizacja demokratycznych wyborów- reszta jest doskonała.  Wypowiedź Krzysztofa Bosaka od 6:55 do 15:23. Polecamy!

Szuria tygodnia. Panowie z znanego programu „Młodzież kontra…” najpierw zaprosili Mariana Kowalskiego do rozmowy na temat reformy sądownictwa, by później- jak się domyślamy, z litości dla niego- odwołać to nagranie. Jego miejsce zajął popularny Tadek z Firmy, czyli Tadeusz Polkowski. Oczywiście, w stanie szaleńczej furii, popierdolona do granic możliwości szuria z Idź Pod Prąd postanowiła nagrać własną „Młodzież kontra..”. Co się z niej dowiemy? Że winni wolty przeciw bystrzakowi- Marianowi są: Andrzej Duda (bo z Krakowa!), Chińczycy (serio), Ruch Narodowy (bo nie wspiera Jarosława Kaczyńskiego) i oczywiście ruscy agenci- co zrozumiałe. Musimy przy tym coś ogłosić: Marian Kowalski i pastor Paweł Chojecki to największe pojeby na naszej scenie. Nie tylko są debilami, ale i szkodnikami. Lepiej już, ścierwa, idźcie z prądem. Tak będzie lepiej dla wszystkich.

Artykuł tygodnia. Może nie jest to artykuł stulecia, może nie mówi nic rewolucyjnego. Pokazuje jednak bardzo ważną rzecz: coraz szersze kręgi narodowców zdają sobie sprawę z zmarnowaniem pokolenia obuwniczej mody i oddalania się od wizji Wielkiej Polski wbrew wszelkim pozorom. Dlatego, polecamy artykuł Filipa Batora, który ukazał się na portalu Kierunki.info.pl (KLIK).

Akcja tygodnia. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości  rozpoczęło zmasowaną promocję VI Marszu Powstania Warszawskiego pod tytułem „Powstańcza krew”. Sam pomysł bardzo nam się podoba. Zachęcamy wszystkich nacjonalistów do wzięcia udziału w akcji i regularnego krwiodawstwa (KLIK).

Piosenka tygodnia. Zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego, a do tego wspomnieliśmy dzisiaj Tadeusza Polkowskiego. No to przy okazji, wrzucamy jego klip. Choć podkreślamy: poznaliśmy go i uważamy, że jest zapatrzonym w siebie bufonem tworzącym słabą muzykę. No, ale co tam- Wam i tak się podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.