3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#37 Przegląd Narodowy 24-30 lipca 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Pisaliśmy o tym przed tygodniem, ale sprawa wydaję się fundamentalna, więc będziemy kontynuować. Nasi koledzy z Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Obozu Narodowo- Radykalnego zorganizowali manifestacje przeciwko wpływom zagranicznych ośrodków na polskie życie publiczne. Generalnie zgadzamy się z wieloma rzeczami, które można usłyszeć w poniższych filmikach (poza propaństwowymi bredniami), ale  wydaję się, że koledzy nie zauważają jednej, ważnej rzeczy. Siedlisko prawicy rządzącej jest naszym zdaniem, tak samo, lub nawet jeszcze bardziej niż ich opozycjoniści, podatne na wiernopoddańczość wobec wpływów spoza granic naszego kraju. Ustawiając się z nimi w jednym szeregu nie oddalimy łap Sorosa, Tuska czy Timmermansa od naszego kraju, ale zalegitymizujemy służbę III RP dla USA, NATO czy Izraela. A chyba nie o to chodzi nacjonalistom. Jeżeli przywołujemy Majdan to pamiętajmy jak wielu ukraińskich nacjonalistów stało się tam kretynami na smyczy systemu. Nie idźmy tą drogą.

Materiał tygodnia. Niedługo wybieramy się na zasłużone wakacje. Podejrzewamy, że również i większość z Was jest w ich trakcie lub je planujecie. Bardzo dobry materiał na ten temat z ks. Grzegorzem Śniadochem w roli głównej opublikował kanał YT Polonia Christiana.

 

Polityka tygodnia. Największym plusem obecnej sytuacji jaki dostrzegamy jest projekt Ruchu Narodowego zakazujący finansowanie organizacji pozarządowych z zagranicy. Oczywiście dostrzegamy tu pewną pułapkę, gdyż wyobrażamy sobie, że w przyszłości to właśnie nacjonaliści mogliby korzystać z takiej pomocy- również by zdestabilizować III RP. Martwi propaństwowość i powtarzanie kłamstwa o „demokratycznym państwie prawa” jako cnoty. Mimo wszystko cieszy to, że Ruch Narodowy jest aktywny i stara się reprezentować postulaty narodowe w III RP, nie tylko poprzez sprzeciw, ale i przez pozytywne postulaty.

Szuria tygodnia. Pastor Paweł Chojecki. Analityk polityczny i osobisty doradca Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Trumpa.

Artykuł tygodnia. Temat Arabów, islamizmu i terroryzmu rozgrzewa polskich nacjonalistów do czerwoności od dłuższego czasu. Szkoda, że często- idąc za przykładem bawełnianych patriotów- nie wiedzą oni zbyt wiele na temat swoich wrogów. Jak zawsze naprzeciw niewiedzy wychodzi jeden z najlepszych narodowych publicystów ostatnich lat. Gorąco polecamy, świetny tekst Adama Danka „Dziś prawdziwych Arabów już nie ma” (KLIK). Skoro jesteśmy przy Xportal.pl, bo oczywiście tam jest zamieszczony polecany przez nas tekst, to musimy wspomnieć o wydaniu przez nich książki „Świat w ogniu wojny. Doktryny, idee i konflikty zbrojne w publicystyce Xportalu” (KLIK). My na pewno sięgniemy po tą pozycje do czego i Was zachęcamy.

Akcja tygodnia. Oczywiście o największej akcji ostatniego tygodnia piszemy w „Temacie tygodnia”, ale zdecydowanie warto wspomnieć o pieszej pielgrzymce Obozu Narodowo- Radykalnego z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X (KLIK). Od dłuższego czasu można zresztą zauważyć, że to właśnie ten nurt Tradycji Katolickiej jest najbliższy działaczom ONR.

Cytat tygodnia. Tomasz J. Kostyła:

W III RP, kiedy już przebrzmiały echa kremówek, na prowadzenie duchowe wysunęły się dwie religie: religia holokaustu oraz religia etosu. Obie mają swoje świątynie i swoich wyznawców. mają swoich kapłanów i kronikarzy, piewców i męczenników. I obie są nietykalne.

Piosenka tygodnia. Zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Basti wypuścił całkiem niezły kawałek „Krwawy Sierpień”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.