Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#38 Przegląd Narodowy 31 lipca- 6 sierpnia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Temat tygodnia. Może i jesteśmy egocentrykami, ale dla nas temat tygodnia może być tylko jeden. Nasze środowisko będzie wydawać czasopismo idei nacjonalistycznej. Pozwolicie, że szczegóły będziemy Wam stopniować, ale możemy zapewnić jedno: jeżeli lubicie nasz portal- pokochacie pismo. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w jego powstaniu: udział w zrzutce (KLIK), udostępnienie jej czy- jeżeli czujecie się na siłach- pomoc w redakcji. Oprócz tego ogłosiliśmy- jakby to powiedziały korporacyjne szczury- datę naszego flagowego produktu: III Konferencji Gospodarczej im. Adama Doboszyńskiego (KLIK). Prelegenci zapewniają naprawdę wysoki poziom i nie ukrywamy, że sami zacieramy ręce na to arcyciekawe- z punktu widzenia świadomego nacjonalisty- wydarzenie. Zapraszamy do uczestnictwa i oczywiście promowania konferencji. Przy okazji małych ogłoszeń: za tydzień (a być może również i za dwa) Przeglądu Narodowego nie będzie. Część redakcji udaję się na cholernie zasłużony wypoczynek.

Materiał tygodnia. Rafał Mossakowski z Centrum Edukacyjnego Powiśle całkiem ciekawie opowiada o historii i relacjonuje 23., Pieszą Pielgrzymkę Tradycji Katolickiej. Polecamy!

Polityka tygodnia. Sylwester Chruszcz z Stowarzyszenia Endecja udzielił wywiadu portalowi Onet.pl. Przebieg rozmowy był następujący: dziennikarz wyciągnął z rękawa Piskorskiego i Putina, na co Chruszcz padł na kolana przepraszając i przysięgając wierność Stanom Zjednoczonym. Dawno nie czytaliśmy czegoś bardziej żałosnego. Oczywiście by chronić własny obraz w oczach jakiegoś podrzędnego pismaka, Chruszcz nie zawahał się wytrzeć sobie mordy idea narodową (KLIK). Świetnie skomentował, ten smutny upadek na kolana, na swoim  facebooku Robert Winnicki:

Studium kapitulacji w budowaniu narodowej narracji na przykładzie wywiadu naszego organizacyjnego eks-kolegi Sylwestra Chruszcza dla onetu.Dlaczego to napisałem i wklejam? Jako przestrogę, bo wydaje się, że kolejne środowisko odpadające od rdzenia szeroko rozumianego ruchu narodowego zaczyna podążać niechlubną ścieżką, którą obrało już wielu, a której najgłośniejszym reprezentantem jest Roman Giertych.

Kontrowersja tygodnia. Aleksander Jabłonowski/Wojciech Olszański nie mógł przeżyć zniewagi jaką przeżył jakiś czas od nacjonalistów wyrzucających go z manifestacji. Postanowił pokazać, że jest mężczyzną i pieprznął Sławomira Wróbla w głowę. Akcja pod publiczkę miała oczywiście pokazać, że Jabłonowski to twardy facet, który dopowiada „masz szczęście, że nie uderzyłem z pięści”. Ogólnie leczenie kompleksów uważamy za coś dobrego i polecamy to każdemu przebierańcowi. W przeciwieństwie do takt.tv, który na ostatnim nagraniu z cyklu „Służby, mafie i loże…” pochwalił Olszańskiego (KLIK), mamy mieszane uczucia widząc  faceta przebranego w mundur bijącego po twarzy działacza PiS, który oskarżył go o agenturalność. Z jednej strony prostytutki z PiS powinny być tępione wszelkimi sposobami, z drugiej: czy na pewno przez faceta z trupy cyrkowej?

Szuria tygodnia. To, że Marian Kowalski odpłynął jest oczywiste od dawna i nie wywołuję już w nikim większych emocji. Wydaję się, że Ci którzy się na Tobie zawiedli przestali już wzdychać, przestałeś wkurwiać tych, którzy nigdy w Ciebie nie wierzyli. Teraz jesteś po prostu śmieszny. Jesteś parodystą. Wiemy, że czytasz mało, ale jeśli już czynisz wyjątek dla naszej rubryki prosimy o jedno: zakończ działalność. Idź na siłownie, popracuj jako bramkarz w klubie. Cokolwiek nie zrobisz jest godniejsze człowieka w porównaniu z Twoją obecną działalnością.

 

Artykuł tygodnia. W ostatnim numerze miesięcznika Szturm!, Michał Walkowski wylicza 7 grzechów głównych polskiego nacjonalizmu (KLIK) . Z większością trudno się nie zgodzić. Polecamy!

Akcja tygodnia. Brakuję słów. Coś wspaniałego. Brawo! Brawo! Brawo!

Cytat tygodnia. Marcin Włodkowski w całkiem ciekawym wykładzie skierowanym do kolegów z Obozu Narodowo- Radykalnego (KLIK). Wynika z niego jasno cel tej organizacji: stworzenie Nowego Człowieka, co oczywiście z całego serca popieramy.

Chciałbym żeby ten fanatyzm był mądrze rozumiany. Nie przez pryzmat burd na ulicach, lecz przez pryzmat nieustannego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Fanatyzm książki i dobrej organizacji życia rodzinnego. Wznoszenie przyszłości na granitowym fundamencie siły i rozumu, a nie na lotnych piaskach emocji i kaprysów charakterystycznych dla części współczesnych mężczyzn.

Piosenka tygodnia. Nie może być inaczej. CR wypuścił nowy kawałek, z jak zwykle rewelacyjnym przekazem. Energetyczny, mocny klip z nacjonalistyczną treścią. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.