3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#4 Przegląd Narodowy 14- 20 listopada 2016 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Kurz po 11 listopada opadł, ale emocję wśród narodowców są zdecydowanie wytrzymalsze. Mamy więc główny temat: palenie flagi Ukrainy. I tak jak od kilkunastu miesięcy tak scena narodowa znów podzieliła się na tą mówiącą o wspaniałych źródłach nacjonalizmu płynących z jednej lub z drugiej strony. My słyszymy tylko pijarowskie frazesy, którymi niestety  tak łatwo kupić wszelakich patriotów czy narodowców.

***

Nie mniej jednak warto odnotować konferencję z udziałem przedstawicieli Azow w Warszawie (KLIK), w którym uczestniczyli nieszowinistyczni- jak mogliśmy przeczytać w świetnym oświadczeniu -działacze Autonomicznych Nacjonalistów. Dyskutować zawsze warto. To na pewno lepsze niż robienie sobie zdjęć z odwróconymi flagami.

***

Skoro jesteśmy przy temacie. Napadnięty chłopak z Narodowej Wolnej Polski nagrał filmik dla Pana Sendeckiego (a jakże!) (KLIK). Nie wiemy czy mocno uderzony został w głowę, czy po prostu zawsze taki był, ale jego wystąpienie uznaliśmy brakującym ogniwem w tej żenadzie. Brawo chłopaki. Bardzo cieszymy się, że walczymy wspólnie z Wami o Wielką Polskę.

***

W temacie palenia flag i Marszu Niepodległości wypowiedział się również naczelny Xportal.pl, Bartosz Bekier (KLIK).

***

Dzięki Prawy.pl mamy wypowiedź Sylwestra Chruszcza, działacza  Stowarzyszenia Endecja, przewidującą wielki plan tej kukizowej organizacji mający na celu „współrządzenie Polską za 10-12 lat” przez narodowców (KLIK). Wątpimy, że poseł Chruszcz miał na myśli na przykład Eugeniusza Sendeckiego czy Damiana Bieńko. Podejrzewamy, że nie myślał nawet o byłych kolegach z Ruchu Narodowego. W takim razie pozostają chyba tylko Ci wybrani narodowcy pod batutą Ziemkiewicza czy Jakubiaka. Jeśli tak, to może by tak- wiemy, że to szalony pomysł- zrobić coś już teraz dla podobno wspólnej naszej sprawy? Ale co my tam o wielkiej polityce możemy wiedzieć.

***

Ostatnio nasz kolega wspomniał, że Przegląd Narodowy powinien być bardziej poważny. No, ale powiedzcie szczerze- jak? Staramy się pisać również o pozytywnych, dobrych i poważnych rzeczach, ale naprawdę jest trudno. Jeżeli pomyślimy, że szeroko pojęty ruch narodowy, to również nowy kandydat do konkursu Kosmita Roku 2016 , a więc Sławomir Ziembiński, a więc – uwaga uwaga- Kontradmirał Korsarskiej Floty (!), który został mianowany przez generała Grudniewskiego z Polskich Drużyn Strzeleckich, to jesteśmy w kropce (KLIK). Wiemy, że taki folklor jeszcze na długo będzie wycierał sobie twarz Romanem Dmowskim i jego poglądami, ale musimy z tym walczyć. Przede wszystkim czytając, myśląc, spotykając się z przyjaciółmi, by po prostu nie zwariować na starość.

***

Żeby Was nie zamęczać odpuścimy temat Sumienia Narodu TV vs Marian Kowalski i Paweł Chojecki, bo ten tekst całkowicie zamieniłby się w encyklopedie chorób psychicznych. Przejdźmy w takim razie do wspomnianego czytania. Z mijającego tygodnia polecamy: analiza stosunku Zachodu do Bliskiego Wschodu (KLIK) zamieszczona na naszym portalu i entuzjastyczny tekst Dugina o Trumpie z Xportalu (KLIK), a także wykład dra Krzysztofa Kaczmarskiego o Janie Mosdorfie (KLIK). Napiszcie też co sądzicie o naszej nowej rubryce, a więc Tygodniku Antysystemowym (KLIK)

***

Z tematu gospodarki zdecydowanie warto przeczytać antylichwiarski tekst na Kierunkach (KLIK) i artykuł Williama Cavanaugh na 3droga.pl obnażający płytkość liberałów gospodarczych (KLIK). Zachęcamy również do obejrzenia nagrań z II Konferencji Gospodarczej im. Adama Doboszyńskiego. Ostatnio opublikowaliśmy ostatni, mianowicie świetny referat Sandry Błażejewskiej pt. Dystrybucjonizm Hilaire Belloca i Gilberta Keitha Chestertona (KLIK).

***

W nadchodzący tydzień z ciekawych wydarzeń warto odnotować projekcje filmu o Rafale Ganowicz ps. Gan organizowany przez Małopolskich Patriotów (KLIK), ciekawym pomysłem w ramach tzw. Antykomuny, do której przygotowuję się większość organizacji narodowych, jest turniej piłkarski jaki organizują nacjonaliści z Łodzi. Informujemy wcześniej, gdyż zapisy są do 1 grudnia (KLIK).

***

Skoro zadbaliśmy o pokrzepienie umysłów, to teraz czas na serca. A więc piosenka:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.