3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#5 Przegląd Narodowy 21- 27 listopada 2016 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Zaczynamy jak zawsze od tematu głównego, a więc sprawa Piotra Rybaka i skandalicznego wyroku polskojęzycznego sądu skazania oskarżonego na 10 miesięcy więzienia. O tym, że sądy Ziobry lubią gnębić narodowców wiadomo od dawna, o tym że rząd Prawa i Sprawiedliwości serwilizmem wobec Izraela stara się przebić wszystkie poprzednie sądy- wiemy wszyscy. Ale bezwzględne więzienie za spalenie kukły Sorosa? Katastrofa.

***

Mamy przy tym wrażenie, że narodowcy zapominają o kilku faktach. Po pierwsze, nie żyjemy w swoim państwie, prawo nie służy Polakom, a sądownictwo nie będzie patrzyło na nas jak na bojowników o wolność, tylko jak na siewców niepotrzebnego chaosu. Po drugie, skoro nie żyjemy w swoim państwie musimy być przygotowani prawnie i starać się walczyć taką bronią jaką daję nam sądowniczy (aż chciałoby się zacytować Zbigniewa Stonogę) system.
Niestety przy sprawie Rybaka wydaję nam się, że nie korzystał on z żadnej możliwości obrony, albo ktoś kto mu doradzał jest całkowitym ignorantem. Mamy nadzieję, że taktyką oskarżonego narodowca nie było: „nie odbieraj pism i jakoś to będzie”. Przykro nam, ale tak to nie działa. Oczywiście możemy się mylić, gdyż nie znamy szczegółów ale przy okazji zaapelujemy: nagłaśniajcie w mediach nacjonalistycznych takie sprawy. Jest wśród nas wielu ludzi, którzy przechodzili przez podobne rzeczy. Wzajemna pomoc może nas tylko wzmocnić, a ta pod hasłem „wszystkich nas nie zamkniecie” jest- delikatnie mówiąc- niewystarczająca i nie stanowi zbyt ambitnego wyzwania dla systemu.

***

Trwa dalej dyskusja na temat facebooka. Dla zainteresowanych dodajemy całkiem ciekawe i nawet nas po trochu przekonujące głosy Michała Jastrzewskiego z ONR (KLIK) i Krzysztofa Bosaka z RN (KLIK).

***

O Antykomunistycznych manifestacjach i pikietach, które odbędą się w całej Polsce będziemy informowali za tydzień, ale już dziś warto zwrócić uwagę na ciekawe wydarzenie, które odbędzie się 10 grudnia w Przemyślu. Chodzi o Marsz Orląt upamiętniające bohaterstwo Orląt Lwowskich i Przemyskich. Już teraz nam się podoba ta inicjatywa i wydaję się, że organizatorzy dbają, by było to jedno z większych wydarzeń na podkarpaciu ostatnich lat. (KLIK)

***

Końcówka roku jest dla wszystkich organizacji narodowych oczywista. Robimy jeszcze coś antykomunistycznego, tak jakby komunizm jeszcze żył, a potem wigilia- podsumowanie działalności i za rok powtarzamy to samo. Nie piszemy tego, by kogokolwiek wyśmiewać, gdyż sami robimy dokładnie to samo. Zachęcamy tylko i Was i siebie do większej kreatywności.

***

Na kanałach YouTube w minionym tygodniu nie było zbyt wiele godnych polecenia programów. Ale powiemy o kanale Idź pod prąd, który opublikował swój program: „Czas patriotów: czy należysz do elity?” (KLIK). No więc spójrzmy prawdzie w oczy. Podobnie jak my, nie należycie. I tak można napisać w trzech zdaniach coś, zamiast nagrywać dwugodzinny film.

***

Lubimy happeningi, Przyznajemy, że czasem ciężko nam odróżnić te z przymrużeniem oka, od tych „poważnych pikieto-manifestacjo-marszy” nacjonalistycznych, ale to pewnie dlatego że nie jesteśmy zbyt bystrzy. Tym razem nie ma wątpliwości: wręczenie przez ONR i MW karnetu na solarium Hugo-Baderowi (KLIK), który przemalował się za murzyna na Marsz Niepodległości jest naprawdę fajną akcją.

***

Przy okazji musimy wspomnieć o postaci Bawera Aondoo- Akaa. Popatrzcie jak bardzo musieliśmy ruszyć mentalnie do przodu, że rozdzielamy już nacjonalizm od szowinizmu i tępego rasizmu. Seperatyzm rasowy nie kłóci się z powszechnym szacunkiem wobec niepełnosprawnego czarnoskórego znawcy (!) myśli Gilberta Keitha Chesterona. W latach 90 nie byłoby nawet o tym mowy. To prawda, że nadal jesteśmy marginesem marginesu, ale przynajmniej coraz bardziej świadomym.

***

Zbliża się dzień 30 listopada, a jest to ważna data dla europejskich nacjonalistów, gdyż… A no podpowiemy Wam, bo na koszulkach Red is bad tego nie ma. Rocznica śmierci jednego z wybitniejszych nacjonalistów jakiego wydał świat: Corneliu Zelea Codreanu. Przy tej okazji polecamy dobry polski fanpage tej wielkiej postaci (KLIK), a także wszelkie artykuły na jego temat, choćby na naszym portalu (KLIK). Oprócz nas, zauważamy wzmożone zainteresowanie Codreanu w redakcji Kierunki.info.pl co oczywiście bardzo chwalimy.

***

No dobra, a co do poczytania. Mamy wywiad z szefem ONR, Aleksandrem Krejckantem dla Żelaznej Logiki (KLIK). Coś nam się wydaję, że większość  pytań była od członków ONR, więc polecimy znacznie lepszy materiał z tą osobą, mianowicie wywiad dla Jagiellonski24.pl (KLIK), który uważamy w redakcji za jeden z lepszych jakich udzielili współcześni narodowi- radykałowie.

***

Z tekstów polecamy szczególnie umieszczony na naszym portalu artykuł Tadeusza Gluzińskiego, krytykujący ustrój demokratyczny i totalitarny dając możliwe kierunki ustroju narodowego (KLIK). Wyszedł też nowy Szturm! (KLIK). Szczególnie warto naszym zdaniem przeczytać artykuł Adama Busse traktujący o kontrkulturze nacjonalistycznej (KLIK) i jak zawsze dr Tomislawa Sunića (KLIK). Przy okazji kultury zachęcamy do przeczytania kolejnego opowiadania z konkursu Orle Pióro, autorstwa Dominika Stępnia pt. Rykoszet (KLIK). Warto również zwrócić uwagę na tekst o św. Wojciechu na Narodowcy.net (KLIK) i ciekawą recenzje  serialu „Młody Papież” na Xportal.pl (KLIK). Jeden z lepszych artykułów tego tygodnia znaleźliśmy dosyć niespodziewanie na portalu Antykapitalizm.pl (KLIK). Świetny, pełen celnych uwag, dający do myślenia tekst. Na koniec zdecydowanie warto poczytać coś historycznego, a w tym niezrównany jest David Irving piszący tym razem o Winstonie Churchillu (KLIK).

***

W tym tygodniu nie może być innej piosenki niż ta Kapitanie Codreanu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.