Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#6 Przegląd Narodowy 28 listopada- 4 grudnia 2016 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Rozpoczynamy od tych, którzy chcieliby być naszymi reprezentantami i uważają się za największą siłę naszej (?) idei. Odbył się I Kongres Stowarzyszenia Endecja (KLIK). Jak zawsze padły piękne i górnolotne słowa o pracy u podstaw. Niestety nie widzimy żadnych efektów, tylko ciągle słyszymy “już za chwileczkę, już za momencik” będziemy budować Wielką Polskę. Kadencji Wam nie starczy Panowie.  Od pracy u podstaw to jesteśmy my, małe i średnie organizacje rozsiane po całym kraju, które codziennie wykuwają nacjonalistyczną idee. Jedne są o profilu bardziej ulicznym, drugie publicystyczno- intelektualnym. Oprócz tego jest zaplecze w większych organizacjach typu MW i ONR. Wy natomiast- drodzy parlamentarzyści- po to jesteście w sejmie, żeby nie bredzić frazesów o pracy u podstaw tylko realizować program narodowy. Oczekujemy od Was konkretnego nacjonalistycznego programu, który zresztą w naszych organizacjach żyje od dawna i realizacji go za pomocą parlamentu. W innym wypadku jesteście zwykłymi posłami. Czyli ludźmi, którzy służą systemowi utrzymywać okupacje, mącąc w głowach Polaków.

***

W minionym tygodniu niezłym przykładem dla nich mógłby być ich były (?) kolega, Robert Winnicki. Prezes Ruchu Narodowego był wszędzie, a my przyznamy się szczerze, że- choć to bardzo lubimy- nie mieliśmy się jak przyczepić do jego słów i działań. Najpierw mocno naciskał w sprawie z Greyem i trzeba przyznać, że w dużej mierzę dzięki niemu stało się o sprawie głośno. Potem Ruch Narodowy zorganizował manifestację za dymisją Waszczykowskiego- tu akurat wyszło raczej średnio(KLIK)(KLIK). Potem udzielał się w sprawie ustawy o zgromadzeniach, reformie szkolnictwa (KLIK) i w postępowaniu PiS w sprawach homopropagandy, która wcale nie zniknęła wraz z “dobrą zmianą”(KLIK). W między czasie Winnicki dał nam też ciekawej i wyczerpującej odpowiedzi w ankiecie narodowców podsumowującej rok rządów PiS. Oprócz niego wypowiedzieli się: Bartosz Bekier, Przemysław Holocher, Karol Podstawka i Piotr Zych. Zdecydowanie zachęcamy do lektury (KLIK).

***

Kontynuując sprawę Ruchu Narodowego 10 grudnia szykują Kongres Programowy (KLIK). Znając życie, pewnie się zawiedziemy, ale jesteśmy niezwykle ciekawi ogłoszonego programu. Mamy nadzieję, że nie będzie to masło maślane jak w przypadku tego od Stowarzyszenia Endecji. Szczególnie interesujące jest dla nas to, iż spotkali się z Song Hongbingiem (KLIK). Mamy ogromną nadzieję, że pozytywnie wpłynie to na zaprezentowany program gospodarczy. Można mieć takie nadzieję, choćby po słowach Krzysztofa Bosaka (KLIK).

***

Wystawiliśmy dzisiaj laurkę Ruchowi Narodowemu, za tydzień może być kompletnie odwrotnie. Zanim zaczniecie krzyczeć spiskowe teorie, to  przypomnimy, że jako pierwsi pukaliśmy się w czoło, gdy braliście udział w projekcie “wielkie wybory”, a potem oddawaliście głosy na Mariana Kowalskiego.

***

Wspomnieliśmy powyżej o projekcie nowelizacji prawo o zgromadzeniach. Obóz Narodowo- Radykalny wydał oświadczenie (KLIK) w tej sprawie, a Krzysztof Bosak całkiem sprawnie odbijał argumenty Andrzeja Rozenka w programie “tak czy nie” dla Polsatu(KLIK). Tak jak wspominali nasi respondenci w ankiecie na temat PiS. Kierunek działań: silne antynarodowe państwo zawłaszczające wszelkie insygnia patriotyzmu, wydaję się mieć kolejny rozdział. Trudno, jak zawsze sobie jakoś poradzimy.

***

W najbliższy weekend szykuję się kilka bardzo ciekawych inicjatyw. Wspomnimy przede wszystkim o krakowskim VII Marszu Pamięci (KLIK), nad którym objęliśmy patronat medialny. Warto również odnotować ciekawy cykl wydarzeń pt. “Beton popękał- idzie antykomuna” w Łodzi (KLIK). Ewentualnie zachęcamy do udziału w manifestacjach w Lublinie (KLIK) i Przemyślu (KLIK).

***

Jak już pomaszerujecie, to weźcie się za czytanie. Na przykład drugiego numeru Magna Polonia, który właśnie wyszedł (KLIK). Projekt wydaję się bardzo ciekawy, autorzy niezwykle znani w naszym środowisku (co nie znaczy, że koniecznie cenieni). Możecie spodziewać się recenzji tego pisma na naszych łamach, ale póki co mamy jedną ważną uwagę do wydawcy. Warto czasem dla oka zamówić okładkę u jakiegoś grafika, bo ta obecna jest katastrofalna. Jak się zwrócisz do nas, to nasi graficy zrobią dużo lepszą. Bez kosztów.

***

Nie musicie kupować żadnych czasopism, żeby przeczytać coś wartościowego. Interesuję Was gospodarka? Jeśli nie to niech zainteresuję, bo to jedno z podstawowych zagadnień współczesnego nacjonalizmu. Na naszym portalu można przeczytać świetny tekst Filipa Palucha o pracy (KLIK). Niezwykle ciekawy jest też artykuł Adama Danka o nauczaniu społecznym Kościoła, a Narodowym Państwie Pracy (KLIK). W redakcji nie zgadzamy się z socjalistycznymi wnioskami, ale z pewnością warto go przeczytać. Zgadzamy się z tytułem artykułu Moniki Dębek na Kierunkach.info.pl, czyli “Nie dla liberalizmu gospodarczego” (KLIK), ale niestety sam tekst nie był- z całym szacunkiem- jakąś intelektualną ucztą. Zejdźmy z gospodarki, ale zostańmy przy Kierunkach. Tym razem bardzo polecamy naprawdę znakomity artykuł Agaty Reczek pt. “Kobiety błękitne- sekcja kobieca hiszpańskiej Falangi” (KLIK). Polecamy również tekst Vanessy Beeley dotyczący medialnych kłamstw o Aleppo, którego tłumaczenie zamieściliśmy na naszym portalu (KLIK).   Po cięższych lekturach nakłaniamy do zapoznania się z ideą Against Modern Football, którą ciekawie opisuje nasz redaktor Konrad Rekoj (KLIK). No i czytajcie Tygodnik Antysystemowy (KLIK), który publikujemy w każdą niedziele.

***

Na koniec piosenka, która po prostu zawsze nam się podobała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.