3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#7 Newsroom, 08.06.21. – 23.06.21

9.06.2021

Polska, Warszawa – Demonstracja związków zawodowych górników i pracowników elektrowni

Tysiące polskich górników i pracowników elektrowni maszerowało w środę w Warszawie w obronie węgla, a także przeciwko niedawnemu orzeczeniu unijnego sądu o natychmiastowym zamknięciu kopalni węgla. Demonstranci maszerowali z budynku Komisji Europejskiej w kierunku gabinetu premiera, trąbiąc i uruchamiając syreny.

„Boimy się tej (zielonej) transformacji, czyli idei transformacji, która przed nami. Władze mówią, że będzie to coś bardzo dobrego dla Polski. Dla nas będzie to śmierć, hospicjum dla elektrowni” – powiedział Sebastian, elektryk uczestniczący w proteście.

W tłumie znaleźli się członkowie trzech największych związków zawodowych reprezentujących górników w Polsce. Protestujący przekonywali, że cele UE, aby do 2050 roku blok był neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, co wymagałoby wycofania węgla, zagrażałoby bezpieczeństwu energetycznemu Polski.

Protest miał miejsce po tym, jak Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) orzekł w maju, że Polska musi natychmiast wstrzymać wydobycie w kopalni węgla brunatnego Turów, która zaopatruje pobliską elektrownię Turów, która odpowiada za około siedem procent energii w Polsce.

14.06.2021

Tunezja, Tunis – Seria starć z policją po śmierci na policyjnym areszcie

Szósty wieczór z rzędu w Sidi Hassine na przedmieściach Tunisu, w niedzielę, wybuchły starcia między protestującymi a policją.

Można było zobaczyć, jak policja strzela gazem łzawiącym w protestujących, którzy rzucali w policję pociskami.

Protesty wybuchły we wtorek po tym, jak mężczyzna zatrzymany przez policję pod zarzutami handlu narkotykami zmarł w policyjnym areszcie.

17.06.2021

Turcja, Izmir – Atak uzbrojonego mężczyzny na pracownika prokurdyskiej HDP

Uzbrojona osoba (broń rewolwer) zabił w czwartek pracownika prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) w biurowcu w Izmirze, według doniesień powołujących się na urzędników, publiczność i przedstawicieli mediów można było zobaczyć stłoczonych na ulicy poza miejscem zbrodni, które było otoczone żółtą taśmą, zanim zostali wyprowadzeni przez policję.

Podejrzany napastnik przybył do Prezydium Prowincji HDP na drugim piętrze budynku około godziny 11:00 czasu lokalnego (08:00 GMT), strzelając z pistoletu do pracownika partii HDP Deniz Poyraz.

Podejrzany został później złapany i zatrzymany na posterunku policji, gdzie podobno jest przesłuchiwany. Biuro gubernatora Izmiru wydało oświadczenie, w którym twierdzi, że podejrzany był byłym pracownikiem służby zdrowia, mówiąc, że incydent jest badany „we wszystkich aspektach”.

19.06.2021

Argentyna, Buenos Aires – Starcia podczas demonstracji pracowników służby zdrowia

Protestujący starli się w piątek z członkami argentyńskiej prefektury marynarki wojennej w Buenos Aires podczas protestu argentyńskich pracowników służby zdrowia.

Pracownicy służby zdrowia domagają się podwyżek ich wynagrodzeń oraz tego, aby setki pracowników niestałych dołączyły do ​​personelu różnych służb zdrowia.

Oto jedna z wypowiedzi demonstrantów: „Powiedzieli nam, że jesteśmy niezbędni, ale traktowali nas jako jednorazowych, ponieważ musieliśmy porzucić życie wielu towarzyszy i innych, aby zachorować z bardzo poważnymi konsekwencjami zakażenia COVID, jako konsekwencje ekspozycji COVID są dobrze znane. Minister Moroni wydał rezolucję, która odsyła pielęgniarki do pracy w szczytowym momencie pandemii. Ani łóżko, ani respirator nie zmusi nas do pracy”.

Oprawa graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *