3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#7 Przegląd Narodowy 5- 11 grudnia 2016 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Głównym wydarzeniem minionego tygodnia był zdecydowanie Kongres Programowy Ruchu Narodowego (KLIK)(KLIK). Wśród zaproszonych gości obecnych było sporo czołowych postaci naszego środowiska, m.in. Grzegorz Braun, prof. Jerzy Robert Nowak, prof. Jacek Bartyzel, Marian Piłka, prof. Adam Wielomski  czy Gabriel Janowski. Nie zabrakło również delegacji Trzeciej Drogi. Po kurtuazyjnych wystąpieniach, polegających głównie na pochlebstwach i wzajemnym poklepywaniu się po plecach przyszedł czas na prezentację programu, czyli główny powód kongresu. Tam najpierw przemówił Robert Winnicki w dobrym, mocnym przemówieniu (KLIK), następnie Witold Tumanowicz, Michał Wawer i Krzysztof Bosak zaprezentowali poszczególne kierunki programu „Suwerenny Naród w XXI wieku” (KLIK).

***

Jeśli chodzi o przedstawiony program to opublikujemy analizę krytyczną tego dokumentu. Chcemy obiektywnie prześwietlić cały „Suwerenny Naród w XXI wieku” z punktu widzenia narodowo- radykalnego. Poseł Winnicki podczas przemówienia wspomniał, iż ideowiec pozbawiony pragmatyzmu to awanturnik polityczny. Tak, to o nas. Niestety nie nauczyliśmy się pragmatyzmu, a idee traktujemy śmiertelnie poważnie. Jako awanturnicy polityczni uwielbiamy jednak rozmawiać i niezwykle nas cieszy, że narodowo-demokratyczna strona naszej sceny nie traktuję już swoich postulatów monopolistycznie. Zdając sobie sprawę, że nasze poglądy spowodują raczej krytykę ich programu  zdecydowali się nie tylko nas zaprosić, ale i- jak wspominają- niecierpliwie czekają na ocenę. Właśnie ta otwartość była dla nas najlepszą wiadomością całego ww wydarzenia. Uważamy, że nie sztuką jest pielęgnować nacjonalizm w własnym towarzystwie (choć większość narodowców nie stać nawet na to), ale go propagować i rozmawiać o nim, wszędzie gdzie to możliwe. Pierwsze wrażenie po ogłoszeniu programu jest takie, że możecie spodziewać się mocnej krytyki sporej jego części. Analizy oczekujcie na przełomie roku, choć najpewniej zdarzy nam się spóźnienie.

***

Głośnym echem odbiła się akcja ONR, która polegała na wręczeniu prezentów przez przebranego za św. Mikołaja narodowca dzieciom z świetlicy Caritas. Oburzenie wywołała opaska z falangą, która oczywiście nie zdruzgotała dzieci, ale media. W takiej sytuacji Caritas zrobił to, co każdy liberalny katolik w obliczu ataku. Wydali oświadczenie, w którym zapewnili o swojej niechęci wobec nacjonalizmu (KLIK). Oczywiście, Kierownik Główny ONR, Aleksander Krejckant, odpowiedział swoim pismem (KLIK), który naświetla sprawę żenującej postawy Caritas.  Inna rzecz, że warto zastanowić się nad sensem propagowania „ręki z mieczem” wśród dzieci.

***

Jak co roku przyszedł czas na pomoc potrzebującym co oprócz ONR, czyni również Młodzież Wszechpolska (KLIK). Nasze stowarzyszenie natomiast organizuję zbiórkę dla osób starszych (KLIK). Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tych i podobnych projektach.

***

Na portalu prawapolityka.pl ukazała się relacja z Kongresu Wartości Życia Osób Niepełnosprawnych nad którym objęliśmy patronat medialny. Kongres odbył się  pod przewodnictwem dr Bawera Aondo- Akaa, a obecni byli m.in. Mariusz Dzierżawski, prof. Bogdan Chazan czy Marek Jurek (KLIK).

***

Nasi koledzy z Małopolskich Patriotów zorganizowali również już VII Marsz Pamięci, czyli krakowską antykomune. Przed marszem można było udać się na „Spotkanie z żywą historią” na temat Stanu Wojennego, z którego zamieściliśmy relację na naszym portalu (KLIK).

***

Nie daje o sobie zapomnieć duet Kowalski & Chojecki. Zawsze wprowadzali pewien folklor w dyskusję, ale niestety obniżanie jej poziomu musiało skończyć się upadkiem. Krytyka na temat spotkania Ruchu Narodowego z Song Hongbingiem argumentowana tym, że jest on chińczykiem, gdzie jest aborcja to jednak jest poziom, z którym nie da się rozmawiać (KLIK). Gdy dodali do tego jakiegoś – z całym szacunkiem (albo dobra: nie z całym)-  śmieszno-żenującego „przedsiębiorce z Tajwanu” to już naprawdę nie da się poważnie traktować tych ludzi. Antyrosyjska histeria, utożsamianie patriotyzmu z serwilizmem wobec USA i protestantyzm  mogliśmy kwitować uśmiechem z nutką politowania. Szaleństwo i głupota wpływają jednak na nasze zdrowie psychiczne, a w takiej sytuacji musimy odpocząć od recenzowania dla Was filmików z Idź Pod Prąd.

***

Pozostańmy jeszcze przy pokręconych drogach życiowych. Informowaliśmy, że były ksiądz Jacek Międlar stał się publicystą. To i filmiki z pieskiem w tle, jednak nie wystarczyły i Międlar stał się teraz działaczem tworzącym oddziały Polski Niepodległej (KLIK). Aż boimy się pomyśleć co będzie jutro, nie mniej jednak życzymy jak najlepiej.

***

W ostatnim tygodniu mieliśmy prawdziwy wysyp narodowych czasopism. Wyszedł ostatni numer Templum Novum (KLIK). Pismo ciężko dostać, nakład to rzekomo tylko 300 sztuk, a w dodatku redakcja zapowiada, że jest to ostatni numer tego czasopisma. Tym bardziej zachęcamy do kupna, a  redakcje Templum Novum do kolejnych inicjatyw wydawniczych. Oprócz tego można już zakupić drugi numer dwumiesięcznika Wszechpolak (KLIK), który otrzymaliśmy do recenzji od ich redakcji. Nie można również zapomnieć o kolejnym numerze Polityki Narodowej (KLIK). Również zaopiniowania przez nas tego pisma możecie się spodziewać się na naszym portalu. Jeszcze w tym roku powinniśmy doczekać się też drugiej książki Łukasza Growera, autora DrogaLegionisty.pl pt. Nienawidzę świata, który mnie nakręca (KLIK).

***

Uzupełnieniem naprawdę dobrego tygodnia dla polskiego nacjonalizmu niech będą publikację internetowe. Zaczniemy od kultury, czyli opowiadania Stefana Gardyńskiego (KLIK) w ramach konkursu Orle Pióro- nacjonalistyczna strona kultury. O imigrantach ciekawie rozprawia Filip Palkowski na Xportal.pl (KLIK), a o młodzieży Paweł Luberacki na Kierunki.info.pl (KLIK). Całość doskonałej pracy Dominique Vennera „Ku krytyce pozytywnej” opublikowaliśmy na naszym portalu (KLIK). Na czas Adwentu warto również przeczytać tekst naszego stałego publicysty, księdza Stefana Radziszewskiego (KLIK). Polecamy również zapis wykładu redaktora naczelnego Xportal.pl Bartosza Bekiera dla CEPowiśle „Wojny IV generacji” (KLIK). Co środę na naszym portalu znajdziecie ciekawe tłumaczenie z świata geopolityki z naszym komentarzem. Tym razem tematem są wybory w Włoszech (KLIK). Warto również przeczytać wywiad z Tomaszem Jazłowskim, prezesem Ruchu Christus Rex (KLIK) (KLIK).

***

Mamy nadzieję, że dzisiejszy Przegląd Narodowy podoba Wam się choćby w takim stopniu, jak nam poniższa piosenka:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.