3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#8 Przegląd Narodowy 26 grudnia 2016- 1 stycznia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Serdecznie witamy wszystkich po dwutygodniowej przerwie w Przeglądzie Narodowym. Musimy się usprawiedliwić, że naprawdę nie mieliśmy wpływu na pewne problemy i brak możliwości wrzucania dla Was tej rubryki. Obecnie wszystko się ustabilizowało i co poniedziałek będziecie otrzymywać świeże informacje z arcyciekawej sceny nacjonalizmu.

***

Dobrze, gdyby powrót Przeglądu Narodowego był z tak zwanym- przez przesiąkniętych coachingowym bajdurzeniem niedoszłych milionerów- efektem „wow!”. Niestety, ostatni tydzień roku siłą rzeczy nie obfituję w zbyt wiele ciekawych wydarzeń. W związku z tym, w dużym skrócie i z jeszcze większym subiektywizmem postaramy się podsumować zmiany jakie dokonały się w 2016 roku w naszym ruchu. Podzielimy go sprawiedliwie na trzy pozytywne i negatywne prądy które zauważyliśmy w minionym roku.

***

Zacznijmy od plusów. W samych organizacjach narodowych w Polsce można zauważyć modę na pogłębianie idei. Często jest to jeszcze robione po omacku, jednakże na tle innych lat jest to spora zmiana. Wydaję się, że zauważono iż marsze, plakaty i ulotki mogą być jedynie uzupełnieniem działalności, natomiast jej kwintesencją jest rozwijanie samego siebie i towarzyszy walki w idei. Wierzymy, że ten trend utrzyma się. W związku z tym, nazwijmy to górnolotnie- rodzącym się intelektualizmem nacjonalistycznym- naturalnie odeszły w zapomnienie dla większości, chore i uwłaczające alianse z liberałami, korwinistami czy socjalistami. To prawda, że lobby tych idei jest nadal spore w naszym ruchu, ale mamy optymistyczne wrażenie, że- przynajmniej w wewnątrz większości grup- dyskusja toczy się jednak na płaszczyźnie narodowo- radykalnej. Pomaga w  tym coraz lepszy poziom wydawnictw i portali. W tym oczywiście- nieskromnie się pochwalimy- naszego.

***

Negatywne aspekty są widoczne gołym okiem. To, że kierownictwa organizacji w końcu chwyciły za książki i namówiły do tego najbliższe grono, nie zmienia faktu, że większość zwolenników marszów narodowych to kompletni ideowi ignoranci. Trudno nie odnieść wrażenia, że wspólne akcje organizujemy z ludźmi, którzy generalnie powinni stać po drugiej stronie barykady. Zachwyt nad sojuszem kibiców i narodowców wydaję się, że powoli dobiega końca, ale jednak pozostały u nas osoby do których nie udało dotrzeć się z żadną ideą wyższą niż „raz sierpem, raz młotem…”. To zdecydowanie powinno być zadanie numer 1 dla każdego świadomego nacjonalisty na ten rok: skorzystanie z mody na patriotyzm, póki jeszcze ona trwa, by wzmocnić nasz ruch nie tylko na ulicy. Drugi minus: nasza naiwność. Fałszywi prorocy, siewcy chaosu pojawiają się w szeroko pojętym ruchu narodowym i dla wielu z nas wystarczy, gdy pomachają flagą i rzucą kilka frazesów o miłości do Ojczyzny, a my już padamy na kolana. W pokerze (polecamy!) ważnym terminem jest słowo: sprawdzam. Róbmy to jak najczęściej. Zarówno na naszym podwórku, jak i wśród „zbawców” z zagranicy. Nie bardzo mamy pomysł na trzeci aspekt negatywny, więc troszkę na siłę wymienimy zapalczywość. Doświadczyliśmy jej, gdy nasza delegacja pojechała ostatnio na Kongres Programowy Ruchu Narodowego. Nie podpisywaliśmy żadnej lojalki, po prostu koledzy z RN uznali, że fajnie gdybyśmy poznali ich program, więc nas zaprosili i tyle. Wielu krzyczało wtedy „tylko nie z tymi z RN”. Nikogo już nie interesował ten program, tylko kto go organizuje. Skoro chwyciliśmy za książki, umacniamy swoją idee, jesteśmy jej pewni to spróbujmy również rozmawiać z tymi, którzy nas do tego zapraszają. Nawet jeśli nie są twardogłowymi trzeciopozycjonistami. Na pewno nie zaszkodzi to naszemu rozwojowi.

***

W minionym tygodniu praktycznie wszystkie organizacje pomagały potrzebującym. To już tradycja, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia narodowcy kończą rok akcjami charytatywnymi. Pomagali działacze Młodzieży Wszechpolskiej (KLIK), Obozu Narodowo- Radykalnego (KLIK) i oczywiście Trzeciej Drogi Kielce (KLIK). Nie były to jedyne akcje narodowców. Wszechpolacy w Lublinie zachęcali do kupowania polskich produktów (KLIK) Upamiętniono również bohaterów Powstania Wielkopolskiego przez ONR w Bydgoszczy (KLIK) i MW w Poznaniu (KLIK). W Katowicach ONR manifestował przeciwko islamskiemu terrorowi (KLIK).

***

Zachęcamy do uczestnictwa w zabawie Kosmita Roku. Już ogłosiliśmy listę nominowanych do tego zaszczytnego tytułu. Wyścig zapowiada się pasjonująco, a my szukamy sposobów na kontakt z potencjalnymi zwycięzcami , by mogli odebrać nagrodę  na którą tak ciężko ich szaleństwo pracowało. Prosimy o głosowanie, zaproszenie znajomych i udostępnienie naszego wydarzenia Kosmita Roku 2016.

***

Dobrze rozpocząć rok od dobrej dawki idei. Już wspominaliśmy, że zarówno Magna Polonia, Polityka Narodowa jak i Wszechpolak zadbały byśmy mieli co czytać w długie zimowe wieczory. Tego ostatniego zresztą już zrecenzowaliśmy w redakcji (KLIK), spodziewajcie się również kolejnych opinii. Zachęcamy też do kontaktu na redakcja@3droga.pl, gdybyście chcieli by ocenić Wasz periodyk/pismo etc

***

Na narodowych portalach również nie można narzekać na brak ciekawej lektury. Szczególnie wybijają się tutaj Manifest New Resistance zamieszczony na Xportal.pl (KLIK) i rewelacyjny tekst Podkomendanta Marcosa „Nasz świat jest naszą bronią” zamieszczony na naszym portalu (KLIK). Choć nasze poglądy znacznie się różnią na temat gospodarki to polecamy wywiad na ten temat z Krzysztofem Bosakiem (KLIK). Jak zawsze w formie jest Adam Busse piszący o Syrii (KLIK) na Kierunki.info.pl. W tym temacie polecamy nasze tłumaczenie tekstu Jana Oberga o Aleppo z redakcyjnym komentarzem (KLIK) i fotografie z Katedry św. Eliasza opublikowane przez Xportal.pl (KLIK). . Mamy nadzieję, że zauważyliście, iż co środę publikujemy takowe tłumaczenie z komentarzem. Czekamy oczywiście na opinie. Z Syrii przechodzimy do Watykanu, gdzie Papież Pius XII wygłosił piękne przemówienie o życiu na wsi (KLIK). O Powstaniu Wielkopolskim i przy tym zachęcie do licznej dzietności można przeczytać na narodowcy.net (KLIK). Szczerze mówiąc uważamy ten tekst za raczej średni, ale polecamy trochę na zachętę dla kolegów z redakcji ww portalu, gdyż widać tam od dawna mocny spadek formy.

***

Dzisiaj rocznica śmierci Romana Dmowskiego. My wszyscy z niego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.