3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#9 Newsroom, 20.09.21 – 10.10.21

23.09.2021

USA, Nowy Jork – Spotkanie Ministrów Spraw Zagranicznych

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przeprowadził w czwartek w Nowym Jorku rozmowy z byłym sekretarzem stanu i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Henrym Kissingerem, francuskim ministrem spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drianem i saudyjskim ministrem spraw zagranicznych Faisalem bin Farhanem Al Saudem.

Podczas rozmów z saudyjskim ministrem spraw zagranicznych Ławrow zwrócił uwagę na wygodę prowadzenia rozmów w formie szybkich spotkań, ale podkreślił, że „nie może to zastąpić normalnych negocjacji dobrym obiadem i kolacją”.
Ze swojej strony Faisal bin Farhan Al Saud zapewnił, że politycy „będą mieli na to czas w niedalekiej przyszłości”.

25.09.2021

Chile, Iquique – Portest przeciwko nielegalnej migracji

Masowy marsz przeciwko nielegalnej migracji zakończył się w sobotę spaleniem dobytku z obozu dla migrantów w północnym mieście Iquique. Widać było, jak protestujący wrzucają do ognia namioty, materace, a nawet wózek dziecięcy. Tysiące protestujących przemaszerowało przez miasto niosąc chilijskie flagi i tablice z napisami „Wenezuelczycy precz!” i „Zamknij granicę teraz!”. Protest miał miejsce dzień po tym, jak policja ewakuowała obóz dla migrantów, który został założony na rok na placu miejskim.

30.09.2021

Sudan, Khartoum – demonstracje zwolenników rządu tymczasowgo

Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice Chartumu, domagając się w czwartek, by armia sudańska ustąpiła i pozwoliła całkowicie cywilnemu rządowi tymczasowemu na przejęcie władzy. Masową skalę demonstracji można było zobaczyć na nagraniu z dronów, gdzie tłumy machają flagami narodowymi i skandują hasła przed siedzibą Rady Suwerenności Sudanu.

Demonstranci byli niezadowoleni z szybkości przechodzenia na rządy czysto cywilne i demokrację, a także z wysiłków zmierzających do likwidacji poprzedniego rządu. Sudan jest kierowany przez tymczasową radę, wspólne ciało wojskowo-cywilne, które rządzi krajem od 2019 roku, po tym, jak prezydent Omar al-Baszir został odsunięty od władzy po miesiącach protestów. Napięcia między wojskowymi i cywilnymi przedstawicielami w radzie wzrosły po nieudanej próbie zamachu stanu 21 września.

2.10.2021

Grecja, Saloniki – Prawicowy protest w obronie zatrzymanych po środowych zamieszkach.

Prawicowy protest został zorganizowany na rzecz studentów zatrzymanych w ostatnich starciach z lewicową grupą studencką i policją. W wiecu poparcia prawicy, skierowanym przeciwko komunizmowi, wzięło udział około tysiąca osób. Nacjonaliści zakończyli wiec odśpiewaniem hymnu narodowego.

Ruch w centrum miasta został zablokowany na dwie godziny, a kilka samochodów zostało uszkodzonych podczas protestów. Według lokalnych raportów aresztowano dwóch kontrprotestujących, aktywistów skrajnej lewicy, którzy w niewielkiej liczbie osób zebrali się wokół protestujących wywołując kilka ulicznych bójek.

Wspierana przez Złoty Świt prawicowa grupa młodzieżowa brała udział w starciach w szkole w Salonikach w środę (29.09.2021). Grupa zaatakowała lewicowy wiec racami, kamieniami i bombami benzynowymi podczas demonstracji przeciwko rządowym reformom edukacji.

3.10.2021

Meksyk, Mexico City – Marsz na rzecz Kobiet i Życia

Około 10 tysięcy protestujących zgromadziło się przed Audytorium Narodowym, aby wziąć udział w niedzielnym „Narodowym Marszu na rzecz Kobiet i Życia” w Mexico City. Kilka różnych organizacji pro-life i Konferencja Episkopatu Meksyku wezwały do ​​wiecu w proteście przeciwko rezolucji Sądu Najwyższego kraju przyjętej 7 września, która uznała kryminalizację aborcji za niekonstytucyjną.

Protestujący trzymali transparenty religijne przedstawiające Jezusa Chrystusa i Maryję Dziewicę z Guadalupe oraz znaki z napisem „tak dla życia” i „moje serce bije”, gdy szli przez miasto. Aktywistka Claudia Guadalupe Mojica nazwała sąd orzekający „kulturą śmierci” i powiedziała, że ​​wielu obywateli nie zgadza się z tą decyzją.

„Nie jesteśmy za aborcją, chcemy życia. Tego właśnie chcemy, życia, ponieważ aborcja jest pogwałceniem praw człowieka dla wszystkich rodzin” – powiedział inny protestujący Guadalupe Ortega. Ponieważ Meksyk ma jedną z największych wspólnot rzymsko-katolickich na świecie, w tym wiele grup promujących całkowity zakaz aborcji, dekryminalizacja aborcji jest postrzegana jako wielkie zwycięstwo w ich sprawie przez grupy obrońców praw kobiet.

Oprawa Graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *