3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

#9 Przegląd Narodowy 2- 8 stycznia 2017 roku

Formuła naszej rubryki Przegląd Narodowy ma być w swoim założeniu subiektywna, często też z przymrużeniem oka traktująca różne wydarzenia. Będziemy w taki sposób podsumowywać tydzień z nacjonalistycznego światka i publikować nasze wnioski w każdy poniedziałek. Poniższy artykuł nie służy obrażaniu kogokolwiek. Wiele z interesujących tematów mogliśmy po prostu przeoczyć, inne wolimy pozostawić bez komentarza. Jeżeli masz uwagi, chętnie porozmawiamy. Napisz na redakcja@3droga.pl, ewentualnie skomentuj ten artykuł. Będziemy wdzięczni za uwagi.

***

Aura za oknem, a także coroczny letarg w jakim w pierwszych tygodniach stycznia są wszystkie opcje polityczne uśpiły działania nacjonalistów. Nasze środowisko pobudziły dopiero wydarzenia w Ełku. Wyważone dobre oświadczenie wydał Ruch Narodowy (KLIK), a manifestacje w mieście tego tragicznego wydarzenia zorganizowały Obóz Narodowo- Radykalny i Młodzież Wszechpolska (KLIK), które zresztą skutkowało nowymi strukturami ONR w Ełku. Na ten temat próbował dyskutować również Robert Winnicki w programie „Tak czy nie” z Piotrem Szumlewiczem (KLIK), jednak niestety dzięki „dziennikarce” Polsat News rozmowa poszła w żenującą dywagacje o tym czy poseł z Ruchu Narodowego lubi kebaby czy nie. Tragedia. Do Nowa TV zaproszony został również Krzysztof Bosak, który w programie „Tu i teraz” (KLIK) świetnie reprezentował narodowy pogląd. Szkoda, że zamiast oglądać powyższe programy i choć trochę używać rozumu, większość bawełnianych narodowców swoje wnioski wyciąga z memów na temat wyżej wymienionych wydarzeń. One zaś często sięgają dna. Nie mniej jednak oceniając całościowo sytuacje dobrze się stało, że narodowcy nie przeszli obojętnie wobec tego nieszczęścia.

***

Apropos dna. Marian Kowalski wciąż nagrywa swoje filmy. Niektórzy nasi koledzy sugerują nam, byśmy milczeli na temat programu Kowalski & Chojecki, gdyż były kandydat na prezydenta niejako sam się wypisał z idei narodowej i myślenia. Nie zgadzamy się. Będziemy przypominać i mówić o nim cały czas. A to dlatego, że traktujemy go jak symbol. Najsmutniejszy z możliwych symboli ruchu narodowego w Polsce. Już wyjaśniamy o co nam chodzi. Nie uważamy go za hochsztaplera, który niczym Roman Giertych udawał narodowca, by zbić kapitał polityczny. Nie, to prawdopodobnie całkiem przyzwoity, prostolinijny człowiek, którego nagle zrobiono naszym reprezentantem. A on po prostu się zgodził.  Ma dziś stosunkowe duże poparcie, bo jest idealnym plenipotentem ludzi noszących patriotyczne koszulki. Twardy, walnie pięścią w stół, powie coś niby mocno i niby patriotycznie. Cóż dziwić się chłopakom, którzy tylko ulegli patriotycznej modzie, myślącym, że właśnie to jest nacjonalizm. A Marian absolutnie nie zmusza do myślenia. Nie jest więc winą jego ani jego fanów, iż dziś może on bezkarnie kompromitować naszą idee. A robi to praktycznie codziennie. Winni jesteśmy my, czyli grono świadomego nacjonalizmu. Nikt nie krzyknął, nikt się głośno nie sprzeciwił, nikt tak naprawdę nie wiedział kim on jest, więc w ciemno uznano, że tak powinno być. W najlepszych wypadkach (jak bijąc się w piersi zrobiła Trzecia Droga) machnięto ręką, mówiąc „nie nasz cyrk, nie nasze małpy”. Jednak, czy tego chcemy czy nie- to jest nasz cyrk. Jeśli mówimy o wykorzystywaniu patriotycznej mody, to nie dajmy jej kanalizować przez ludzi tego pokroju. Zawalczmy o nią.  Poza wszystkim, oczywiście należy wspomnieć o najbardziej w naszym przekonaniu upokarzającym (ale i najważniejszym) epizodzie w Ruchu Narodowym (razem z ONR), gdzie nie tylko zaakceptowano, ale wysunięto nam taką propozycje. Czy przed tym nikt z Kowalskim nie porozmawiał? Czy po prostu uznano, że „jakoś to będzie”? No jakoś jest. Źle.

***

No dobra, co było to było. Tak czy tak, w ostatnim tygodniu Kowalski i Chojecki rozmawiali na temat Izraela. Ponieważ państwo syjonistyczne poparło w jakimś oświadczeniu Trumpa, zadowoleni wielbiciele służby wobec USA, uznali, że właściwie Izrael to państwo narodowe i powinno stanowić wzór dla nacjonalistów. To jeszcze nic. Wspomnieli, że walka z Palestyńczykami toczy się o kilka domków i -o zgrozo- jest raczej symboliczna.  Zgadzamy się, że syjonistyczne państwo dba o swoje interesy, jednakże w żaden sposób nie może- panowie z Lublina- być wzorem dla narodowców. A to z prostego powodu. Państwo Izrael to państwo terrorystyczne, destabilizujące mordem Bliski Wschód od momentu swojego powstania. Jest to twór, który z założenia ideologicznego walczy z każdym ruchem niepodległościowym na świecie. Wy o tym nie wiele wiecie, bo niepodległość to dla Was jak u Macierewicza- służba USA, ale jednak tak jest. Jest to państwo, które pozbawiło życia tysięcy Palestyńczyków, a resztę doprowadziło do wegetowania w nędzy i strachu. Co emisje trzymacie Nowy Testament w rękach i nie macie problemu z kłamaniem na temat tej „walki o symbole”. Kurtyna odsłonięta. Jesteście zerami.

***

Na dziś dość o Kowalskim. Ale za tydzień znów Wam przypomnimy kim był Wasz reprezentant. Niech będzie to nasz wspólny wyrzut sumienia. Takt TV nagrał podsumowanie roku w środowiskach narodowych i „wolnościowych” (KLIK). Pomijając rozmowy na temat wyżej wspomnianego, na szczęście niedoszłego prezydenta, nawoływali do kolejnego połączenia się narodowców z korwinowcami. No to my zaapelujemy o coś kompletnie odwrotnego: nigdy więcej liberalizmu w naszej idei. Nie brudźmy już jej więcej. Będziemy powtarzać bez końca: idea narodowa nie potrzebuje innych idei do życia. Potrzebuje ich śmierci.

***

Żeby nie było, że tylko narzekamy to nadeszła świetna wiadomość o ułaskawieniu Marcina Falkowskiego, który mógł trafić do więzienia za rzekomą napaść na funkcjonariusza. Polecamy poczytać szczegóły jego sprawy (KLIK). Szkoda, że Piotr Rybak nie miał takiej pomocy.

***

Co można poczytać w narodowym internecie? Całkiem nieźle rozpoczął funkcjonowanie portal MagnaPolonia.org, jak zawsze sporo materiałów wrzuciły Kierunki.info. Na naszym portalu wszystko już wróciło do normy, a więc wczoraj mogliście przeczytać Tygodnik Antystemowy (KLIK), w środę dobre tłumaczenie z komentarzem na temat Al- Assada (KLIK) i międzynarodowej rozgrywki wokół niego. Polecamy klasyka, czyli Feliksa Konecznego, który znów zagościł na naszych łamach (KLIK); wideo, które będzie przez nas proponowane jeszcze częściej- tym razem o Banku Goldman Sachs (KLIK), a także rewelacyjne opowiadanie Szczura, czyli Dawida Kaczmarka (KLIK). Ciekawe rozmyślania na temat prawicy i lewicy Alaina Soral opublikował Xportal.pl (KLIK).

***

Już jutro polecamy interesująco zapowiadającą się debatę Roberta Winnickiego z Piotr Szumlewiczem na temat poprawności politycznej w Białymstoku (KLIK), a 12 stycznia zapraszamy do Krakowa na wykład dra Bawera Aondo- Akaa pod tytułem „Dystrybucjonizm G.K. Chesterona” (KLIK).

***

Dostaliśmy sporo pytań o analizę krytyczną programu Ruchu Narodowego. Chcemy jednak, by opracowanie było wystarczają kompetentne, więc prosimy o cierpliwość. Na pewno taka publikacja będzie na naszym portalu, już jest przygotowywana. Cały czas też zachęcamy do kontaktu na maila: redakcja@3droga.pl

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.