3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Abp Wojciech Polak: Aprobata dla nacjonalizmu jest wręcz herezją

To jest po prostu niesamowite, jak bardzo niedorzeczny ogląd rzeczywistości potrafią mieć hierarchowie i do jakich absurdalnych potrafią dojść wniosków. Wniosków nie tylko absurdalnych, co mających druzgocący wpływ na życie Kościoła Powszechnego – i to od wewnątrz.

Najnowszym tego rodzaju przypadkiem jest wypowiedź prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, który podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy w następujący sposób ocenił myśl narodową, nacjonalizm:

„Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego co jest istotą chrześcijaństwa.”

Nie jest przypadkowym powiedzenie, ze ryba psuje się od głowy. Arcybiskupowi wtórował dominikanin o. Maciej Zięba wyrażając opinię, że nacjonalizm jest to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Na naszych oczach dokonuje się wielki sukces masonerii i wrogów Kościoła Świętego, którzy określani są mianem jego przyjaciół, jego zaś wierni nazywani heretykami, a sam Kościół wraz z swoimi owcami prowadzony na skraj upadku.

Abp Polak podjął by słuszniejszą decyzję robiąc przegląd stanu duchowieństwa pod kątem formacji i przypadków herezji, nie oceniał myśl nacjonalistyczną, o której widać nie ma bladego pojęcia.

Na koniec przypomnijmy sobie słowa papieża Piusa XI:

„Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny, ani nacjonalizmu; przeciwnie, kontroluje on go, uświęca i ożywia.”

Na podstawie:
telewizjarepublika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.