Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Andrzej Duda: Podstawą nacjonalizmu i ksenofobii jest nienawiść

Na spotkaniu Strategii Polskiej Polityki Historycznej, jej gospodarz Andrzej Duda jak każdy prawicowiec powoływał się na wielkie patetyczne słowa o Polsce i jej historii i jak każdy prawicowiec nie będzie miał problemu z jej sprzedaniem. W jego krótkim wystąpieniu padły następujące słowa, które nie pozostawiają wątpliwości co do tego jaki wzór patriotyzmu ustali PiS:

Kiedy patrzę na zachowanie młodych Polaków, na hasła podnoszone w różnych miejscach, to przypominają mi się słowa Lecha Kaczyńskiego – nie wolno postawić znaku równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, dlatego że ich źródła są inne. Podstawą patriotyzmu jest miłość, podstawą nacjonalizmu i ksenofobii jest nienawiść

Lech Kaczyński. Wzór patriotyzmu. Podpis pod Traktatem Lizbońskim, ostatecznie grzebiącym nadzieję na suwerenne państwo. Prawo i Sprawiedliwość, które za filary  patriotyzmu uznaję wiernopoddańczość Stanom Zjednoczonym, walkę dla syjonizmu i oddanie Unii Europejskiej. Wiadomo jednak, że kieruje nimi miłość. A nami- nacjonalistami- nienawiść. Może i jest trochę w tym racji, bo nienawidzimy każdego kto pluje na Polskę. Każdego demoliberalnego politykiera, który swoją mordę wyciera sobie patriotyzmem, jednocześnie niszcząc nasz naród. Wynika to jednak z wielkiej miłości: do Polski, do Boga, do Wolności.

źródło: Kresy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.