3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Andrzej Duda: „Poważni politycy są za Unią Europejską”

Lider .Nowoczesnej Ryszard Petru przed sobotnim marszem KODu rozpalał wśród Polaków obawy, wedle których rządy PiSu wyprowadzą III RP z unijnych struktur, a więc według niego „wypchną nas z Europy”. Petru nie zdążył – zresztą podobnie jak część osób uważających się za „nacjonalistów” –  do tej pory zauważyć wiernopoddańczości rządu wobec Brukseli, choć ten ma gust w tym temacie taki sam, jak i lider .Nowoczesnej i co rusz o tym przypomina. Petru, Duda, Szydło i knypek Kaczyński grają w jednym kwartecie, który klęka przed zewnętrznymi ośrodkami władzy. Różni ich jedynie pozycja, z której się uginają. Sam prezydent III RP postanowił wyjaśnić sprawę i zapytany o dialog z „opozycją” odpowiedział jak jego poprzednicy z PO:

„Punktem w dużym stopniu jednoczącym jest nasze członkostwo w Unii Europejskiej, bo przecież nie mamy żadnych poważnych polityków dzisiaj, którzy mówią, że powinniśmy opuścić Unię Europejską.”

Panie Petru, Unia Europejska – co najważniejsze – to nie Europa, bo UE Europę zniszczyła; wy, to nie opozycja; PiS to nie „eurosceptycy”; wszyscy jesteście pro unijnymi popłuczynami, a więc występujecie przeciwko Polsce i Europie i właściwie moglibyście zbijać sobie przysłowiowe piątki i iść razem w marszu, gdyż w gruncie rzeczy różni was niewiele – wszyscy jesteście poważnymi politykami.

Na podstawie:
rmf24.pl/wprost.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.