3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Angela Merkel: Będziemy kontynuować politykę migracyjną. Zamknięcie granic jest sprzeczne z konstytucją

Angela Merkel pomimo słabego wyniku wyborczego swojej partii CDU do regionalnego parlamentu w Berlinie powiedziała, że zmiana polityki migracyjnej byłaby niezgodna z konstytucją, fundamentem etycznym CDU oraz jej osobistymi przekonaniami, dlatego nie można wcielić w życie postulatu obywateli domagających się zamknięcia granic dla obcych.

Szefowa rządu przyznała, że popełniono mnóstwo błędów w polityce migracyjnej. Do takowych zalicza jednak tak absurdalne rzeczy, jak braki w działaniach na rzecz integracji imigrantów, podczas gdy wydawane jest na nią multum pieniędzy, czy obarczanie odpowiedzialnością za uchodźców euroregiony leżące na granicach zewnętrznych UE.

Merkel zapowiedziała, że będzie starała się lepiej tłumaczyć politykę migracyjną RFN oraz że sama – tak jak większość obywateli – nie chce powtórki z tego, gdy do kraju przyjechały „setki tysięcy imigrantów”.

CDU w wyborach do Izby Deputowanych w Berlinie uzyskała 17,6% głosów. Jest to wynik prawie o 6% mniejszy, niż w ostatnich wyborach. CDU straciła tym samym miejsce w rządzie regionalnym. Chadecy ponieśli porażkę również w Meklemburgii, gdzie po raz pierwszy dali się wyprzedzić antyimigracyjnej i antyislamskiej Alternatywie dla Niemiec (AfD).

Porażki są skutkiem prowadzonej przez rząd polityki migracyjnej, której sprzeciwia się lwia część społeczeństwa niemieckiego. W ubiegłym roku do RFN przybyło ponad milion imigrantów z zamiarem starania się o azyl.

Źródło:
pap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.