3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Angela Merkel: Postąpiłabym tak samo, jak rok temu. Niczego nie żałuję

Angela Merkel twardo obstawia przy obranym kursie. W wywiadzie dla „Bilda” przyznała, że dzisiaj podjęłaby taką samą decyzję dotyczącą otwarcia granic dla imigrantów, jak rok temu.

„Tak, postąpiłabym tak samo” – powiedziała i dodała, że zeszłego lata liczba imigrantów przybywających do RFN „wzrastała gwałtownie od miesięcy”.

Na długo przed 4 września (2015 r.) było wiadomo, że mamy do czynienia z wielkim wyzwaniem. Podczas tego weekendu (4-5 września 2015 r.) nie chodziło o otwarcie granicy dla wszystkich, lecz o niezamykanie granicy przed tymi, którzy znajdując się w sytuacji humanitarnego kryzysu wyruszyli pieszo z Węgier w naszym kierunku.

Angela Merkel podkreśliła, że „niczego nie żałuje” oraz dodała:

„Nie jestem człowiekiem, który od razu myśli o karze. Stworzyliśmy wspólny europejski program dotyczący imigrantów. Każdy musi wnieść do niego wkład. Dlatego ważne jest, by Polska współpracowała przy ochronie granic zewnętrznych, w misji NATO na Morzu Egejskim i przy pomocy dla krajów rozwijających się. O tym, kto i ilu uchodźców przyjmie, musimy stale rozmawiać.”

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.