3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Asma al-Assad: Proponowano mi ucieczkę z Syrii, by podkopać zaufanie narodu do prezydenta

Asma al-Assad, żona syryjskiego prezydenta Bashara al-Assada, w wywiadzie dla rosyjskojęzycznej telewizji Rossija 24 powiedziała, że miało miejsce zdarzenie, w którym proponowano jej, by uciekła z pochłanianej przez inspirowany z zewnątrz konflikt w Syrii. Dostała zapewnienie o bezpieczeństwie swoim i dzieci. Salwując się ucieczką miałaby zostać zabezpieczona finansowo.

Jak twierdzi Asma powodzenie inspirowanej przez wrogów jej męża ucieczki miało na celu podkopanie zaufania narodu syryjskiego do prezydenta. Żona Bashara nie ujawniła kto składał jej propozycję, choć łatwo się domyślić, u którego frontu miały swe źródło. W języku angielskim powiedziała:

„Byłam tu od początku i nigdy nie myślałam, że mogłabym być gdzieś indziej.”

„Tak, proponowano mi możliwość opuszczenia Syrii lub raczej ucieczki z Syrii. Te propozycje zawierały gwarancje bezpieczeństwa i ochrony dla moich dzieci, a nawet zabezpieczenie finansowe. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, o co chodziło tym ludziom. To była celowa próba podważenia zaufania narodu do prezydenta.”

Był to pierwszy udzielony przez 41-letnią Asmę al-Assad wywiad od początku konfliktu rozgrywanego w Syrii. Asma, która urodziła się w Londynie i pracowała jako bankier inwestycyjny, podkreśliła, że oferty, które nazywała „głupimi”, nie pochodziły od Syryjczyków.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *