3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Bashar al-Assad: Te dzieci uratowano dwa razy. Akcje ratownicze były sfabrykowane

W materiale szwajcarskiej telewizji SRF prezydent Bashar al-Assad został zapytany o słynne zdjęcie 5-letniego chłopca uratowanego z bombardowania w Aleppo.

„Zna pan to zdjęcie?” – zapytał dziennikarz przedstawiając zdjęcie chłopca.

„Oczywiście, widziałem je.” – odpowiedział al-Assad.

„Chłopiec jest cały we krwi, przestraszony, w szoku. Czy chciałby pan coś powiedzieć jego rodzinie?” – zadał pytanie z kartki  dziennikarz.

Bashar al-Assad podważył autentyczność zdjecia:

„Jest takie coś, co chciałbym powiedzieć. W internecie jest zdjęcie tego samego chłopca z siostrą. Oboje zostali uratowani przez tzw. „Białe Hełmy”, oddziały, które są tylko inną nazwą dla Frontu al-Nusra w Aleppo – powiedział prezydent Syrii.

„Te dzieci uratowano dwa razy. Za każdym razem podczas innej interwencji wspomnianych „Białych Hełmów”. Żadne z tych wydarzeń nie było prawdziwe. Wszystkie sfabrykowali.” – zakończył.

Prezydent Syrii już wcześniej podważał wiarygodność zdjęć i filmów z konfliktu w Syrii rozpowszechnianych przez zachodnie media. W wywiadze dla duńskiej telewizji z początku października powiedział, że „mogą one zostać zmanipulowane” i że to „część propagandy i demonizowania rządu Syrii”.

„Oczywiście na każdej wojnie są ofiary, niewinne ofiary i dlatego każda wojna jest zła. Jednak jeśli spojrzeć na te zdjęcia, które są promowane w zachodnich mediach, to trzeba zwrócić uwagę, że wykorzystują one tylko zdjęcia, które pasują ich politycznej agendzie. Mające na celu oskarżenie syryjskiego rządu.” – skwitował syryjski prezydent.

Źródło:
TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *