Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Bashar Al Assad: Terroryzm nie zna granic i w końcu „ugryzie” jego własnych zwolenników

Prezydent Syrii, Bashar Al Assad powiedział, że terroryzm nie zna granic i wkrótce zwróci się przeciwko tym, którzy teraz używają go jako narzędzia do wypełniania własnych celów. 

W wywiadzie udzielonym jednemu ze szwedzkich dzienników Assad powiedział, że terroryzm dlatego jest groźnym i poważnym zjawiskiem ponieważ nie zna on granic i nic nie jest w stanie ograniczyć jego działania:

Oni mogą uderzyć gdziekolwiek. Terroryzm to nie jest tylko krajowy problem. To nie jest nawet problem regionalny, to problem na skalę całego świata.

Syryjski przywódca zauważył, że obecnie terroryzm jest tak groźny dla wszystkich, ponieważ roztoczono nad nim: „polityczny parasol, tworzony przez wiele krajów i politycznych przywódców mieszkających głównie na Zachodzie„. Po chwili dodał:

Tym razem jest to bardziej niebezpieczne, gdyż my nie mamy odpowiedniego prawa międzynarodowego, a wy nie macie efektywnej międzynarodowej organizacji, która mogłaby by obronić dany kraj, przed drugim, który będzie zamierzał użyć terroryzmu jako pretekstu do osłabienia i zniszczenia innego kraju, tak jak ma to miejsce teraz w Syrii.

Rozmawiając ze szwedzkimi dziennikarzami  o problematyce rozwoju terroryzmu na Bliskim Wschodzie, nie sposób było uniknąć pytania o jego sponsorów, czyli o Turcję, Katar i Arabię Saudyjską:

Turcja, Katar i Arabia Saudyjską nie są niepodległe, dlatego ich rządy nie działają według własnych planów i pomysłów. Pomimo tego faktu, nie można powiedzieć też, że ich plany uległy jakiejkolwiek zmianie. Nadal wspierają tych samych terrorystów co wcześniej, ponieważ ich zachowanie nie jest związane z kryzysem w Syrii. Od lat wspierali: terrorystów w Afganistanie,  ideologię wahabitów, ekstremizm prowadzący do zamachów w Europie. Teraz wybrali tych samych ludzi, tylko noszących inne nazwy i występujących pod innymi markami w Syrii. Tak więc nic się nie zmieniło, ponieważ dla nich to jest naturalne zachowanie.

Źródło: Al Manar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.