Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

BBC: Kolor skóry warunkiem przyjęcia na staż. Białym dziękujemy!

Pewnie nie raz spotkaliście się ze stwierdzeniem, że narodowość czy rasa są przeżytkiem i nie mają znaczenia, jednak ciągle udowadnia nam się, że jest inaczej, a wszelkie antyrasistowskie działania wymierzone są w gruncie rzeczy w białych.

Wyobrażacie sobie jaki skandal wybuchłby po tym, jakby osoby aplikujące na ofertę dwunastomiesięcznego stażu jako młodsi scenarzyści w BBC dostały na e-mail informację zwrotną, że nie mogą zostać przyjęte, ponieważ nie są białe? Pewnie tak.

A teraz wyobraźcie sobie, że kandydaci aplikujący właśnie do BBC i to właśnie na taki staż zostali poinformowani o tym, że stacja dziękuje za zgłoszenia, ale oferta nie jest skierowana do białych, lecz do osób „pochodzących z afrykańskich lub azjatyckich mniejszości etnicznych”.

BBC oczywiście tłumaczy się, że przyjmowanie takich osób ma zminimalizować w dziale scenarzystów tzw. „nierówność”, dlatego traktuje nierówno kandydatów na podstawie ich koloru skóry, ale przecież wykluczenie białych to „dyskryminacja pozytywna”.

Na podstawie:
parezja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.