3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Beata Szydło: Budujemy przyszłość UE. Posądzanie nas o nacjonalizm jest obraźliwe

Na kanwie debaty w Parlamencie Europejskim o Trzeciej RP PiS utrwalił swoje systemowe stanowisko. Dla niektórych obserwatorów nie stanowi to zaskoczenia, ponieważ takie sytuacje zdarzały się już niejednokrotnie, nawet w niedalekiej przeszłości, czyli po objęciu władzy przez obecne ugrupowanie.

Premier Beata Szydło szybko wyprowadziła z błędu europosłankę Barbarę Spinelli, która posądziła rząd o „neonacjonalizm stojący w sprzeczności z wartościami europejskimi”. Szydło odparowała krótką, ale jakże treściwą odpowiedzią:

„Nie jesteśmy partią nacjonalistyczną. Takie sformułowania uważam za obraźliwe. Nie będę ich komentować.”

Nie zapomniała również wyrazić troski o przyszłość Unii Europejskiej, która pozbawiła nas niepodległości oraz narzuca nam swoje decyzje.

„Polska to piękny kraj, Polacy to dumny naród; zbyt długo czekaliśmy, by cieszyć się wolnością, sprawiedliwością, suwerennością, byśmy dzisiaj te wartości zaprzepaścili, to jest dla nas bezcenne. Jestem przekonana, że w dialogu i porozumieniu będziemy razem budowali przyszłość UE.”

Problem polega na tym, że nasz naród już dawno temu został pozbawiony wolności i suwerenności oraz zapomniał czym jest sprawiedliwość, a trwanie w strukturach UE utrwala ten stan rzeczy. Nic więc dziwnego, że Szydło pejoratywnie wyraża się o idei uznającej naród za najwyższe dobro, skoro jej priorytetem jest dbanie o interes antynarodowej Unii. Demoliberalni politycy III RP są tak miałcy, że nie posiadają żadnej wizji budowy niepodległości, a jedyne co potrafią wcielać w życie, to podła służalczość. Zmienić to może jedynie Narodowa Rewolucja, która obejmie swoim wpływem naród polski, zmieniając dobrowolnie jego mentalność oraz przyczyniając się do budowy nowego ładu, uprzednio doszczętnie niszcząc obecny. Tylko świadoma zmiana każdego człowieka może doprowadzić do wcielenia w życie ideału Wielkiej Polski, który jest dezawuowany przez obecny system z tego prostego powodu, że jest jego całkowitym przeciwieństwem.

Źródło:
http://www.rmf24.pl/

One thought on “Beata Szydło: Budujemy przyszłość UE. Posądzanie nas o nacjonalizm jest obraźliwe

  1. Widzę, że Pani Beata chce grać ładnie na dwa fronty, utrzymując przy ty jak największą liczbę wyborców. W Polsce mówi o Polsce, a w Unii troszczy się o to aby nasz kraj był dobrym wasalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.