3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Beata Szydło: Naszym celem jest wzmacnianie UE

Nastąpiło uaktywnienie się szefa rządu III RP Beaty Szydło w temacie Unii Europejskiej – przy okazji spotkania z Angelą Merkel oraz szczytu Grupy Wyszehradzkiej wyraziła troskę o przyszłe losy eurokołchozu oraz wskazała na potrzebę reform, a podczas sobotniej wizyty w Rumunii i spotkaniu z premierem Dacianem Ciolosem utrwaliła swoje stanowisko.

„Naszym celem jest wzmacnianie UE; doprowadzenie do tego, aby pozostałe 27 państw UE tworzyło stabilny organizm europejski, który będzie się rozwijał i zapewniał bezpieczeństwo swoim obywatelom.”

Szydło i Ciolos w rozmowach przygotowywali się do wrześniowego nieformalnego szczytu UE w Bratysławie oraz ustalili powołanie zespołów roboczych, które będą głosem przedstawiającym wspólne propozycje w debatach.

„Uzgodniliśmy utworzenie grup roboczych, tak abyśmy mogli zharmonizować nasze stanowiska w dyskusjach, które odbędą się na szczeblu europejskim, i abyśmy wręcz mogli sformułować wspólne stanowiska i poglądy na niektóre tematy” – powiedział Ciolos.

Wśród kwestii poruszonych przez szefów rządów znajduje się m.in. zwiększenie roli parlamentów europejskich, zdefiniowanie na nowo demoliberalnych instytucji, niedopuszczenie do pomniejszenia budżetu, wspólne prowadzenie polityki prorodzinnej i demograficznej, stabilizacja polityki rolnej w UE, wzmocnienie granic, czy utworzenie wspólnej armii UE. Omawiano także kwestie związane z tematem Partnerstwa Wschodniego.

Na podstawie:
pap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.