3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Bezczelność Lecha Wałęsy – „Jesteście małymi ludźmi. Historia nazwie Was kołtunami!”

Lech Wałęsa zdaje się nie wytrzymywać ciśnienia związanego z wyjawianiem niewygodnych faktów na temat jego współpracy z SB oraz ofensywy Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącej tej sprawy. Trudno mu się dziwić, bo już swoje lata ma, lecz kiedy był młodszy, to już zdradzał przejawy wzrostu ciśnienia, kiedy dobrze bawiąc się z komunistami rozładowywał napięcie wychylaniem z nimi kolejnych kieliszków. Obecnie rozładowuje je w wypowiedziach – widocznie wóda nie spełnia już swojego zadania. Wałęsa odnosząc się do ujawnionych przez prezesa IPN informacji o pochodzącej od wdowy po Kiszczaku ofercie sprzedaży dokumentów TW „Bolka”, które niosą za sobą znamiona autentyczności, udzielił następującej wypowiedzi:

„Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka. Mali ludzie, zwycięzcy się nie sądzi. Nie jesteście w stanie kłamstwami, pomówieniami, podróbkami zmienić prawdziwych faktów. To ja budowałem i stałem od 1970 r. na czele głównego odcinka walki. To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa. Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji. Czy tu był błąd, dziś wydaje się, że tak, ale jutro życie przyzna mi rację. Wieli z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami.”

Być może tylko ludzie mali są zdolni dostrzegać prawdę, przez co nazywani są przez „wielkich” głupimi. Jednak zazwyczaj brakuje im czegoś, co cechuje ludzi „wielkich”, o których mówi Wałęsa, a to coś to skurwienie – czyli czynnik odbierający rzeczywiste miano giganta. Historyczne rozliczenie może spaść, a nawet powinno na Wałęsę, za sprzedanie ideałów Solidarności i zaprzepaszczenie nadziei ludzi, a nie na ludzi, którzy byli przez niego zwodzeni i którzy dociekają prawdy. Co prawda Wałęsa wygrał – razem z komunistami i świńską częścią opozycji, kiedy razem kładli podwaliny pod nowy ustrój. Jednak przegrali oni wobec narodu polskiego. „Zwycięzcy się nie sądzi”, bo ten sam pisze własną historię. Miejmy nadzieję, że zdąży ona na tyle szybko was rozliczyć, by Polacy butami codziennych trudów życia w tym nieludzkim Systemie mogli poskakać po waszych głowach. Za zdradę, za odebranie godności i za stworzenie pookrągłostołowej rzeczywistości, która do tej pory daje się we znaki Polakom jako III RP.

Lech Wałęsa z Jaruzelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.