3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Bruksela: 60 tysięcy Belgów przeciwko policji, politykom i Systemowi!

Specjalne oddziały belgijskiej policji użyły we wtorek 24 maja armatek wodnych, aby rozproszyć dużą (obliczaną na 60 tys ludzi) demonstrację w centrum Brukseli. Przynajmniej dwóch policjantów i kilku protestujących zostało rannych m.in. komisarz Pierre Vandersmissen, komendant stołecznej policji.

Demonstracja została zwołana przez pracowników i związki zawodowe pod hasłem “Dość tego”, w proteście przeciwko “antyspołecznej polityce rządu”, cięciom budżetowym w zakresie usług publicznych i edukacji, braku pracy i braku dialogu społecznego. Duże niezadowolenie wzbudza również tzw. ustawa Peeters – zbliżona do rozwiązań proponowanych w sąsiedniej Francji, a które również wyprowadzają tysiące na ulice.

Na prezentowanym przez nas poniżej nagraniu widać jak belgijska policja „bohatersko” radzi sobie z pacyfikowaniem obywateli, których przyrzekała chronić. Na nic zdają się działania polityków reprezentujących System, jak widać ludzie coraz to kolejnych krajów Europy mają już dość i decydują się na radykalne wyrażenie swojego zdania. Co z tego zostanie? Czas pokaże, póki co brukselscy panowie łkają otoczeni swoimi psami łańcuchowymi i bardzo dobrze!

Na podstawie: RT/ newsweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.