3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Coraz więcej Polaków pragnie emigrować

Wśród Polaków wzrasta tendencja do podjęcia emigracji zarobkowej. W obecnym roku odsetek osób zainteresowanych wyjazdem za granicę wynosi 6,4%, czyli jest wyższy o 1,4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Bardzo liczną grupę wśród osób rozważających emigrację stanowią osoby mające od osiemnastu do dwudziestu czterech lat, ponieważ ich liczba wynosi 40%. Natomiast liczba osób wyrażających taką samą chęć i nie przekraczających trzydziestego piątego roku życia wynosi aż 75%.
Wielu absolwentów oraz osób jeszcze uczęszczających jeszcze do szkoły nie widzi dla siebie perspektywy rozwoju na rynku pracy w III RP i jest zdecydowanych na emigrację. W ciągu najbliższego roku 31% uczniów deklaruje chęć wyjazdu w celach zarobkowych.

Najczęstszym powodem, dla którego Polacy decydują się na emigrację jest możliwość otrzymania wyższego wynagrodzenia(84% badanych). Innymi motywami są takie korzyści jak lepsze warunki pracy i wyższy standard życia, lepsza służba zdrowia, czy większe perspektywy rozwoju kariery.

Wzrasta również ilość Polaków zdecydowanych pozostać na emigracji. W Wielkiej Brytanii od 2012 roku procent ten zwiększył się o 10 i wynosi obecnie 54%. Dla porównania w Niemczech pragnie pozostać 40%, natomiast w Holandii 34%. Emigranci deklarują, że wróciliby do kraju nad Wisłą, gdyby tutejsze zarobki były wyższe. Jako średnie zarobki podają 5 tysięcy złotych netto.

Największym zainteresowaniem wśród emigracji cieszą się Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, czy w mniejszym stopniu Norwegia. Obecnie na emigracji zarobkowej przebywa około dwóch milionów Polaków.

Neokolonialna III RP nie potrafi stworzyć warunków do godnego życia swoim obywatelom, dlatego Ci decydują się na wyjazd. Alarmujące jest to, że mnóstwo młodych osób jest zdecydowanych na emigrację, aby znaleźć miejsce, w którym dostaną pomoc w aktywizacji zawodowej oraz perspektywę zawodowego rozwoju. III RP nie jest w stanie się rozwijać, ponieważ nie potrafi dbać o dobro społeczeństwa, ale nikt już dawno nie powinien wierzyć w bajki, że któremukolwiek demoliberalnemu politykowi zależy na czymkolwiek innym, niż napchaniu własnych kieszeni. Przecież miejsce emigrantów mogą zająć imigranci, którzy równie dobrze jak Polacy będą za pomocą podatków napychać im portfele i to jeszcze z wdzięcznością. A Polska tymczasem stanie się krajem ludzi starych i jeszcze biedniejszych.

One thought on “Coraz więcej Polaków pragnie emigrować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.