Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Eksperci: Porzucenie własnej działalności gospodarczej skutkiem rozwoju rynku pracy

Liczba przedsiębiorców decydujących się zawiesić swoją działalność gospodarczą wzrosła. Eksperci wytłumaczyli sytuację w sposób iście wyjęty z orwellowskiej powieści – roku 1984. Według nich przedsiębiorcy podejmują takie kroki pod wpływem poprawiającej się sytuacji na rynku pracy.

Rezygnacja z prowadzenia własnego biznesu na rzecz pracy w oparciu o umowę o pracę nie wynika z rozwoju rynku pracy, ponieważ jego znamieniem byłoby rozwój właśnie małej działalności gospodarczej, z której dzisiaj rezygnują przedsiębiorcy. Prawdziwą przyczyną takiego stanu rzeczy jest uciążliwy system gospodarczy, biurokratyczna forteca, skomplikowane prawo podatkowe oraz cała masa obciążeń podatkowych.

Poza tym informacje o poprawie sytuacji na rynku pracy od lat pozostają w wąskich ramach pierdolenia. Społeczeństwo od lat go nie odczuwa – chyba że jego ciężar, który sprowadza go do poziomu poniżej zera.

Źródło:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/890093,przedsiebiorcy-porzucaja-wlasny-biznes-i-wracaja-do-pracy-na-umowe.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.