3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Elżbieta Rafalska: Jałmużna przywróciła godność rodzinom

W programie „W punkt” minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podzieliła się z widzami TV Republika swoją opinią na temat projektu „Rodzina 500 plus”. Jak ocenia:

„Wszyscy czekaliśmy aż ten etap po 1 lipca pozwoli nam na wstępną ocenę funkcjonowania programu „500+”. Chcieliśmy także wiedzieć, czy sprawdziły się nasze szacunki. Dziś już wiemy, że z programu korzysta 47 proc. dzieci do 18 roku życia, że polskim rodzinom wypłacono do tej pory 5 mld. zł oraz że niemal 400 tys. wniosków jeszcze czeka na rozpatrzenie.”

„Wiele branż korzysta z „500-tki”. Chociażby branża turystyczna. Obozy, kolonie, wczasy i półkolonie, które odżyły. Widzimy także wzrost obrotów w sklepach AGD i RTV. (…) Odczuwalne są także efekty sklepów z żywnością, odzieżą.”

Na telewizjarepublika.pl możemy przeczytać również – Minister podkreśliła, że „500+” jest programem, który w sposób rzeczywisty odmienił sytuację polskich rodzin i sprawił, że odzyskały godność. Jak wskazała, rodziny przestały się borykać z problemami dotyczącymi zabezpieczenia podstawowych potrzeb.

Czyli wychodzi na to, że według minister Rafalskiej polskie rodziny odzyskały godność poprzez jeszcze większe uzależnienie się od państwa. Stanowi to tym większe zagrożenie, że rząd jest przekonany o tym, że rodzina może godnie żyć z jałmużny, a przynajmniej sprawia takie wrażenie, by pod płaszczykiem szlachetności zacieśnić pęto niewolnictwa na szyjach polskich rodzin.

Rodziny będą mogły odzyskać wolność, gdy gruntownym, rewolucyjnym zmianom ulegnie całokształt życia polityczno-gospodarczego, umożliwiający rozwój polskiej przedsiębiorczości, który nie będzie skrępowany armią biurokratycznych urzędników, oderwanych od rzeczywistości przepisów i podatków oraz nie będzie hamowany, czy wchłaniany przez nieuczciwą konkurencję międzynarodowego kapitału, czy też kapitalistycznych rodzimych molochów, które za pozwoleniem III RP wyzyskują polskiego pracownika, czy wyprowadzają z Polski pieniądze czyniąc z naszej ojczyzny istną neokolonię.

Na podstawie:
telewizjarepublika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.