3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Franciszek: Kolonizacja ideologiczna gender jest straszna

Współczesnych mediów nie sposób posądzić o coś, co powszechnie nazywa się rzetelnością, ponieważ stale kreują fałszywy obraz rzeczywistości, który oparty jest na przekłamaniach, wyrwanych z kontekstu wypowiedziach, czy budowaniu wokół  osób wizerunku w sposób wygodny i zgodny z panującymi trendami.

Zastanawiające jest, czy nie jest tak w przypadku papieża Franciszka. A właściwie pewnym jest, że sam papież – choć do ideału na pewno trochę mu brakuje – jest papieżem innym niż ten prezentowany przez media. Zdjęcia przedstawiające wiecznie wesołego i śmiejącego się staruszka opatrzone dziecięcymi słowami, które sprawiają wrażenie, jakby zanadto oderwany był od rzeczywistości – to obraz Franciszka zbudowany przez serwisy informacyjne.

Entuzjazmu właściwego mediom w przypadku, gdy przekazują kolejne okrojone wypowiedzi Franciszka, brakuje, gdy papież wyraża stanowcze stanowisko w drażniących sprawach. Dlatego słowa Ojca Świętego na temat ideologi gender nie są informacjami dnia, nie są powszechnie udostępniane, a nawet po prostu są pomijane – w każdym razie ciężko się na nie natknąć. Oto co w tej sprawie do powiedzenia ma Franciszek, który przywołał słowa swojego poprzednika seniora Benedykta XVI dotyczące tego, że obecnie „przeżywamy wydarzenie unicestwienia człowieka jako obrazu Boga i żyjemy w epoce grzechu wobec Boga Stwórcy”.

„Kiedy rozmawiałem z Papieżem Benedyktem, który ma się dobrze i ma jasną myśl, powiedział mi: „Wasza Świątobliwość, to epoka grzechu wobec Boga Stwórcy”. To mądre! Bóg stworzył mężczyznę i kobietę; Bóg stworzył świat, w taki to konkretny sposób, a my czynimy coś przeciwnego. Bóg obdarzył nas stanem „pierwotnym”, abyśmy uczynili go kulturą; a następnie z tą kulturą czynimy rzeczy, które sprowadzają nas do stanu „pierwotnego”. Słowa wypowiedziane przez Benedykta XVI powinny skłonić nas do myślenia: To epoka grzechu wobec Boga Stwórcy! Ta refleksja nam pomoże.”

„W Europie, w Ameryce, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce, w niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich – mówię to jasno z imienia i nazwiska jest gender. Naucza się w szkole, że każdy może wybrać sobie płeć. A dlaczego tego uczą? Ponieważ podręczniki są narzucane przez te osoby i instytucje, które dają pieniądze. Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne.”

Gender było jednym z tematów poruszonych przez Franciszka podczas spotkania z polskimi biskupami w trakcie Światowych Dni Młodzieży, które odbyło się 27 lipca br. w katedrze na Wawelu, gdzie zgromadziło się około 130 hierarchów.

Na podstawie:
pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.