3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Francja: Atak w Nicei. Rozpędzona ciężarówka wjechała w świętujący tłum

Wczoraj podczas obchodów Dnia Bastylli w Nicei na południu Francji doszło do tragedii. W zgromadzony nocną porą na nadmorskiej promenadzie tłum mieszkańców i turystów wjechała rozpędzona ciężarówka przejeżdżając dwa kilometry i zabijając 84 osoby. Około 100 osób jest rannych, 18 znajduje się w stanie krytycznym. Wśród ofiar są dzieci.

Niektóre źródła twierdzą, że kierowca po zatrzymaniu pojazdu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej, a w jego ciężarówce znajdował się granat i broń palna. Inne źródła podają, że to były atrapy, jednak zdjęcia udostępniane przez agencje informacyjne przedstawiają białą ciężarówkę z dziurami po kulach na szybach. Według niektórych relacji kierowca prowadząc ciężarówkę strzelał do tłumu.

Zamachowca zidentyfikowano na podstawie dokumentów znalezionych w ciężarówce jako 31-letniego mężczyznę tunezyjskiego pochodzenia i mieszkańca miasta. Znany był policji z pospolitych przestępstw jak kradzieże i stosowanie przemocy, lecz nie należał do grona osób, którymi interesował się wywiad z Francji. MSW tego euroregionu potwierdziło informacje, że kierowca zdążył użyć broni palnej i o zastrzeleniu go przez policję.

Nie udało się ustalić, czy mężczyzna był w jakikolwiek sposób powiązany z Państwem Islamskim.

We Francji ogłoszono trzydniową żałobę narodową, a prezydent Hollande zapowiedział przedłużenie wprowadzonego po zamachach terrorystycznych w Paryżu stanu wyjątkowego o trzy miesiące.

Na podstawie:
PAP/wprost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.