Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Francja: Cygańska blokada autostrady

Francuska autostrada A1 została dzisiaj zablokowana przez grupę kilkudziesięciu Cyganów uzbrojonych w piły łańcuchowe. Ruch został zablokowany około 100 km na północ od Paryża, gdzie Cyganie podłożyli ogień pod opony oraz drewniane palety. Żandarmeria przyznała, że sytuacja jest trudna do opanowania.

Sytuacja ta powstała wskutek wtorkowych wydarzeń, gdzie w cygańskim obozowisku na przedmieściach Roye pijany mężczyzna zastrzelił trzech członków cygańskiej rodziny(w tym niemowlę) oraz interweniującego żandarma, a trzyletnie dziecko ciężko ranił. Media nie podają tożsamości sprawcy, przez co nie wiadomo, czy był to biały mężczyzna, murzyn, arab, czy członek zwaśnionej rodziny cygańskiej. Milczenie mediów na ten temat pozwala jedynie przypuszczać, która wersja jest najbliższa prawdy.

Cyganie blokujący ruch na autostradzie domagają się, aby syn jednej z ofiar mógł uczestniczyć pod eskortą policji w pogrzebie swojego ojca. Cały problem polega na tym, że obecnie przebywa w tymczasowym areszcie, ale jego sprawa nie ma związku z wtorkowymi zajściami. Media również nie podają informacji z jakich powodów trafił tam syn ofiary. Rzecznik prefektury podał do wiadomości, że decyzja dotycząca żądań Cyganów „zależy od wymiaru sprawiedliwości. Rozprawa w tej sprawie odbędzie się jutro w Amiens.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.